Skocz do zawartości

[rower] kross level b2


jahool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post na tym forum.
A wiec tak przymierzam się do zakupu nowego roweru.
Chciał bym kopic Kross level b2 ale nie wiem czy będzie dla mnie odpowiedni.
Mam 182 cm wzrostu i ważę 81 kg dotychczas jeździłem na krosssie hexagon v4.
Ale chciał bym się przesiąść na rower z kołami 29 cali.Lubie jazdę w terenie.
I mam pytanie czy ten rower będzie dla mnie odpowiedni ( jeśli nie to jaki byś cie polecili do 1900 zł ).
I przy zakupie jaki rozmiar ramy dobrać ( chodzi mi czy L czy M lub mniejszy )
Z góry dziękuje za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama w rozmiarze L chociaż radziłbym się przymierzyć gdziekolwiek żeby nie był za długi i miał odpowiedni przekrok, bo nie podałeś długości nogi.

Co do samego roweru to radzę czytać tematy, bo w dziale, w którym dodałeś jest multum nawet dokładnie na ten sam temat. Tutaj jest wszystko:

http://www.forumrowerowe.org/topic/135625-rower-zakup-kross-level-b2-29er/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz co do tego czytania tematów to czytałem i na ten temat w linku natknąłem się  przynajmniej 2 razy i tam ta osoba jest trochę większa ode mnie. A co do wymiaru nogi nie wiem jak to zmierzyć ale od kroku do podłoża ma 85-86 cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężej i to znacznie chociaż jak dla mnie to teraz po prostu wykorzystuję wszystkie biegi, a wcześniej na 26"owych kołach najlżejsze wykorzystywałem sporadycznie.
Stabilniej - to jest nieopisane jak można po poderwaniu przedniego koła lub uślizgu tylnego ogarnąć rower i ruszyć dalej. Na podjazdach, pod które po zatrzymaniu nie mogłem już ruszyć starym rowerem na 29er'ze się da - z trudem, ale się da.

Wg mniej jest dużo bardziej zwrotny na podjazdach co przydaję się na kamieniach i korzeniach.

 

Mimo to zaliczyłem glebę raz lub dwa na na bardzo stromym podjeździe, bo depnąć już nie miałem z czego, a SPD chwilę przytrzymało :bye2:

 

Jeśli chodzi o podjazdy typu wjazd metr w górę na jakiś wał ziemny albo co, to jest duuużo fajniej, bo rower jakby sam wskakuję.

Ludzie narzekają na podjazdy na 29", ale to trzeba poczuć i samemu zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...