Skocz do zawartości

[rower] Lazaro Integral V3


Gość TheMan

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie cykania to nie jest chyba wina pedałów, ja mam Tandera na alivio (to samo co Lazaro) i też mam takie pykanie, wymieniałem pedały, miałem jakieś maszynówki, ale były lipne, teraz mam jakieś zwykłe aluminiowe i to pykanie jest cały czas, czy to przypadkiem nie trzeba rozebrać całego suportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suportu się nie rozbiera, a przynajmniej nie takiego jaki jest zamontowany i nie przez kogoś kto zadaje takie pytanie.

 

Już pisałem w pierwszym temacie o Lazaro u mnie pomogło dokręcenie suportu, mozna ewentualnie zdemontować go, przeczyścić mufę i wkręcić z powrotem. Na początku pomagało też wtryśnięcie przez uszczelnienie osi WD40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suportu się nie rozbiera, a przynajmniej nie takiego jaki jest zamontowany i nie przez kogoś kto zadaje takie pytanie.

 

Już pisałem w pierwszym temacie o Lazaro u mnie pomogło dokręcenie suportu, mozna ewentualnie zdemontować go, przeczyścić mufę i wkręcić z powrotem. Na początku pomagało też wtryśnięcie przez uszczelnienie osi

 

Źle się wyraziłem, nie chodziło mi o rozbieranie suportu na części pierwsze tylko o konieczność jego wyciągnięcia w celu nasmarowania, zauważyłem, że na nowych pedałach jest ciszej a więc muszę przesmarować obecne.

Edytowane przez CokupicCC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suportu się nie rozbiera, a przynajmniej nie takiego jaki jest zamontowany i nie przez kogoś kto zadaje takie pytanie.

 

Już pisałem w pierwszym temacie o Lazaro u mnie pomogło dokręcenie suportu, mozna ewentualnie zdemontować go, przeczyścić mufę i wkręcić z powrotem. Na początku pomagało też wtryśnięcie przez uszczelnienie osi WD40.

Każdy wkład suportu można rozebrać - pytanie czy nie jest na to za późno by np przesmarować łożyska. 

Wybić wkład z miski w którą jest on wprasowany (tą po prawiej stronie), Potem trzeba ściągnąć z osi przynajmniej jedno łożysko, to najtrudniejszy etap bo pomiędzy łożyskami znajduje się metalowa tuleja która utrudnia demontaż.

Zabieg na 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ostatnią niedzielę zaliczyłem małą wywrotkę, żeby nie powiedzieć "dachowanie" :). Wygięciu uległ jeden z prętów służących do mocowania siodełka do sztycy przez co jestem zmuszony do zakupu nowego siodła. Na alleportalu znalazłem kilka sztuk Vaderów, które są montowane do Integrala, w cenie niewiele ponad 40 zł z przesyłką. I tu mam pytanie: Czy w podobnej cenie mam jakiś lepszy wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie na dzień dzisiejszy również nie narzekam.

Co prawda nie robię przebiegów godnych pochwały (typu  40 km + ), ale też zawsze można przystanąć, odpocząć, czy "pracować na siodle" w czasie jazdy (jak ja to nazywam) a nie całą du#@ siedzieć nie wiadomo ile.

Jak piszę mi w pierwszych momentach siodło pasuje, jednak żonka kręci nosem ;)

Oboje jesteśmy szczupli, więc ....

 

Jeśli dojdę do ładu z rowerkiem- to potestuję na większych dystansach (żonka również) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka, powiedzcie mi co to cyka bo mnie szlag trafia. https://www.youtube.com/watch?v=prCdHsBJL6k&feature=youtube_gdata_player

 

Czy można rozregulowac jakoś przednia przerzutke bo myślałem że coś łańcuch haczy. Trochę pokrecilem tymi srubeczkami i w ostateczności ustawiłem je tak ze jedna blokuje by nie poleciał łańcuch poniżej jedynki i powyżej 3.

 

Teraz przy przezucaniu lekko "zachrobocze" nie pamiętam czy wcześniej chrobotalo przy przezucaniu.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez majeranek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O trzeszczenie to chodziło mi efekt przerzucania np z 2 na 3 bieg, wtedy metal pcha łańcuch. (ale co do tego to pewnie tak ma byc)

A co z tym pisaniem, cykaniem? Jest to raczej po prawej stronie, gdy naciskam na prawą stronę. To mnie drażni jak nie wiem co

 

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez majeranek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca mi odpisał tak.

 

Witam.

 

Proszę wykręcić pedały , przesmarować gwinty i dokręcić lecz proszę dokręcić mooocno, z użyciem solidnego, długiego klucza 15 mm. Dźwięki występują na połączeniach aluminiowych gwintów korb z stalową osią pedał.

Proszę również zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie stopy na pedałach tzn bliżej ramion korby oraz przednią częścią stopy naciskać pedał. Ułożenie stóp jak na video jest mocno niewygodne dla jazdy.

 

Musiałem tak stopę ułożyć bo innaczej ciężko by było nagrać film.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez majeranek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...