Skocz do zawartości

[rower] Lazaro Integral V3


Gość TheMan

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde a w gwarancji Lazaro mojej żony ani słowa na ten temat, u mnie zresztą też nie. Gdzie to dokładnie stoi napisane?  

 

Hej w Queen of the Road mojej żony informacja o tym jest w karcie gwarancyjnej w Rozdziale 1: Bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze, na stronie 4 w ppkt. 1.4 w przedostatnim wersie. Cytuję:

 

"...Prosimy również pamietać, że nasze rowery są testowane i przeznaczone do użytkowanie przy maksymalnym obciążeniu 120 kg, stanowiącym łączną masę roweru, rowerzysty i bagażu..."

Edytowane przez K4JT3K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja żona ma Lazaro i do tego się odnoszę (parę postów wyżej wystarczy spojrzeć) :)

Ja do Maestro dostałem "opasłą" knigę, w której i tak nie ma słowa o DMC.

Poza tym obie gwarancje i do Lazaro i do Maestro opatrzone są logo producenta czyli Trans-Rower.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież masz Maestro, nie Lazaro, a to de fakto inna firma.

Raczej inny sprzedawca, bo firma chyba ta sama tak jak Piehursson napisal.

 

Dzis jadac do pracy mijalem stojacego Maestro i z daleka myslalem ze to Integral - znac ze z tej samej wytworni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dostałem jakąś inną, skróconą wersję gwarancji :)

 

U mnie (Kands Maestro - w krótce napiszę i o tym) jak i u żony (Queen - Lazaro Integral) są takie same karty gwarancyjne i w obydwu jest o dopuszczalnej wadze mowa. Z tego wniosek, że sprzedawca wydaje różne karty gwarancyjne, bierze która leży pod ręką   :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze wiesz o serwisowej naklejce na przedniej przerzutce, ktora nalezy odrazu zerwac ? Jak nie to zerwij i lektura tematu http://www.forumrowerowe.org/topic/95623-rower-lazaro-integral-v/ oraz tego tutaj od deski do deski by sie przydala.

 

Inna rzecz banalna, ktora powodowala u mnie 'cykanie' to linka od przedniej przerzutki ocierajaca o lewa korbe majac 3 bieg z przodu (trzeba bylo ja schowac i spokoj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań informacyjnych i prosiłbym o odpowiedź. 

Rower, który kupuję: LAZARO INTEGRAL V3 ALIVIO 21

 

Czy rama 21" i koła 28" będą odpowiednie dla 189cm wzrostu?

Co jest mi potrzebne(narzędzia itp.), aby po zakupie doprowadzić rower do normalnego stanu i wyruszyć w trasę ?(Pytam, ponieważ wyczytałem, że przychodzi on w częściach?)

Czy jest to najlepszy wybór jeśli chodzi o szybką jazdę po ścieżkach rowerowych/asfalcie? Zależało by mi też na tym by był dosyć zwrotny, a nie wiem czy jest to możliwe z kołami 28".

 

Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś by poświęcił chwilę i odpowiedział na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Będą odpowiednie

2. Kup sobie zestaw imbusów (nie wszystkie będą potrzebne od razu, ale później odczujesz ich brak), klucz 15 jak najdłuższy, śrubokręt pewnie masz.

3. Prędkości nie zabraknie, opny na 5 bar i wio. Zwrotnością nie powala, ale to zależy też od umiejjętności.

 

Mam ramę 21" 184cm wzrostu i 88cm do cojones, dla mnie jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem specem od rowerów, ale na youtube są filmiki pokazujące jak żłożyć nowy rower tuż po wyjęciu z pudełka np

, są oczywiście tez inne filmy.

Ja jestem kilka cm niższy od Ciebie, ale też planuję zakup tego roweru tylko nie wiem jeszcze czy 19 czy 21 cali, musze przymierzyć się w sklepie do Crossa o tych wymiarach ramy. Ostatnio będą w sklepie był rower Tander Navigator na osprzęcie full Alivio (czy warto go kupić zamiast lazaro?) za 1250zł + wiadomo gwarancja i serwis na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinkę jedni mają, inni nie - musisz jednak sprawdzić :)

Jeśli nie masz spinki to musisz kupić skuwacz.

Natomiast spinkę polecam kupić Wippermann Connex - najwygodniejsza i najmniej stresująca ;) Niestety w decu jej nie mają.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, nie kupuj SRAMowskiej spinki bo nie pasuje do HG40, nie kupuj też

shimanowskiej (i innych działających na tej samej zasadzie) bo to "jednorazówka". Możesz się pokusić ewentualnie o spinkę KMC, co prawda nie jest tak wygodna jak Connex ale daje radę jeśli masz pod ręką kombinerki :)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Connexy 8rz są różne ? bo widzę że mają krótkie piny, a wydaje mi się ze shimano potrzebuje 7,4mm. Ja kupiłem Sram na próbę ale się okazało ze ma 7,1 i jakoś nie mogę założyć.

Edytowane przez feru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connex dla 8rz łańcuchów w pomarańczowym pudełeczku ma bodaj 6.8mm (tak wynika z opisów w sieci). Niemniej jednak pasuje do HG40 - sprawdzone na łańcuchu mojej żony :) Ja sam mam aktualnie łańcuch KMC z ichnią spinką.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zamówiłeś taką shimanowską to współczuję :D z założeniem nie ma problemu ale co się nakląłem przy próbie jej zdjęcia właśnie z łańcucha mojej żony to moje ;) koniec końców skuwaczem ją usunąłem ;)

A Connex jest miodzio, wystarczą dwa palce do jej montażu i demontażu, bez użycia jakiekolwiek siły, narzędzi i kombinowania :) jest co prawda najdroższą spinką bo kosztuje tyle co pół łańcucha HG40 ale warto :)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie przyjrzeć się rowerowi Tander Navigator jest to (chyba) praktycznie to samo co Lazaro Integral, jest cały na osprzęcie Alivio, chwyty jak w Lazaro, kierownica, sztyca Zoom, nieco inny model amorytzatora za 1250zł bez błotników, chwytu na bidon i chyba bez podnóżki (nie wiem czy warto zapłacić więcej ale seriwis na miejscu za który i tak sie płaci ...

 

 

Dużo macie przejechane na swoich piastach Joy Techa ? nie są łożyskowane z tego co wiem.

Edytowane przez CokupicCC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie są wymiary ramy roweru LAZARO INTEGRAL V1  21 cali

dzwoniłem do sprzedawcy ale nie odbierają w e-mailu tak mi wytłumaczyli że to jest odpowiednik 19 calowej ramy lazaro integral v3 i jeszcze niższa o 1,5 cm. ale chyba im sie cos pomyliło. Jeśli ktoś ma takie dane to prosze o info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...