Skocz do zawartości

[tarcza hamulcowa] Problem z tylną tarczą


k0k0s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Meridę Matts Sport 300 disc i pojawil mi sie po krotkim czasie uzytkowania przykry problem. Mianowicie podczas jazdy, a przewaznie podczas przyspieszania tarcza z tylu sie trze. Przewaznie przy nacisku na lewy pedal. Sprzedawca w serwisie mowi ze to dlatego ze rama sie lekko zgina przy jezdzie bo to mimo wszystko aluminium i ze raczej sie nie da na to nic poradzic. A ja powiem szczerze ze nie chce mi sie w to zbytnio wierzyc, bo jak bralem bike'a to bylo wszystko cacy poza tym co to za rower co dzwoni pol drogi. Ponadto tarcza zaczyna juz trzec nie tylko przy przyspieszaniu ale i przy jezdzie bez wiekszego obciazenia.

Bardzo prosze o jakas rade.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm to bardzo ciekawe bo jak ja pytałem się o to samo to gostek powiedział mi o moich zaciskach do kół..... że przy ostrzych przechyleniach lub depnięciu na pedalec koło troche chodzi na boki a wraz z nim tarcze wtedy to właśnie trą o klocki.........ogólnie powiedział żebym mocniej zaciskach kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w norkensie mialem taki problem

po jakims czasie tarcza tarla

no i zmienialem zacisk z lewej na prawa,wyginalem kolo butem podczas zaciskania i wogole duzo kombinowania

wreszcie wrzucilem 2 podkladki na odpowiednia strone

i juz bez problemowo :D (super t + hayes mag :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...