Skocz do zawartości

[koło] Luz i brzeczenie :|


Rekomendowane odpowiedzi

Witam;] mam problem z kolem w mojej meridzie ...otóż dziś zauwazylęm,ze tylne koło ma delikatny luz, moze z milimetr albo mniej, (chodzi o to,ze ciut sie kolebie na boki) no i od nowosci powyzej 25km/h coś mi brzęczy w kole(tak mi sie wydaje) naciąg szprych jest dobry, kolo nie ma krzywej felgi itd. rower ma 150km przebiegu... ja pozbyć sie luzu i co z tym brzęczeniem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyścić i przesmarowac piaste w środku a potem dobrze przykręcić, w miare potrzeby wymienic łożyska. Jesli nie czujesz sie na siłach to zaprowadz do serwisu rower.

 

rozumiem,ze to chodiz o luzy kola, a co powiecie na temat brzęczenia ?? czy to szprychy, czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie może być banalne, też mi przez dłuższy czas coś pobrzękiwało, nie mogłem zdiagnozować przyczyny. Okazało się że lekko poluzował się odblask na kole - zdjąłem i nie brzęczy już od pół roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie może być banalne, też mi przez dłuższy czas coś pobrzękiwało, nie mogłem zdiagnozować przyczyny. Okazało się że lekko poluzował się odblask na kole - zdjąłem i nie brzęczy już od pół roku :huh:

 

no to aż tak banalne nie bedzie, bo ja niemam odblasków na koląch :D kombinujcie dalej bo ja juz nie wiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to lekko odkręciła się piasta miałem ten problem i wystarczyło zakontrować piaste czyli przykręcić z wyczuciem wystarczająco mocno, ale piasta nie powinna mieć dużych oporów, ogólnie nie jest to trudna czynność a pomaga :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...