Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Oddałem swojego A4 do przeglądu obowiązkowego w Go Sport bo tam kupiłem. Posmarowali, posprawdzali, wszystko jest ok i nie wzięli kasy, co powinno być normą ale czytałem na innym poście że ktoś za przegląd A6 zapłacił 45 zeta.

To pewnie zależy od sklepu, no ale Kross powinien to jednak poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj też oddałem swojego level a2 do przeglądu. Nasmarowali linki, podokręcali śruby, posprawdzali czy nie ma żadnych luzów, czy koła wycentrowane. Serwisanci widać że sie znali na rzeczy. I przegląd za free :D po miesiącu zrobiłem 236 km i jak na razie wszystko ok :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego A4 oddać do przeglądu w ciągu 3 miesięcy od zakupu. na razie jedyne co zauważyłem to przednia przerzutka na największej zębatce troszkę obciera o łańcuch. Trochę też denerwują mnie opony. Są strasznie śliskie na piasku a w głębokim piachu strasznie je nosi, ale może to kwestia przyzwyczajenia albo odpowiedniego ciśnienia w oponach (szczerze to jeszcze go nie sprawdzałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj też oddałem swojego level a2 do przeglądu. Nasmarowali linki, podokręcali śruby, posprawdzali czy nie ma żadnych luzów, czy koła wycentrowane. Serwisanci widać że sie znali na rzeczy. I przegląd za free ;) po miesiącu zrobiłem 236 km i jak na razie wszystko ok :)

 

Słabo, ja w ciągu 10 dni zrobiłem na swoim magnusie 252km :033: Tylko mam problemy z napedem, bo frajerom z rojaxu albo sie nie chce wziasc pozadnie do roboty, albo sie nie znaja na rzeczy. Bede musial poszukac innego serwisu, ajak nie to wydrzec sie na nich zeby sie zajeli moim problemem! :twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo, ja w ciągu 10 dni zrobiłem na swoim magnusie 252km :) Tylko mam problemy z napedem, bo frajerom z rojaxu albo sie nie chce wziasc pozadnie do roboty, albo sie nie znaja na rzeczy. Bede musial poszukac innego serwisu, ajak nie to wydrzec sie na nich zeby sie zajeli moim problemem! :twisted: :wink:

na razie niestety mam jeszcze szkołe i rower tylko w weekandy :D ale niedługo wakacje i na pewno będe robił więcej km :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra moja kolej. W ciągu 5 dni 200 km. Na początku klasycznie rozregulowane przerzutki/hamulce potem po przejechaniu ~8 km odkręcona korba na samym początku wszystko dokręciłem oprócz korby (czyt. moja wina).

Przerzutki wyregulowałem tak jak i hamulce korbę dokręciłem i co i ?????? REWELACJA rower lekki mam ramę 21` chodzi jak przecinak przez pierwsze 2 dni jeździłem w deszczu, błocie w lesie i 0 problemów.

Ostre strome zjazdy/wjazdy po górzystych/liściastych/trawiastych/asfaltowych a zarazem mokrych terenach zero problemów.

Hamulce mnie nie zawiodły, amora nigdy nie miałem nie umiałbym go ocenić, ale wydaje mi się, że jest dobry nic nie lata/harczy/stuka chodzi płynnie wybiera to, co ma wybierać.

Co tu gadać przez ten rower same pozytywne rzeczy :) nauczyłem się w końcu regulować przerzutki. Rower oceniam na 5+/6 z uwagi na to, że sklep nie zadbał o porządne dokręcenie śrub i wyregulowaniu tego, co powinni.

 

Rower godny polecenia każdemu kto lubi coś, co go nie zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez odkrecila sie korba a bylem 15km od domu ;) Naszczescie kolega mial zestaw kluczy i ja dokrecilem, ale gdybym tego nie zauwazyl pewnie musialbym zbierac na nowa :D Koła trzeba bedzie wycentrowac. Niepokoi mnie natomiast dziwny pisk dochodzacy od przezutki na niskich przelozeniach lub kiedy zmieniam z wiekszych na mniejsze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pechowe, nie pechowe. Ja tam liczyłem się z jakimiś ustarkami a w sumie odkręconej korby nie traktuję jako usterkę, bo z doświadczenia wiem, że bardzo często korby się odkręcają, szczególnie jak były zdejmowane albo montowane na nowo. Poprostu trzeba po iluś tam km znowu je dokręcić i wybrać luz. Ja jak na razie swojego levelka traktuje bardziej jako rower do DJ niż XC:) i oprócz dokręcenia korby żadnych innych incydentów nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosze ludzie, rowery jak przyjezdzają, to maja odkręcone pedały a czasem nawet korby, wieć w sklepie nie zawsze je na maxa dokręcą. Takie sprawy trzeba samamu sprawdzić.

 

Fakt, że dobrze by było gdyby sklep o to zadbała, ale to Polska, nie wszystko może być idealnie :blink:

 

Co innego, gdyby takie luzy sie pojawiały co kilka msc, to jest jakiś problem.

 

Ja w swoim a4 jednak dokupiłem sztyce z carboku, rowerek wiec o dalsze 70g lzejszy ;)

 

dałem troszke sprayem od dołu, by sie nie ślizgała (prewencyjnie to zrobiłem, bo i tak sie nie ślizgała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarnych jest na drogach tak duzo, ze nik na nie nie zwraca uwagi, a b-czerw od razu rzuca sie w oczy.

 

To moze byc i zaleta i wada :)

 

Ja mam czarnego unika i nie wyrózniam sie z tłumu, ale jak jade a4, to widze jak głowy sie odwracają, jak bym Kawasaki jechał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dalej rowerek śmiga, zaliczyłem dwie porządne gleby chyba nie musze pisać, że nic się nie stało ? :P Zrobiłem z 400 KM i oprócz scentrowanych kół wszystko chodzi jak masełko.

 

Jak z gwarancją? centrowanie kół za darmo? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ide jutro do przeglądu zerowego, ale ch..j wie po co, wszystko działa idealnie, co było do regulacji zrobiłem sam.

Boje sie ze typki coś sknocą :)

 

Koła spisują sie bdb, nie widać by miały sie rozcentrować.

Skrzypi tylko sztyca karbonowa, jak wymieniam na alu jest ok.

Jak carbon potraktowałem sprayem nie skrzypi nic ;)

 

Przyzwyczaiłem sie już nawet do tej kiery 65 cm w pokonałem zjazd gdzie na wąskich kierach sie nie wybierałem :)

 

Włąściwie od kiedy zmieniłem opony na lżejsze jest to chyba najlepszy wybór jaki mogłem zrobić.

Droższe rowerki już raczej nie na moją wage.

Super lekkie xtr-y czy amorki powietrzne na moją wage to raczej marny pomysł, a wiec bik jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super lekkie xtr-y czy amorki powietrzne na moją wage to raczej marny pomysł, a wiec bik jak znalazł.

Bierzesz sobie Manitou Black -a super Air - powietrznego , lekkiego z tłumieniem TPC i na pewno go nie zajedziesz !!! (popatrz na mój drugi rower)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyłem z przykręconym zaciskiem hamulca tarczowego i rurą 200 mm. 1816 gr.

To model 2005 , wtedy kosztował ponad 2000 zł. w tym roku trzeba by szukać na Allegro (ja dałem 1050 - ale to jest wersja bez piwotów)

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego krossa meczylem ostatino w bieszczadach :) - daje rade

 

 

Dzis w poznaniu bylo tak goraco, ze po przejechaniu 20km postanowilem wrocic do domu - za goraco bylo ;/

z tego wszystkiego postanowilem dokrecic 2-gi koszyk do bidonu (odkrecilem od mojej zonki rowerku - tez kross tylko ze hexagon v6) i tu pojawil sie problem na moja rame 19" nie mieszcza sie dwa koszyki - sic!

 

mam wiec pytanie ile macie przykreconych koszykow do 19" ramy ?? jezeli dwa i sie mieszcza podajcie model koszyka bo musze swoj zmienic na taki zeby dalo rade przykrecic dwa.

 

 

pozdr.

 

ps.

zmienilem pedaly na spd - shimano 520 <_<

Edytowane przez ziemnior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez waga amorka WOW jeśli już z rurą, ale ta cena, to koszt całego A4 :D

 

Ja będe szukała czegoś do 400 zł pewno, ale to za 2-3 lata.

 

 

--

Mi też 2 standardowe koszyki sie nie mieszczą, dla pocieszenia powiem, ze w unibiku 19-tce tez nie :D

 

dlatwego mam bukłak + 1 bidon, drugie mocowanie czasem służy do pompki.

 

 

---

Dziś zmieniłem pozycje mostka na ujemną :D i jest perfekt.

Jak sie złapie na srodku pozycja jest b.niska i b. opływowa,

zaś jak jak normalnie sie chwyci to dzięki giętej jest dosyć wygodnie.

 

Czyli dwa w jednym, czego na prostej kierze nie da sie zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też 2 standardowe koszyki sie nie mieszczą, dla pocieszenia powiem, ze w unibiku 19-tce tez nie :D

 

dlatwego mam bukłak + 1 bidon, drugie mocowanie czasem służy do pompki.

 

hmmm... wiec w sobote jade na przeglad i przy okazji odwiedze 2-3 sklepy rowerowe i przymierze kilka koszykow tak zeby cos dopasowac :D - dam znac co i jak (teraz tez mam przykrecona pompke do drugich dziurek do bidonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graatuluj zakupu Kross'a! rowerek bardzo mi się podoba i sam mam zamiar niedługo taki nabyć, ale w zwiazku z tym że częśc osób narzeka na korbeto kupie chyba jakiegoś lepszego Truvativa na allegro i przeloże go sobie do krossa a ta korbe oddam w sklepie i jeszcze taniej bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...