Skocz do zawartości

[Narzędzia] Obcinak linek i pancerzy


Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z forumowiczów posiada lub miał styczność dokładnie z tym modelem ?

http://www.ceneo.pl/9143130 lub może zaproponować coś tak wielofunkcyjnego w przystępniej cenie, żeby nie zrujnowało kieszeni :)

Kwota do wydania myślę max 70-80zł. ponieważ będę używał go, tylko w domowym serwisowaniu, czyli raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w sklepie, w którym kupowałem pancerze mi je tym cięła. Szło jak przez masło. Co jest jednak chyba normalne dla tego typu dedykowanych narzędzi.

 

Ja mam niemarkowy odpowiednik za 36zł i też idzie jak przez masło - choć nie jestem w stanie powiedzieć nic na temat trwałości, no i nie jest wielofunkcyjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie zawsze można użyć takiej kątówki, bo niema dostępu do prądu albo otoczenie w którym pracujemy temu nie sprzyja.

Mieszkam w bloku i rower serwisuje w domu lub na balkonie :)

Wczoraj właśnie nie mogłem poskładać roweru do kupy, bo uruchomienie kątówki po 23 nie wchodziło w grę.

Jednak trochę hałasuje :002: a tak mógłbym spokojnie dalej pracować. I dziś rano ruszyć zamiast przycinać linki i pancerze  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/neo-nozyce-do-drutow-i-linek-stalowych-01-512.html

 

Mam, za wiele nie używałem, ale nie różnią się niczym od tych z "rowerowe" w nazwie :). Już było o nich na forum - w skrócie - do domu i sporadycznego serwisu warto kupić, do profesjonalnego serwisu można zainwestować w droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten obcinak który autor podał na początku. Używam go jedynie w domu, uważam że jest bardzo dobry, obcina ładnie równo, wygodny. Wygląda na wytrzymały i raczej długo będzie pracował, z resztą w domu wiele się go nie używa. Nie pamiętam jedynie czy aż tyle za niego dałem (chociaż pewnie tak) ale jeśli masz możliwość to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny, że potrzebujesz specjalnego narzędzia do tego? Ja wszystkie swoje pancerze, zarówno przerzutkowy i hamulcowy, ciąłem kombinerkami i z żadnym nie miałem problemów. Jedynie trochę trudniej jest przy hamulcowym, ze względu na jego spiralną konstrukcję. Z kolei przerzutkowy może wymagać delikatnej korekty tymi samymi kombinerkami, ze względu na to, że delikatnie się zgniotą. Natomiast nie zauważyłem, żeby miało to jakiekolwiek negatywne efekty. W ten sam sposób postępowałem przy systemie uszczelnionym Gore (tutaj pancerz jest wyjątkowo twardy i ledwo ustąpił, co więcej w tym wypadku po raz pierwszy martwiłem się, że go zgniotę i coś będzie nie tak) i też działa wszystko bez problemowo.

Także lepiej tą kwotę przeznacz na dobre kombinerki, te się przydadzą wielokrotnie częściej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...