Skocz do zawartości

[rower] kross level b6 vs unibike flite


finidi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nosze sie z zamiarem zakupu któregoś z tych rowerów (na ten moment level b6).

Nie chce kupować sprzetu przez internet, wiec musze bazować na sklepach które mam w okolicy.

Ani na jeden ani drugi nie otrzymam nawet minimalnego rabatu, choc mocno sie starałem.

W grę wchodzi jeszcze merida big nine 300d, ale słyszałem o nim same negatywne opinie.

Jeżeli chodzi o rower, to zamierzam nim pojeżdzić dwa sezony, (wymienie ewentualnie amortyzator), jak chwyce bakcyla, ( a prawdopodobnie tak, gdyz kiedys dużo jeżdziłem, a teraz ma byc to w jakimś stopniu oderwanie od pracy), zamierzam kupic coś z wyższej półki.

Mam 186cm, 94kg zamierzam wziąśc rame XL.

Jazda 80% teren, górki, pagórki, zjazdy, rzeczki błoto, kórych w moich okolicach nie brakuje, choć mieszkam w Pile.

Poproszę o jakies opinie, z góry dzieki, pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez finidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście strasznie często, aż dwa przypadki na forum. Litości!

Co do rozmiaru to mam podobny wzrost i w przypadku B6 rozmiar  L jest na mnie idealny. Na ten sezon wymieniłem amorek i jazda to poezja a mam już nakręcone ponad 3000km łącznie i nic nie pęka  :thumbsup:

Unibike to w porównywalny osprzęt,  brzydsza rama niż w Krossie, a jej geometria to zagadka trzeba się przymierzyć.

Pozdrawiam

Edytowane przez wszoltysik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na 186 raczej rozmiar L, chyba że masz bardzo długie nogi. Co do porównania, to Level B6 był bardzo dobra propozycja w zeszłym roku, W tym roku  z amorem wiotkim o lagach 28mm to propozycja dla lekkich bajkerów. To kiepski  amor.

Flite jest na  Deore/Alivio i sprzętowo to znacznie lepsza propozycja. Lepsze o klasę hamulce. hamulce. Lżejszy kokpit i sztyca. Lepsze siodełko.Przyzwoitego XCRa. Jeżeli już to Flite można porównywać z B7. Co do geometrii ram - Unibike ma identyczna jak w Scott Scale . Natomiast w Krossie jest dość krótka rama w stylu Cube. Miałem domu dwa Krossy i dwa Unibike - w mojej opinii Unibike ładniej się starzeją. I maja lepiej dobrany osprzęt. Po prostu całość zdecydowanie lepiej działa niż u Krossa. pomimo tego że Kross miał teoretycznie lepsze przerzutki to całość napędu na plus dla  Unibike  -tu porównuję A4 , A6 i Evolution.

 

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma się podobać to być może B6 jest ładniejszy. Tyle, że to ma jeżdzić a nie wyglądać. Unibike jest lepszą bo mądrzej poukładaną maszynką na jednak trochę lepszym osprzęcie. Dla samych hebli już warto. W tym przedziale cenowym wkładają słabe widelce ale słusznie w przyszłości zakładasz wymianę.

 

Co do ram Krossa to niestety ale coś się popsuło. Nie chodzi zresztą o samo pękanie ale o politykę firmy po tym pękaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Co do unibike niestety musze czekac 2 tyg, i jeszcze nie wiadomo czy po tym czasie bedzie dostępny (wiadomo świat się nie zawali, jeszcze nia mają ram na montownii), kross jest dostepny po 2 dniach.

Wiem, że osprzęt jest troche lepszy w unibike, ale na krossie miałem okazje sie przejechać, i rama xl jest ok (rzeczywiście mam długą noge), a co moglibyście napisać o tej meridzie, warta uwagi??

 

Jeszcze ewentualnie scott scale 970 - zapomiałem o jednym sklepie, widzę że mogą być dostępne.

Edytowane przez finidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblukaj jak masz możliwość jeszcze scotta scale 970 jest na napędzie 10 rzędowym korba,kaseta,manetki lepsze niz w b6 i cena niższa o stówke i lżejszy , tylko te amory w przyszłości do wymiany w b6 strasznie wiotki lagi 28 :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dziś zakupiłem scotta scale 970. Pierwsze przejażdzki juz za mną. Trochę cieżko z kondycją :laugh: , ale rower super. dziekuje za wszystkie opinie.

Dobry wybór, przyjemności z jazdy.

 Wrzuć jakieś fotki nowego sprzętu :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bierz flite 29er'a albo 26' i zmień amora na epicona (xcr sprzedasz nowego za 150-200zł a epicon nowy 500zł) - ja tak zrobiłem i polecam :)

 

Witam wszystkich. Jako że wątek jest świeży to podzielę się swoim wyborem (lipiec 2013)

 

Wybrałem Flita29 - głównie dlatego, że relacja osprzętu do ceny była najkorzystniejsza.

Zapłaciłem 2800, a kross B7 w sklepie (i katalogu) ceniony jest na 3799 (zdaje się, że B7 na lepszego amora - ale chyba tylko odrobinę).

(oczywiście już , tj. lipiec 2013, pojawiły się przeceny i widziałem B7 też za 3349 zł.

 

Przy moim 186 i bardzo małej wadze - rower sprawuje się świetnie. Dwa dni temu był jeszcze w pudełku - więc to i owo wymaga podregulowania przez serwisantów. :)

Rama 19 - steruje się wygodnie [wybierając rower próbowałem ramy 21 ale była zdecydowanie za duża). Rower jest fajnie lekki. 9 zębatek z tyłu daje kopa przy atakowaniu ostrego podjazdu.

 

Uwaga ogólna. Nie jestem uczestnikiem maratonów ani wyścigów, po prostu hasam po lasach i górkach (czasem) i moje uwagi o kołach 29 cali są takie:

na asfalcie stawiają kosmiczny opór (ale przecież koła 26 cali wcale nie mniejszy), ale w terenie (łąka, droga szutrowa, itp.) są rewelacyjne.

Na asfalcie sytuację poprawia blokada amora na kierownicy [wato nie zapomnieć jej wyłączyć zjeżdżając z asfaltu]. Ale za to jadąc ulicą - mamy większy komfort zaliczania studzienek kanalizacyjnych i pofałdowanego asfaltu :) Z krawężnikami waga - to są jednak koła większe i narażone na scentrowanie.

Czyli w mieście: dla osób którym, zależy na własnej kondycji i radości z jazdy a nie koniecznie na czasówkach - koła 29 cali dają większy komfort pokonywania dziur i wymagają większego wysiłku przy "napędzaniu się".

Naturalnie rower (w terenie i w mieście) jest odrobiną mniej zwrotny - ale rekompensuje to wygoda pokonywania przeszkód.

No i przechowywanie go jest bardziej ... absorbujące - po prostu zajął mi więcej miejsca niż poprzedni trek na kołach 26 cali. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...