Skocz do zawartości

[900-1100]co wpierw wymienić w rowerze kross hexagon x3


hubert199622

Rekomendowane odpowiedzi

Bazą jest rama więc pozostaje napęd i widelec. Kwota nie jest mała więc da się coś lepszego poskładać oprócz widelca. Wiesz ilu rzędowy chcesz mieć napęd? Jeśli mogę doradzić to budżetowo najlepiej wsadzić 8 sp.

Zastanawiałem się na 9 10 rzędowym napędem,ale nie wiem czy się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to Twoje pieniądze ale do tego roweru jest jak dla mnie nieopłacalne choć wykonalne. To już lepiej kupić nową ramę i poskładać. Oczywiście w jednym i drugim przypadku fundusz musi być większy. Przy 8-ce dało by radę w tej kwocie razem z kołami a przy dokładce tak z 300/400 zł mógł byś w sadzić przyzwoity widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie 9 rz. Kup korbę 48/38/28 i daj na tył 8 rz. Ja tak zamierzam zrobić a też mam x3. I tak jak kolega wyżej najważniejszy też jest amor. Możesz kupić epicona za 500 zł. No i oczywiście komplet kołek. Albo kup tylko tylne a przednie na razie zostaw. Potem sobie dozbierasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie 9 rz. Kup korbę 48/38/28 i daj na tył 8 rz. Ja tak zamierzam zrobić a też mam x3. I tak jak kolega wyżej najważniejszy też jest amor. Możesz kupić epicona za 500 zł. No i oczywiście komplet kołek. Albo kup tylko tylne a przednie na razie zostaw. Potem sobie dozbierasz

I chyba tak zrobię jak mówisz,daruje sobie 9 rz.

9 rzędowa kaseta nie nadaje się do tego roweru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się nadaje bo jak kupisz koło pod kasetę to masz zakres od 7 do 10 rz. Takie rozwiązanie jednak podnosi i to sporo kaszty a nie jest tego warte choćby ze względu na trwałość. Takie jest moje zdanie jako użytkownika zarówno 8-io jak 9-io rzędowego napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wolisz kupić 8 rz kasetę i lepszą grupę shimano czy kasetę 9 rz i najgorszą grupę w tej samej cenie co lepsza 8rz ?

Ja myślę że 8 jest bardziej opłacalny. Po za tym sam zobaczysz, jeździłem na testach rowerami z 9 rz i 8rz i jak dla mnie prawie różnicy nie ma. Jeżeli nie jeździsz zawodowo 8 rz powinno Ci w zupełności starczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te częci będą 

 

korba; http://allegro.pl/korba-trekking-sram-s650-kwadrat-175mm-48-38-28-i3185055438.html

kaseta; http://allegro.pl/sram-kaseta-pg-850-11-30-lancuch-pc-850-8speed-i3130376325.html

przerzutka tylnia; http://allegro.pl/shimano-deore-xt-rd-m771-sgs-8-9rz-i3150112275.html



Właśnie, wolisz kupić 8 rz kasetę i lepszą grupę shimano czy kasetę 9 rz i najgorszą grupę w tej samej cenie co lepsza 8rz ?

Ja myślę że 8 jest bardziej opłacalny. Po za tym sam zobaczysz, jeździłem na testach rowerami z 9 rz i 8rz i jak dla mnie prawie różnicy nie ma. Jeżeli nie jeździsz zawodowo 8 rz powinno Ci w zupełności starczyć. 

Lepszą 8rz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 8 rz nie bierz nic od SRAM'a w kwestii kasety i korby. Te części kup od Shimano bo są o wiele trwalsze. Czyli kaseta i korba Alivio. Manetki czy zmieniarki mogą być od SRAM'a. XT jako tylna zmieniarka to przerost formy nad treścią bo wystarczy poczciwa Deore http://www.cyklotur.com/czesci/przerzutki-manetki-i-klamkomanetki/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-deore-rd-m593-sgs-czarna-shimano,32288.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Właśnie, wolisz kupić 8 rz kasetę i lepszą grupę shimano czy kasetę 9 rz i najgorszą grupę w tej samej cenie co lepsza 8rz ?

Obecnie z nowych powszechnie dostępnych komponentów z shimano najlepsze na 8 jest alivio. Alivio jest także na 9 rzędów, wcale nie jest kosmicznie droższe, a jakość ta sama, choć niektórzy uważają ze manetki sa lepsze.

 

Jeżeli chcemy zostać w okolicy alivio nie ma większej różnicy miedzy 8 i 9, jednak z lepszych komponentów to tylko 9 rzędów w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Heh ja kiedyś kupiłem manetki, za chyba 50zł, kasetę za 25, i łańcuch za 45 i przejechałem 10 000km :P

Fakt manetki sa trochę droższe ale nie wiele, system 9s jest jeszcze jako tako rozwojowy. Ale autor sobie kupi co bedzie uważał za stosowne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...