Skocz do zawartości

[1600 +/-] Rower do jazdy miasto/wycieczki/lasy/łąki


DawCioS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczne od tego  , że mam 189 cm wzrostu waże 77 kg Chciałbym kupić rower na dłuższe wyprawy jak i jeżdzenie po mieście ,łonkach i troche w las , czyli uniwersalny .Byłem w 3 sklepach i w 2 podpowiedzieli mi , że odpowiednim zakupem będzie Cross evado 2.0 lub 3.0 ,przeglądając forum zauważyć   można  nie chęć do crossów .

 

Wiem , że takich tematów było dużo temat rzeka  , ale żadna z  odpowiedzi w tematach nie była kontkretna a rower chciałbym jak najszybciej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś typowym przedstawicielem użytkownika, który staje przed dylematem zakupu roweru, na którym chciałby jeździć wszędzie. Otóż cross to rower na który jest przede wszystkim rowerem sportowym i przeznaczony jest do jazdy po szosie, ewentualnie po jakimś lekkim szutrze czy ubitej ścieżce w lesie. W skrócie. Przystosowany jest do zapylania po asfalcie. Kompromis pomiędzy szosówką a MTB. Poza tym co producent to inny cross. Rozrzut stylów jest bardzo duży.

 

Jakiego stylu jazdy poszukujesz? Jeżeli wygody, to cross nie koniecznie musi ci odpowiadać. Są co prawda crossy wygodne: Lazaro Integral, Unibike (sporo modeli ma duże regulowane mostki). 

 

Dodatkowo temat "las"... Las jest bardzo różnorodny. W niektóre miejsca bez problemu da się wjechać każdym rowerem. W niektóre nawet MTB XC sprawia trudności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie miałem na myśli dystansów codziennie 300 km w 2 strony tylko np  jade nad jezioro 40 km w jedna stronę tam trochę pojezdze po łonkach, ubitych drogach   troche po asfalcie , więc jak mi mówili do takich rzeczy nie potrzeba grubego koło 26   ,wystarczy 28 i jakoś sie przejedzie przez te łonki itp . I evdo 2.0 będzie dobrym pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano · Ukryte przez Puklus, 21 Kwietnia 2013 - poprawione
Ukryte przez Puklus, 21 Kwietnia 2013 - poprawione

 

tam trochę pojezdze po łonkach,

Myślałem że błąd w temacie to przypadek ale widzę konsekwencje w pisaniu.

Ludzie nie wali was po oczach taki zgrzyt? Przepraszam ale jestem uczulony.

Odnośnik do komentarza

Panowie chcialbym kontynuować rozmowę o rowerach bo zaraz mod zamknie mi temat.! Ten crossfire gts wygląda przystępnie.

Kolego przeciez ci koledzy powyzej odpowiedzieli czego masz szukac, nawet podali konkretene modele, dobzre by bylo jak bys sie wybral do slepu i pojezdzil na podanych modelach, i wtedy sam zadecydowal naczym sie najlepiej jezdzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...