Skocz do zawartości

[rower] Scott Scale 970 vs Scott Aspect 920 vs Northtec Cayon XT


Robin7609

Rekomendowane odpowiedzi

Geo wygląda na identyczne we wszystkich modelach.  Natomiast rama różni się trochę.  970 ma inny trójkąt z tyłu i chyba klasyczne mocowanie hampla (IS). Piszą też, że jest podwójnie cieniowana, podczas gdy wyższe modele są light-butted.  Co to konkretnie znaczy nie wiem, pewnie potrójne cieniowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geo wygląda na identyczne we wszystkich modelach.  Natomiast rama różni się trochę.  970 ma inny trójkąt z tyłu i chyba klasyczne mocowanie hampla (IS). Piszą też, że jest podwójnie cieniowana, podczas gdy wyższe modele są light-butted.  Co to konkretnie znaczy nie wiem, pewnie potrójne cieniowanie.

dzięki Sol. Powiedz mi bo nie rozumiem, czy przez inny trójkąt jest on dłuższy? (z tego co oglądałem geometrię to wydawały mi się takie same)- i czy te różnice wpływają na jakość jazdy? czy tylko są technicznymi nowinkami/- z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sol za info- wczoraj odebrałem swojego Scale 970- i jak na razie rewelka (jak dla mnie amatora oczywiście)- na grząskim terenie- błoto, piasek itp- sprawuje się o niebo lepiej niż mój poprzedni 26 kołowiec. może podjazdy trochę cięższe ale to może jeszcze brak kondychy.Jak na moje potrzeby i umiejętności- aż nadto :icon_wink:

Pytam o to ponieważ dzisiaj wstąpiłem innego salonu- gość zabił mi trochę klina z tą 960.. ale teraz wydaje mi się że za wszelką cenę chciał mi wcisnąć ten model bo 970 nie miał na stanie(a ja oczywiście grałem zainteresowanego :laugh: . dzięki jeszcze raz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

970, 960, a co to za różnica, ścigasz się na poziomie profesjonalnym? Jak dla mnie ten rower jest na pewno dobry na Twoje potrzeby, pokaż ino nam foto jak to wygląda w rzeczywistości :)

dla mnie żadna :)  chodziło mi tylko o to by skonfrontować dwie sprzeczne informacje- (od sprzedawcy tam gdzie kupowałem, twiedzi że to praktycznie identyczny rower rama, geo, materiał- różni się osprzętem i mocowaniem hamulca, i drugi sklep który twierdził że to ,,całkiem różne rowery" pod względem geo, użytego materiału itp- miał na stanie tylko 960 i myślę że za wszelką cenę chciał mi ją wcisnąć :) )

tak jak już pisałem wcześniej, jak na moje potrzeby- 970 to rower idealny! (jak na razie same plusy, choć zrobiłem dopiero 50km z braku czasu ale w majówkę nadrobię :) )

Jeszcze raz wszystkim BARDZO DZIĘKUJĘ ZA FACHOWE DORADZTWO. Pozdrawiam

ps. Jeszcze obiecane pare fotek

post-152639-0-08256700-1367148873_thumb.jpg

post-152639-0-04908000-1367148886_thumb.jpg

post-152639-0-25986900-1367148977_thumb.jpg

post-152639-0-30266200-1367148987_thumb.jpg

Edytowane przez Robin7609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jak obiecalem tak pomacalem Cayona 2013. Kolorystycznie na zywo wyglada 100 razy lepiej niz na zdjeciach, sa matowe a nie blyszczace.

Jesli chodzi o XC TK 28 od RS to chodzi porownywalnie do XCR + ma manetke na kierownicy (w cayonach). Pytanie tylko jak dlugo bedzie tak chodzil ;-)))

 

Ogolnie to za 2500zl nie ma nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jak obiecalem tak pomacalem Cayona 2013. Kolorystycznie na zywo wyglada 100 razy lepiej niz na zdjeciach, sa matowe a nie blyszczace.

Jesli chodzi o XC TK 28 od RS to chodzi porownywalnie do XCR + ma manetke na kierownicy (w cayonach). Pytanie tylko jak dlugo bedzie tak chodzil ;-)))

 

Ogolnie to za 2500zl nie ma nic lepszego.

Potwierdzam. Malowanie i wygląd samej ramy na żywo- dużo lepsze niż na zdięciach (oglądałem ten rower w Czechowicach Dziedzicach) tylko wydaje mi się że cena 2500 to za Cayona SLX- bez manetki na kierownicy  wersja 27biegowa, z manetką był XT za 2999. Bardzo przyjemny rower i też się nad nim zastanawiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że dołączę się do dyskusji i zapytam co lepiej wybrać: Northec Canyon SLX 29 czy lepiej dołożyć parę stów i mieć tego Scott Scale 970 (albo Canyon XT 29)?

Tak jak już wcześniej pisałem, mój wybór padł na Scott Scale 970- od razu ten rower mi przypasował a koledzy z forum mnie tylko utwierdzili w wyborze (za co jeszcze raz im bardzo dziękuję)Ja jak na razie jestem MEGA ZADOWOLONY. Najlepiej jakbyś miał możliwośćprzymierzenia i  przejechania się jednym i drugim- ja tak zrobiłem. Wg mnie na Northtecu siedzi się podobnie jak na Scott Aspect (trochę mniej wygodnie). Parę róznic między Scale a Cayonem Slx

Northtec SLX- lepsza przeprzutka tylna, hamulce (myślałem że amor ale koledzy mówili że nie koniecznie)

Scott Scale- korba, kaseta(10biegów) opony, lżejszy, rama bardziej rozwojowa (bo jak to koledzy skwitowali- osprzęt i tak za niedługo trzeba będzie wymienić...)

ale jak zwykle to wszystko rzecz gustu. Bierz co Ci bardziej pasuje. to tyle mojej skromnej opinii. Pozdrawiam

Edytowane przez Robin7609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...