Skocz do zawartości

[rower] Scott Scale 970 vs Scott Aspect 920 vs Northtec Cayon XT


Robin7609

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam wielką prośbę, noszę się z zamiarem przejścia na rower 29er, stąd moja wielka prośba do Was.

Wybrałem sobie trzy modele

Scott Scale 970

http://www.bikekatalog.pl/2013//rowery/1621/Scott.Scale.970/

Scott Aspect 920

http://www.bikekatalog.pl/2013//rowery/1656/Scott.Aspect.920/

Northtec Cayon Xt

http://www.bikekatalog.pl/2013//rowery/1427/Northtec.Cayon.29/

 

Dodam że wszystkie są w jednakowej cenie. Wiem że Scale i Aspect to te same podzespoły, różnią się tylko ramą (może aż!)

Co do preferencji to nie uczestniczę (na razie..) w maratonach, ale jest to jazda w terenie (najczęściej Jura Krakowsko-Częstochowska, las itp) asfalt czasem też. Co do stylu to zależy od kondycji. :laugh:  ale ostatnio coraz ostrzej tzn nadążam za synem który śmiga równo :thumbsup: . Siedziałem na wszystkich i niestety ale wszystkie mi pasują, no może najbardziej Scale. 

Bardzo Was proszę z racji Waszych dużych doświadczeń z 29erami o radę, który będzie dla mnie najlepszy, i co do sprzętu, czy wybrać Northtreca lepiej wypasionego (szczególnie amor) czy któregoś ze Scottów (ze względu na ramę) a może Northrec ma ramę porównywalną?

z góry dziękuję i pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, Cayon wcale dużo lepszego amortyzatora nie ma :)

Za Scalem na pewno przemawiają opony, w Cayonie masz lepsze hamulce, na te 395 potrafili ludzie narzekać że słabe spowalniacze z nich :/

Dziękuję za odpowiedź. to mówisz że ten Rock Shock nie jest dużo lepszy od XCR?. co do hamulców to proszę o poradę czy naprawdę są takie słabe te 395- czy troche pochodzą? a co do ramy? z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet powiedział że RS w Northtecu jest słabszy od XCRa, ze względu na średnicę goleni, tłumią podobnie, ale RS ma 28mm a XCR 30mm, to na pewno wpłynie na sztywność,

Pytanie - jaką masz wagę? Bo to ma duży wpływ na amortyzator i hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Northtec to marka z niskiej półki, której głównym odbiorcą są osoby szukające tanich rowerów.

 

Oczywiście rower to nie fizyka kwantowa, więc na pewno będzie jeździł i jakoś się tam sprawdzi.  Ale mając 3k wolałbym poszukać czegoś innego, chociażby owych Scottów.

 

Co do wyboru - Scale jeżeli interesuje cię bardziej sportowa jazda, Aspect jeżeli bardziej turystyczna.

 

Ale tak naprawdę sugeruję wyściubić te parę stów więcej i wziąć http://www.bikecenter.pl/index.php?p7364,radon-zr-race-29er-5-0-blue-lime-white-2013

 

Dobra rama, niezła marka, a osprzętem zostawia wszystkie wymienione w tyle,

 

Ewentualnie za jeszcze trochę więcej  i masz sprzęt, który jest w zasadzie zupełny http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3013#tab-reiter2

 

Edytowane przez Sol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. co do wagi to troche jest... 98kg przy 180cm wzrostu.

jeśli chodzi o tego Canyona- to bardzo na niego choruję! ale niestety w chwili obecnej mnie na niego nie stać.. :sweat: Bardzo mi się ten rower podoba- pod względem osprzętu no i wyglądu. Może jak poprawię swoje umiejętności i dorobię się więcej kasy to może za rok-dwa... jak na razie to max jaki mogę wydać to 3000 (te trzy podane przeze mnie to kwota 2800) także niestety ale ten Radon też jest za drogi- choć naprawdę ciekawy.

Mathis co do mojej wagi to te hamulce i XCR wytrzyma? no oczywiście mam zamiar zjechać parę kilo- po to też ten rower :laugh:

Edytowane przez Robin7609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krossa mi nawet w sklepie odradzali sprzedawcy - mała mieścina a już się trafił taki z reklamacją ramy - a nie mamy za dużo górek do ostrej jazdy...



 

witam. co do wagi to troche jest... 98kg przy 180cm wzrostu.

jeśli chodzi o tego Canyona- to bardzo na niego choruję! ale niestety w chwili obecnej mnie na niego nie stać.. :sweat: Bardzo mi się ten rower podoba- pod względem osprzętu no i wyglądu. Może jak poprawię swoje umiejętności i dorobię się więcej kasy to może za rok-dwa... jak na razie to max jaki mogę wydać to 3000 (te trzy podane przeze mnie to kwota 2800) także niestety ale ten Radon też jest za drogi- choć naprawdę ciekawy.

Mathis co do mojej wagi to te hamulce i XCR wytrzyma? no oczywiście mam zamiar zjechać parę kilo- po to też ten rower :laugh:

XCR na pewno wytrzyma, sam mam 94kg + aparat 5-6kg i XCR w 26" wytrzymuje, hamulce bez ostrych zjazdów zatrzymują rower, na zjeździe większym trzeba trzymać przód i tyłem nadrabiać :) Ale dają spokojnie radę.

Ja wybieram między Scott Scale, a Mbike Shottas 02, muszę jechać, usiąść i wtedy coś wybiorę.
Spróbuj też jeszcze trochę negocjować - Scotta mi bez negocjacji za tyle chcieli dać więc myślę, że jeszcze coś dołożą, albo kasy albo osprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Mbike Shottas 02 jak najbardziej godny uwagi. Jutro podjadę do sklepu obejrzeć (niedaleko bo w Chorzowie mam sklep firmowy) tylko mam parę pytań: w porównaniu np do w/w Scottów- to jest on 9 biegowy, ma lepsze przerzutki, a jak dalej? bo za bardzo się nie orientuję które podzespoły lepsze czy w Mbiku czy w Scottach. no i czy jest lepszy od nich.no i chodzi mi o ramę- bo jednak troche ważę i żeby była wytrzymała.

Co do ceny za Scotta Scale 970 z 3090zł- zeszli mi do 2780 + licznik sigma b8,15 bodajże, za Aspecta identycznie a Northteca z 2999 na 2800zł.

 

 

Edytowane przez Robin7609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy nie odczujesz raczej między 9 a 10 rzędów z tyłu - to i tak jest bardzo dużo.

Rama spokojnie wytrzyma Twój ciężar bez obaw, przysiądź i sprawdź który wygodniejszy, wtedy decyduj, bo oba są porównywalne i żadnej nie wygrywa bo to lepsze i to itd. 

To ma Scotta dali dobrą cenę, Northteca można kupić za 2700 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt tutaj nie rzucił kwestii ramy która w scale powinna być bdb, resztę osprzętu można zmienić, za 1500zł już przerobić to na maszynę do ścigania :)

No właśnie o to mi szczególnie chodzi- proszę o podpowiedź która rama? bo tak jak mówisz, reszte zawsze można wymienić a to co jest na początek myślę że wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dięki Panowie za dobre rady. Dzisiaj byłem w salonie firmowym Mbike ale niestety nie mają na stanie tego modelu... I wogóle nie wiedzą kiedy będzie-masakra jakaś. Także pozostały Scotty. Tylko teraz który Scale czy Aspect. Tak jak pisałem,jazda zróżnicowana trochę turystyki i trochę szaleństw:-)co do osprzetu to jest praktycznie taki sam. Kwestia ramy- która trwalsza, bardziej rozwojową itp. Słyszałem że rama scale jest o niebo lepsza, czy to prawda? Dodam że przejechalem sie na jednym i drugim i na obu było ok, choć różnie :laugh: prosze o poradę

Edytowane przez Robin7609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem tych ram na żywo, ale każdy producent rowerów sportowych/wyczynowych robi je wytrzymalszymi niż odpowiednikiem który jest bardziej turystyczny, ewentualnie są na tym samym poziomie, ale nigdy na odwrót, to by było zbyt ryzykowne, zrobić rower z myślą o ściganiu który jest mniej wytrzymały od jego wersji bardziej turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie Northteca ;)

 

Nie wiem dlaczego tak mowisz. Kupilem ten rower w zasadzie testowo w sierpniu za 2080zl, jaby byl nie halo to bym sie pozbyl od reki.

Waze 90-100kg i nic z nim sie nie stalo do tej pory mimo prawie 2k przebiegu a lekko nie mial, zjazdy po kamieniach, w blocie tak, ze kolor mozna bylo poznac po gornej rurze i kawalku amora, jazda przez cala zime. I wiesz co? Dziala jak dzialal na poczatku.

Co do nowego amora sie nie wypowiem bo mam XCR a nie RS. Nie mniej jednak wersja pod 29 dziala lepiej niz pod 26 i nie jest to tylko moja opinia.

A rama po tym co przeszla w ramach testu po kupieniu to raczej moge powiedziec, ze przez dlugi czas jej nic nie bedzie.

 

Ale to tylko moje doswiadczenia z tym modelem.

Edytowane przez demek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...