Skocz do zawartości

[ Buty] SPD do 250-300zł


kalibra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem wymienić zwykłe pedały na SPD. Dłuższy czas przeglądałem forum i podjąłem decyzję co do pedałów, będą to najpewniej Shimano PD-M540. Został większy problem z wyborem butów. Budżet jaki chce przeznaczyć to granice 250-300zł. W tej kwocie zamykają się szeroko polecane na forum SH M-087 jednak osobiście mi jakoś średnio one podchodzą, sugeruje się samymi zdjęciami bo nie widziałem ich w realu.

Co sądzicie o tych butach?

http://www.mudserwis.com/buty-spd-mtb-exustar-esm333k-rozm44-p-3723.html

Ewentualnie co byście polecali w  tej kwocie? Jeśli byłoby warto to trochę mógłbym dorzucić do tego co wstępnie założyłem.

Dodatkowo jakie sklepy internetowe byście polecili do szukania bucików bo w Białymstoku nie ma za wielkiego wyboru aczkolwiek w najbliższym czasie odwiedzę wszystkie większe sklepy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M087 to model zeszłoroczny i ciężko było go dostać w moim rozmiarze. Ale udało mi się dostać M088 za 280zł w Poznaniu właśnie. Uprzedzam, że buty Shimano lepiej jest przymierzyć w stacjonarnym sklepie bo wypadają numer większe! Jak dla mnie to są to rewelacyjne buty za tą cenę ! ;) Z tańszych i jeżeli nie zależy Ci na klamrze, to mogę też polecić XC30 z trzema rzepami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem właśnie dodać że klamra musi być koniecznie. Jutro wybiorę się na przymiarki ale pewnie zbyt wielkiego wyboru nie będzie, postaram się dobrać swój rozmiar u danych producentów i kupić coś w sieci. I pewnie koniec końców będą te M088 coś czuję. A jakie sklepy byście polecali do zakupu?

 

Tak w ogóle dzięki za szybkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę osobiście polecić rowertour.com z Bydgoszczy. Już sporo u nich robiłem zakupów i nigdy problemów nie było. Raz mi się zdarzyło, że nie mieli akurat torby podsiodłowej na stanie i mimo że nie poinformowali mnie o tym, to zwrot kasy był prędzej na koncie niż przesyłka z resztą rzeczy ;) Duży asortyment, szybka i tania wysyłka (kurier Siódemka-13zł) o wszystkim informują na bieżąco i wszystko przychodzi na czas no i jak dla mnie, to atrakcyjne ceny ale to jest tylko moja subiektywna ocena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam butów w podobnej cenie, co sądzicie o takich

Northwave Lizzard PRO

http://allegro.pl/show_item.php?item=3158613100&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

I czy lepiej kupić takie sportowe czy bardziej turystyczne? W zeszłym roku zrobiłem 3000km w sezonie, w tym będzie podobnie, wycieczki w granicach 40-100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę osobiście polecić rowertour.com z Bydgoszczy. Już sporo u nich robiłem zakupów i nigdy problemów nie było. Raz mi się zdarzyło, że nie mieli akurat torby podsiodłowej na stanie i mimo że nie poinformowali mnie o tym, to zwrot kasy był prędzej na koncie niż przesyłka z resztą rzeczy ;) Duży asortyment, szybka i tania wysyłka (kurier Siódemka-13zł) o wszystkim informują na bieżąco i wszystko przychodzi na czas no i jak dla mnie, to atrakcyjne ceny ale to jest tylko moja subiektywna ocena ;)

 

 

Co do sklepu rowertour sam osobiście też mogę polecić, kupiłem u nich sporo części składając ostatnimi czasy rower, m.in. hamulce shimano M596 za 384zł i pare innych rzeczy, wysyłka i cała reszta równie ok.

Wracając do głównego tematu zostają póki co

http://www.mudserwis.com/buty-spd-mtb-exustar-esm333k-rozm44-p-3723.html

http://rowertour.com/shimano-sh-m088-buty-mtb-spd-czarne.html

 

tylko pojawił się kolejny problem czy może warto dołożyć do tych?

http://allegro.pl/buty-rowerowe-spd-mtb-louis-garneau-monte-promocja-i3171364057.html

http://rowertour.com/sidi-tork-buty-rowerowe-spd-czarne.html

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaczynasz z SPD, to nie przepłacaj zbytnio za buty. Mnie też ograniczał budżet 300zł i zdecydowałem się ostatecznie na M088 właśnie, dlatego też te buty mogę z czystym sumieniem polecić jako pierwsze buty SPD. Wygodne, dobrze trzymają a i wentylacja jest w miarę ok.Tyle mogę powiedzieć po ok. 400km jazdy w tych butach. Oczywiście decyzja należy do Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodny patent to prawda ale nie wiem jak by się sprawdził w praktyce, po za tym nie spotkałem ciekawych butów z tym systemem w cenie do 300zł.

Dochodzę do wniosku że chyba nie ma co kombinować i brać te M088, cena 277 wydaje się być bardzo przyzwoita, najwyżej wziąłbym u nich od razu pedały M540 to i wysyłka byłaby gratis.

Chyba że ktoś ma jakieś inne ciekawe propozycje jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kolega wyżej dobrze Ci doradza, jeżeli tylko wizualnie podpasują Ci te LAKE z systemem BOA i będzie twój rozmiar to nie masz się co zastanawiać, prawdziwa skóra, w pełni karbonowa podeszwa, regulacja BOA ( chyba na 29er był gdzieś kiedyć test - sprawdza się super ), zniżka z 499 na 189. Ja kupiłem rozmiar 28 ( cena 219PLN ). Żadne do 300zł nię będą tak porządne jak te.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kilka par butów i powiem tak:

Po przesiadce z 3 rzepów (M077) na klamrę + 2 rzepy (Northwave Revenge Carbon) nie odczułem jakiejś specjalnej różnicy w trzymaniu stopy. Za to jak do mojej kolekcji dołączyły buty z BOA (Specialized S-Works MTB)  zrozumiałem co to jest trzymanie. But po "zawiązaniu" idealnie dopasowuje się do stopy, czuję się w nich jak by były szyte specjalnie dla mnie. 

Nie takie straszne te rzepy jak je malują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to podaj profil jazdy/ treningu!

Po co w ciemno podajecie mu przykłady butów skoro może okazać się że on będzie jeździł po bułki do sklepu, albo z panienką po parkach, albo na torze kolarskim.

Do każdego z tych przzypadków trzeba dobrać inny rodzaj butów.

 

Co do profilu jazdy to powiedzmy że rekreacyjne MTB, także z panienką po parku też się może kiedyś zdarzyć :icon_wink: Niestety tych butów z systemem BOA jest mało(mówię cały czas o kwocie jaką podałem w temacie), a z tych Lake proponowanych wcześniej nie ma rozmiaru także zostaje 'klasyczne' rozwiązanie. Powoli skłaniam się do tych M088 bo nic lepszego w tej cenie (dostępnego) nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do profilu jazdy to asfalt/las bo do lasów mam około 10km. Wydaje mi się, że na sam początek przygody z spd to te Shimano M088 będą w sam raz. 

 

Byłem ostatnio w sklepie i przymierzałem je i zastanawiam się czy noga w bucie ma mieć parę mm luzu czy ma być dokładnie dopasowane ??

 

Uwaga!

Ci którzy chcą kupować M088 to polecam iść do sklepu bo rozmiary są  z kosmosu. Na co dzień chodzę w butach o nr 43-43,5 a M088 muszę mieć 46. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...