Skocz do zawartości

[rower] kross level b3 - prosba o pomoc i opinie


BigZ

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy zarówno na forum jak i w tej branży. Właśnie palnuje zakupić sobie rower MTB lub ATB do 2k.

Ale jak na razie nie znam sie w ogole na sprzecie.

 

Wpadł mi w oko ten model

 

 http://www.mudserwis.com/kross-level-b3-p-2305.html

 

tym bardziej ze jest atrakcyjna obnizka.

Prosze osoby bardziej obeznane o opinie  czy warto, co sadzicie o osprzecie, ramie itp.

Można kupić coś lepszego w tej cenie?

Po zakupie nie planuje wymieniać nic przy nim. Tylko siąść i jeździć.

 

 

Wzrost 186 cm Waga 120kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ten drugi to bym odpuścił jakiemuś nastolatkowi bo przecież gdzie rama 17" pod taki wzrost...

W przypadku kiedy bierzesz krossa miej uwagę na to by przy twoim ciężarze sztyca podsiodłowa nie była zbyt bardzo wysunięta - pękają kominy tuż przy zacisku. Przymierz najlepiej gdzieś w sklepie rozmiar 19" lub jeśli będzie ci wygodnie i przekrok zachowasz odpowiedni to bierz 21". Nawet wtedy jest szansa, że po regulacji pozycję będziesz miał komfortową do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przymierz najlepiej gdzieś w sklepie rozmiar 19" lub jeśli będzie ci wygodnie i przekrok zachowasz odpowiedni to bierz 21

21" przy 186cm wzrostu? Nie ma mowy o uzyskaniu odpowiedniego przekroku. 18-19" jest jak ulał. Nawiasem mówiąc ja mam 190cm wzrostu i 19-stkę czy kołach 29" i jest bardzo dobrze.

 

Z innych rowerów polecić moŋę Jamis Exile Sport 29. Może nie jest lepsy od Level B3 ale geometrię ma znakomitą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to było specjalnie czy nieświadomie ale autor podał link do 29er, a ten Northtec ma 26..

Skoro do 2K to szkoda mi tego Northa. Nie będę krytykował bo nie mam o nim pojęcia.

 

Od siebie dodam http://www.mudserwis.com/kross-level-a3-2013-p-3289.html . Narusza budżet o 200zł ale te 200zł kosztuje kask "w prezencie". Jeśli byś dobrze zagadał to pewnie zniżkę byś dostał jakąś. Tyle nie będzie tego komfortu co w 29er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to było specjalnie czy nieświadomie ale autor podał link do 29er, a ten Northtec ma 26..

Skoro do 2K to szkoda mi tego Northa. Nie będę krytykował bo nie mam o nim pojęcia.

 

Od siebie dodam http://www.mudserwis.com/kross-level-a3-2013-p-3289.html . Narusza budżet o 200zł ale te 200zł kosztuje kask "w prezencie". Jeśli byś dobrze zagadał to pewnie zniżkę byś dostał jakąś. Tyle nie będzie tego komfortu co w 29er.

 

Świadomie bo rzucilo mi się w oczy na necie, że są szybsze i bardziej komfortowe. Jak pisałem na początku nie znam się a zacząłem się interestować pare dni temu gdy postanowilem, że warto zrobic cos dla zdrowia :) 

Niestety 2000 zl to juz maksymalna granica a 200 zl to dla mnie, studenta na 2 tyg na życie jest.

Ale wielkie dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musisz się przyzwyczaić że koledzy na tym forum mają tendęncję do zwyżkowego naciągania górnego limitu ceny. Zdarzało się już że ludziom z budżetem 1500-2000 proponowano rower za 3000. Na szczęście w sklepach niezawsze tak jest (o ile nie  wybierzemy stoiska w centrum handlowym). Wielka szkoda że o rowerze myślisz dopiero w sezonie bo mógłbyś dorwać maszynę za mniej z rocznika 2013 (mi się udało). Przejdź się do jakiego kolwiek choćby po to aby przymiierzyć się do roweru, sprawdzić jak ci pasuje geometria. Później szukaj najlepszej ceny czy to w sklepie stacjonarnym czy internetowym.

 

A jeszcze pytanie mam takie, czy to musi być MTB czy też chcesz ja dla szpanu. Jeśli zamierzasz rowerem jeździć po ubitych traktach i asfalcie lub na tylko na asfalcie polecałbym rower Cross'owy lub City. Za tą cenę można znalęźć niezłe cacka co w przypadku MTB nie jest takie oczywiste (chyba że z przeceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musisz się przyzwyczaić że koledzy na tym forum mają tendęncję do zwyżkowego naciągania górnego limitu ceny. Zdarzało się już że ludziom z budżetem 1500-2000 proponowano rower za 3000. Na szczęście w sklepach niezawsze tak jest (o ile nie  wybierzemy stoiska w centrum handlowym). Wielka szkoda że o rowerze myślisz dopiero w sezonie bo mógłbyś dorwać maszynę za mniej z rocznika 2013 (mi się udało). Przejdź się do jakiego kolwiek choćby po to aby przymiierzyć się do roweru, sprawdzić jak ci pasuje geometria. Później szukaj najlepszej ceny czy to w sklepie stacjonarnym czy internetowym.

 

A jeszcze pytanie mam takie, czy to musi być MTB czy też chcesz ja dla szpanu. Jeśli zamierzasz rowerem jeździć po ubitych traktach i asfalcie lub na tylko na asfalcie polecałbym rower Cross'owy lub City. Za tą cenę można znalęźć niezłe cacka co w przypadku MTB nie jest takie oczywiste (chyba że z przeceny).

 

 

Nigdy nic nie kupuje dla szpanu.

Mieszkam na wsi i zdarza się ze trzeba się przebić przez piaszczystą drogę, jakiś las, po której zwykły rower (szosowy lub nawet cross)  trzeba prowadzić. A chce taki którym dojadę praktycznie wszędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic nie kupuje dla szpanu.

Spokojnie, tylko pytam. A skoro potwierdzasz że ma być to rower MTB i najlepiej 29er to teraz można gadać o tym jaki.  Oprócz tergo Kross'a i Jamis'a możesz dorwać też Kross Level B2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spokojnie, tylko pytam.

 

Nie czuje się urażony ;)

Dzięki za rady w sprawie rozmiaru ramy, wg tabelki krossa w jakims sklepie internetowym powinenem kupic 21' ale twój post dał mi do myslenia i akurat mialem okazje przymierzyc się do 21' (L) na kolach 29 i faktycznie za duży i to sporo, nie bylo żadnego "przeswitu miedzy mna i rowerem jak nad nim stałem, przynajmniej juz wiem w jaki rozmiar wybrać ;) tylko nad rowerem się zastanawiam jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz jakiś w rozmiarze 19" i aby był w miarę długi i niedrogi to popatrz za Authorem które w tym rozmiarze mają górną rurę na 630mm. Taki Solution 29 lub Dexter 29 w przecenie z 2012 powinien być w zasięgu twojego budżetu.

 

Z nowych (poszedłem niejako na skróty i wybrałem co uważałem za godne uwagi wertując bikekatalog): Kross Level B2, GT Timberline 2.0, Raleigh Talus 1.0 29, Specialized Hardrock Disc 29, Cube AIM 29, Scott Aspect 950, Mongoose Meteore 29'r, Trek Wahoo, Genesis Axiom Spot. Ten Genesis bardzo fajnie wychodzi osprzętowo. Niestety nie dotarłem do jego geometrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy ale pozwolę sobie wypowiedzieć się w tym temacie.

 

Od roku jeżdżę rowerem kross level b3. Jestem bardzo z niego zadowolony i uczciwie mogę go polecić. Polecam model z 2012 roku, nie przyglądałem się jeszcze dokładnie modelowi z 2013 ale na pierwszy rzut oka widzę, że zastąpiono w nim hydrauliczne hamulce mechanicznymi. 2012 rok można kupić w bardzo okazyjnej cenie. Rower spodobał się mojej dziewczynie i prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zamówimy jeszcze jeden taki rower :)

Wzrost około 177cm i ramę S czyli 16 cali. Jest OK, myślę, że dla mnie i M czyli 17 cali też było by ok.

Rowerem przejechałem 3 tyś. km. Na chwilę obecną do wymiany są pedały skatowane w lesie.

Seryjne opony spisują się rewelacyjnie w wielu warunkach. Z czasem planuje wymianę amortyzatora ale są to odległe plany.

 

Pozdrawiam

A.Sajenko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozdrawiam A.Sajenko

 

Dzięki za opinie, pomogła mi w decyzji, i zdecydowałem się na tę B3-ke, bo nawet w fajnej promocji jest w sklepie ;)

 

 

 

A przypomniało mi się jeszcze że jest unibike fusion 29. Za tę cenę całkiem niezły

 

a Tobie voytec to już naprawdę wielkie dzięki się zależą za zaangażowanie i pomoc :) Twoje rady bardzo mi pomogły w rozeznaniu się na rynku. Ze 2-3 rowery z twoich propozycji mi bardzo spasowały ale niestety ale nie udało mi się ich znaleźć w promocji albo byly juz sprzedane. 

W weekend majowy wypróbuje mój nowy nabytek mam nadzieję, że będę zadowolony ;D

Jeszcze raz wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, pomogła mi w decyzji, i zdecydowałem się na tę B3-ke, bo nawet w fajnej promocji jest w sklepie ;)

 

 

 

 

a Tobie voytec to już naprawdę wielkie dzięki się zależą za zaangażowanie i pomoc :) Twoje rady bardzo mi pomogły w rozeznaniu się na rynku. Ze 2-3 rowery z twoich propozycji mi bardzo spasowały ale niestety ale nie udało mi się ich znaleźć w promocji albo byly juz sprzedane. 

W weekend majowy wypróbuje mój nowy nabytek mam nadzieję, że będę zadowolony ;D

Jeszcze raz wielkie dzieki.

 

Pochwal się w jakiej cenie udało się wyrwać ?:) Do nas wczoraj dotarła nowa b3 z 2012 roku (tylko ten rocznik nas interesował) którą udało się wyrwać za 1780zł!! Więc cena rewelacja :) No i miło mi było znów po roku wsiąść na nówkę sztukę b3 i stwierdzić że roczny rower z przebiegiem już ponad 3tyś km nie wiele odbiega od roweru nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się w jakiej cenie udało się wyrwać ? :) Do nas wczoraj dotarła nowa b3 z 2012 roku (tylko ten rocznik nas interesował) którą udało się wyrwać za 1780zł!! Więc cena rewelacja :) No i miło mi było znów po roku wsiąść na nówkę sztukę b3 i stwierdzić że roczny rower z przebiegiem już ponad 3tyś km nie wiele odbiega od roweru nowego :)

Kurcze przez CB czuje sie jakbym przeplacil. Dałem 1998zł wiec ponad 2 stowy wiecej (tez rocznik 2012) ;/ jak ty to zrobiles ;D? Bo ta cena w ktorej kupilem widniala w kilku sklepach ale  nizszej nigdzie nie widzialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział ile może wydać maksymalnie. Ja za swojego Experta 29 dałem 3,5k tylko dlatego że powiedziałem że więcej nie zamierzam. Choć oczywiście propozycje były.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przez CB czuje sie jakbym przeplacil. Dałem 1998zł wiec ponad 2 stowy wiecej (tez rocznik 2012) ;/ jak ty to zrobiles ;D? Bo ta cena w ktorej kupilem widniala w kilku sklepach ale  nizszej nigdzie nie widzialem

Ja w kliku sklepach widziałem po 1830zł  ale wszystkie były M'ki a nam zależało na S'ce więc szukałem dalej i znalazłem ;)

http://swiatsportu.com.pl/mtb-gorskie-29-c-1_67.html

To właśnie sztuka kupiona prze zemnie  :)

Big Z i tak dobrze zapłaciłeś za ten rower :) Ja w zeszłym roku płaciłem 2400 zł :)

Dziś rozebrałem amortyzator który niestety kwalifikuje się do wymiany :) Prawdopodobnie jak pożyczyłem koledze rower na zimę to mi go zakatował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś rozebrałem amortyzator który niestety kwalifikuje się do wymiany :) Prawdopodobnie jak pożyczyłem koledze rower na zimę to mi go zakatował :)

To tylko XCM. Poza tym pasowałoby go chociaż jakimś Brunox'em traktował aby żywot miał dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...