Skocz do zawartości
  • 0

Zakup roweru Hexagon x2 czy Rockrider 5.2?


Gość Artur

Pytanie

Witam wszystkich.

 

Chciałbym zacząć przygodę z rowerem. 34 lata / 188 cm/ 90 kg.

 

Zastanawiam sie nad dwoma opcjami :

 

-) Kross hexagon x2

-) Rockrider 5.2

 

Różnice jak wiedzę,będąc praktycznie laikiem to : Rockrider ma 24 przełożenia , wydaje sie,że lepsze pedały i  praktycznie cały osprzęt wyższej klasy(wyższe modele Shimano) anizeli Kross.Rockrider ma 5 lat gwarancji na ramę a Kross 2 lata, na osprzęt oba mają 2 lata. Raczej nie chciałbym wydać więcej aniżeli 1000 zł. Bardzo proszę o sugestie i podpowiedzi. To ma być mój pierwszy rower (nie licząć jakiś makrokeszów) i bedzie to taki test czy będę chciał w to się intensywniej bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem RR 5.3 co prawda ale kross z porównywalnym osprzętem o wiele drożej wychodzi, a za  tą kasę mogę naprawdę sporo go ulepszyć w stosunku do serii w przyszłośći ;) Bierz RR. Domena Hexagonów to słaby osprzęt i dobra reklama :P tudzież słaba cena. Coś źle się wysłowiłem hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem RR 5.3 co prawda ale kross z porównywalnym osprzętem o wiele drożej wychodzi, a za  tą kasę mogę naprawdę sporo go ulepszyć w stosunku do serii w przyszłośći ;) Bierz RR. Domena Hexagonów to słaby osprzęt i dobra reklama :P tudzież słaba cena. Coś źle się wysłowiłem hahah

 

Dzięki za odp. Tak właśnie myślałem,że przy akurat tym Krossie to zapłacę głównie za nazwe,gdyż osprzęt słabszy. Chyba jutro wezmę tego RR. Planuję  zaliczyć go sobie w koszta prowadzenia działalności (w sensie,że będę nim dojeżdżał do pracy),więc tak naprawdę rzeczywiscie poniesiony koszt będzie oscylował w granicy 650 zł,więc naprawdę bardzo dobra cena. Jadę jutro do Decathlona w Gdańsku,  aby się w 100% upewnić,chociaż w chwili obecnej jest zbyt duży wybór i cżłowiek tylko ma mętlik w głowie :) zarejestruję sie jako stały użytkownik forum i napisze parę o nowym zakupie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hexagony nie wiedzieć czemu stały się bardzo drogie :(

Ogólnie z wielką przyjemnością polecam rowery krossa, ale niestety hexagona w tym przypadku nie polecam...

RR ma lepszy osprzęt, a więc kupuj, dopóki jest w sklepie :D

 

no i wiadomo...oddałem dzisiaj auto do mechanika no i 1900 będzie do zapłaty i teraz skrupulatnie licze czy jednak teraz styknie na rower..ehh

 

kartę Decathlon mam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr M

Witam, posiadam taki rower już 5 miesięcy. Dzisiaj z racji wolnego czasu coś mnie pokusiło aby rozkręcić widelec, po za tym że wylało się z niego pół kieliszka brązowej mazi moim oczom ukazała się korozja. Rower nie był używany do skoków, czy nie jeździłem nim po błocie, tylko po mieście - 15 km codziennie- i to bez wariacji. Uświadamiam tylko czego możecie się Państwo spodziewać po wyw okresie eksploatacji. PS Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu amortyzator nadal pracuje, jednak nie wróżę mu dłużej jak 6 miesięcy. Pozdrawiam465888_646935701999748_2038196904_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy

rower Kross mojego syna koroduje po roku cały i nie chcą uznać gwarancji pomimo dwukrotnego przegądu i konserwacji w okresie gwarancji w serwisie!!!

Kross to the best firma :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiktoria

Witam wszystkich.

 

Chciałbym zacząć przygodę z rowerem. 34 lata / 188 cm/ 90 kg.

 

Zastanawiam sie nad dwoma opcjami :

 

-) Kross hexagon x2

-) Rockrider 5.2

 

Różnice jak wiedzę,będąc praktycznie laikiem to : Rockrider ma 24 przełożenia , wydaje sie,że lepsze pedały i  praktycznie cały osprzęt wyższej klasy(wyższe modele Shimano) anizeli Kross.Rockrider ma 5 lat gwarancji na ramę a Kross 2 lata, na osprzęt oba mają 2 lata. Raczej nie chciałbym wydać więcej aniżeli 1000 zł. Bardzo proszę o sugestie i podpowiedzi. To ma być mój pierwszy rower (nie licząć jakiś makrokeszów) i bedzie to taki test czy będę chciał w to się intensywniej bawić.

 

 

Ja miałam rower rr ale szybko mi się popsułma decathlon niechciał mi zwrócić pieniędzy. Ja bardziej wolę rower Kross!!!!!!!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nabywca

Pomoc

Kupiłem HEXAGONA X2 2013

Powie mi ktoś dlaczego widelec: SR Suntour M3010AL (skok 50mm) jest w dwóch rodzajach.

Rower ma dwa rodzaje w czarnym mieszku i odsłonięty aluminiowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...