Skocz do zawartości

[1300zł] Hexagon X3 czy Evado 1.0 [2013]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już wcześniej w tym roku stworzyłem tu wątek o rowerze jednak zaszło parę zmian. Zwiększył mi się budżet na rower do 1300 zł jednak mimo wszystko rower będzie brany na raty. Wcześniej ukierunkowaliście mnie na rower crossowy ze względu na to gdzie często jeżdżę. Większość czasu spędzam na asfalcie, utwardzonych drogach jednak nie rzadko zdarzają się trudniejsze trasy. Pasuje to na crossa ale problem w tym, że ja na rowerze szaleję - wyskoki z wysokich krawężników, lekkich hopek też sobie nie odpuszczę więc zależy mi na tym aby rower był w miarę wytrzymały. Te moje "wyczyny" nijak się mają do XC, Dirt czy jakichś ekstremalnych downhillów ale mimo wszystko jakoś ten rower będzie nadwyrężany.

 

Pytanie pierwsze, który z tych rowerów ma lepszy osprzęt? Oczywiście wiem, że w tej cenie, a nawet za mniejszą są rowery z o trzy klasy lepszym osprzętem i tu płacę tylko za markę ale raty mnie ograniczają. Wiem również, że już na allegro jest taka możliwość ale wiecie chyba jak to jest z rodzicami, a że to oni sponsorują mi rowerek muszę się dopasować.

 

Druga sprawa to wytrzymałość, czy z takim lekkim skakaniem, szaleństwem poradzą sobie oba rowery czy Evado jednak odpada?

 

Trzecią sprawą są opony, z opinii na różnych stronach, forach, wiem, że te w Hexagonie są do luftu jeśli chodzi o toczenie się po asfalcie. Chciałbym wiedzieć jak bardzo są złe i mieć mniej więcej jakieś porównanie. Do tej pory jeździłem na dziewięcioletnim rowerze z marketu za 400zł, MTB, jeszcze z tym tylnym tandetnym amortyzatorem. Jeździło mi się w zasadzie w miarę dobrze, oczywiście było ciężko, po przesiadce na nowego MTB kolegi (~900zł) "płynąłem" po asfalcie więc ciekawi mnie jak sprawa ma się z tymi oponami, czy naprawdę są aż tak straszne?

 

Czwarta i ostatnia sprawa to wielkość ramy, mam około 180cm wzrostu i ważę 90kg. Jaka rama będzie dla mnie najlepsza?

 

Nie jestem oczywiście ograniczony tylko do tych dwóch rowerów i tej firmy. Może być wszystko tylko musi być niestety dostępne w sklepie "fizycznym" na terenie Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe koło i cieńsze opony = mniejszy opór itd Jak wiadomo grube opony są zazwyczaj używane w góralach wiec można się domyślić w jakim zamyślę były robione. ( pomijając fakt że większość osobą w miastach i tak jeździ rowerami górskimi) Moim zdaniem co do stylistyki bardziej mi przypada hexagon, a do do specyfikacji to evado chyba będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jeden,ani drugi model nie nadaje się do żadnych hopek. Model X3 będzie mocniejszy i można go przystosować,aby choć trochę udawał crossa. Trzeba zakupić opony,np. Schwalbe Hurricane 26x2.0 . To nie wszystko,X3 ma beznadziejną przednią przerzutkę. Najlepiej od razu zamontować Acerę lub Alivio.

Rama M(19") będzie dobra.

 

Wysyłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 991D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste że z takimi rowerami to w teren sie nie zabieramy. Jego budowa ma stwarzać pozór, ale bliższego spotkania z terenem raczej nie przeżyje..

Krawężniki są zabójstwem dla kół, często przebijane sa na nich dętki i niszczone obręcze. A co do wyskakiwania z nich to raczej na takim sprzęcie będziesz musiał to sobie odpuścić chyba że znajdziesz pieniądze na wymianę tego roweru.

Osobiście mam wheelera pro 30 i płacąc 500 zlotych więcej masz już całkiem niezły tower. Mam tarcze hydrauliczne, blokowany amor,z tyłu alivio z przodu altusa. Rower po jeździe po lesie bez oszczędzania i po mieście przez pół roku był w dobrym stanie. Moja osobista uwaga to to że gripy i siodełko się strasznie brudzą i ścierają. Oczywiście są to rzeczy do możliwe do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta dopłata... a coś do 1500zł w "fizycznych" sklepach? A z innych firm? Romet się coś ostatnio reklamuje w telewizji, może coś z Gianta? Normalnie to z Lazaro bym coś wziął nie dość, że taniej to osprzęt o wiele lepszy no ale nie mogę :icon_confused:

 

To teraz co możecie polecić:

 

- do 1300zł innych producentów

- do 1500zł jakieś nowe propozycje

 

W grę wchodzą tylko sklepy "fizyczne", na terenie Wrocławia jakby ktoś linkował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/lazaro-evolution-v1-super-cena-shimano-sr-suntour-i3116161302.html

http://allegro.pl/solidne-mtb-lazaro-evolution-v2-shimano-acera-m-i3147590789.html

http://allegro.pl/lazaro-evolution-v3-full-alivio-amor-z-blokada-m-i3132944551.html

 

Jeżeli stawiasz go na równi z Integralem (cenowo) to chyba mowa o Evolution V3 ?

 

Oba to trochę inne rowery różniące się od siebie przeznaczeniem.

Z Hexagonem można porównywać Evolution ale V1 lub V2.

V3 jest o kilka klas lepszym rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 tygodnie temu z tej strony zakupiłem Krossa Hexagona X6 http://rower-sport.pl/pl/p/KROSS-HEXAGON-X6-2012/1205 , taniej chyba nie znajdziesz X6. Generalnie jestem zadowolony, niczego złego nie zaobserwowałem a jeżdże ostro. Co do opon to prawda, są duże opory toczenia, również przesiadlem sie do kumpla i poprostu lekutko chodził w porównianu do moich, w dodatku szybko sie ścierają i już mam na oku Schwalbe Smart Sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...