Skocz do zawartości

[do 1500] Jazda po mieście, używany/nowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje sprzętu do jazdy rekreacyjnej po mieście, ew. czasem las(ścieżki).

187 cm 76kg

Raczej rozglądam się za używanymi rowerami na allegro, aczkolwiek jestem zielony i boję się wtopy

Moja propozycja to

ROWER STEVENS GALANT LITE (3128314119) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Dzięki za wszelką pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imitacja imitacją, ale jednak trochę działa... Miałem kiedyś treking ze sztywnym przodem. Miałem częste problemy z przednim kołem (centrowanie). Obecnie po 6500 tyś koło nie było centrowane od nowości i jest wciąż proste. W mieście trzeba czasami uważać, bo przejazdy rowerowe często nie są zbyt dobrze zniwelowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że napęd w KTM jest mniej zużyty, aczkolwiek wydaje mi się, że przerzutka nosi ślady otarć (albo jest brudna). Osobiście do roweru miejskiego nie pakowałbym się w osprzęt lepszy niż grupa Deore. Zwykle jeździ się na 2-3 przełożeniach. Kaseta zużyje się stosunkowo szybko. Napęd XT jest dość drogi, a nie wykorzystasz jego możliwości.

 

Moja konfiguracja trekingowa:

- kaseta: HG-30

- przerzutka tył: Deore

- przerzutka przód: Altus (down swing, wolałbym top swing)

- manetki ST-EF 60 (mogłyby być lepsze)

 

Jestem ciężki, więc mile widziane byłyby tarcze... Ale takich konfiguracji nie robią, musiałbym zbudować sobie treking sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi stanowczo za mały, także dalsze dywagacje na ich temat są zbędne! Celuj co najmniej 55 cm. Mierzę dokładnie tyle samo co ty i śmigam na 56 cm. Gdyby było 58 cm nie miałbym nic przeciwko ;) (tylko ja jeżdżę na sztywniaku). Z amortyzatorem możesz celować w ramę 55 cm - 56 cm, nie więcej (zakładając, że mamy taką samą nogę, około 90cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie która opcja będzie lepszym rozwiązaniem, sporo naczytałem się pozytywnych opinni na temat Lazaro(jako roweru dla amatorów takich jak ja)

http://allegro.pl/king-of-the-road-2013-lazaro-integral-v3-na-alivio-i3136186603.html

czy może to

http://allegro.pl/cube-travel-alu-52cm-full-deore-gts-bialy-i3130691069.html (za mała rama może być dla mnie 187cm-wtedy problem rozwiązany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...