Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] 500zł za nowy z piwotami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiosna się zbliża, czas ogarnąć troszkę rower i chciałbym przeprowadzić to dosyć solidnie poprzez wymianę amortyzatora. Tutaj się pojawia problem. Mam Meridę Kalahari 550sx z 2004 i nie wiem dokładnie, jaki mam amortyzator z przodu (wymiary). Strzelam, że może to być Sr Suntour M2000 z 50mm skoku (gdzieś tak wyczytałem, nie pamiętam gdzie). W każdym razie, muszę go koniecznie wymienić. Tylko na jaki? Nie orientuję się w tym wszystkim za bardzo, nie wiem, czy amortyzator z 100mm skoku mógłby tu pasować.

Dane:

Cena: 500zł z piwotami, 26", blokada skoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Suntour Raidon, Rock Shox XC30, XC32, możliwe ze RST FIrst air uda sie za tyle znaleźć lub Spinner SW7. Innych z pivotami nie znajdziesz, Axon za 900 najwyżej i to ciezko nabyć. No i ciebie interesuje skok max 80mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Miałeś 50 i jak dasz 100 to dokładnie 100% za dużo :P Oczywiście tylko teoretycznie bo ważna jest wysokość widelca mierzona o osi koła do miejsca gdzie rura sterowa wchodzi w koronę, skok jest mniej istotny. Rożnicę odczujesz jako "rozleniwienie" roweru będzie gorzej skręcał, tak jak by leniwie, gorzej będzie podjeżdżał za to lepiej sie będzie zjeżdżać :P

 

a I najważniejsze :P Masz stery 1 1/8" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejś starej stronie znalazłem spec tego wszystkiego i jest tak:

  • Rozmiar: koła 26"
  • Skok: 50 mm
  • Tłumienie: sprężyna
  • Mocowanie hamulca: V-brakee
  • Średnica goleni: 28 mm
  • Średnica rury steru: 1-1/8"
  • Długość rury sterowej: 180 mm gwint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...