Skocz do zawartości

[Chwyty] Boplight Sport


FiFiAk

Rekomendowane odpowiedzi

Dane techniczne:

 

Waga katalogowa - 97 gram

Waga realna - 90 gram

Długość - 130 mm

Materiał - pianka EVA, aluminiowa obejma mocująca na imbus 3 mm

Kolor - czarny

Cena - 46 zł

 

image_url-102433-1363512399.jpg#.UOQU0-SCBvE

 

image_url-102433-1363512416.jpg#.UOQU0-SCBvE

 

Moje odczucia:

 

Chwyty zostały kupione około 5 miesięcy temu na allegro za cene 46zł. Po otrzymaniu paczki w zestawie znajdowały się dwa chwyty plus dwa czarne korki do kierownicy, paragon. Powodem zakupu była frustracja zwykłymi piankowymi chwytami, które podczas deszczu obracały się na kierownicy jak karuzela.

 

Jeśli chodzi o sam sprzęt to waga chwytów jest dość wysoka, ale w zamian za to są one sztywne i mocno osadzone na kierownicy - wreszcie nie mam problemu z obracającymi się chwytami co cieszy, do tego ładny wygląd. Pianka o gęstej strukturze miła w dotyku, ergonomiczny kształt sprawia, że fajnie leżą w ręku. Producent podaje iż pianka jest miękka, według mnie jest odwrotnie, pianka jest raczej twarda (ale nie za twarda), przez pierwsze pare dni miałem wrażenie że trzymam w dłoniach kierownicę, ale później już to uczucie zniknęło - myślę że było tak dlatego że poprzednie chwyty były bardzo miękkie. Miałem okazje jechać w deszczu ze śniegiem, z moich obserwacji chwyty nie siąkną wody, a przynajmniej nie czuć tego ani nie widać. Podsumowując jestem z nich bardzo zadowolony, byłoby idealnie gdyby cena i waga była niższa, no ale nie można mieć wszystkiego.

 

Wygląd 5/5

Jakość 5/5

Waga 2/5

Cena 3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić chwyty z koronkami do kierownicy. Sporo osób mówi że piankowe są dobre ale jakoś mnie to nie przekonuje. Osobiście nigdy nie jeździłem na piankowych i jakoś mam wrażenie że chwyt nie będzie pewny w takiej miękkiej gąbce mam nadzieję że to mylne spostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na miękkich gąbkowych bez żadnych usztywnień to była masakra. Dłoń się wręcz zapadała w gąbce, były niewygodne, a jak tylko mokro się zrobiło to jakbym wyciskał gąbke do mycia, poza obracaniem i ślizganiem. Na żelowych było w miare okej, chociaż za twarde zdecydowanie i bolały nieraz dłonie. Te chwyty boplight mają cały "plastikowy" korpus pod pianką, nie są wcale miękkie, wręcz przeciwnie a chwyt jest pewny i stabilny. Najlepiej jakbyś po prostu przejechał się na takich i miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Faktycznie fajne chwyty,zakupiłem i nie żałuję.Przeżyły bez problemu jazdę w ulewie,ale trochę mi się okręcają.Nie jest to odczuwalne,czy widoczne natychmiast,ale kilka dni po założeniu,napis trochę się porozjeżdżał i,że tak powiem, obniżył poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...