Skocz do zawartości

[obręcze] Accent Generation-XC


Kenzie

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś taki temat tutaj był, ale został zarchiwizowany.

 

Składam koła pod tarcze. Mam już piasty XT na przód i tył. W serwisie polecili mi te obręcze. Co o Nich sądzicie?

Do tego jakieś ciekawie szprychy mogę dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz do tego szprychy i piasty? :)

 

Nowa wersja tych obreczy to airplane.

Mam piasty novateca w 26 i XT w 29.

Szprychy sapim.

Nie uznaje dziwnych teorii o szprychach light bo daje to wiotkie kolo i to jest fakt. Specjalne zaploty i czary nic nie zmienia. A i mosiezne nyple alu to lipa. Skladalem juz 8 par kol dla mnie i dla syna wiec wierz mi ze mam temat przetestowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie składam koła na tych piastach o których wspominasz:)

A jeżeli chodzi o szprychy to nie zależy mi na żadnych wersjach light. Nie jestem maniakiem jak najniższej wagi. Sam swoje waże i wiem, że muszę mieć wytrzymałe koła.

Mi po prostu zależy na opiniach innych użytkowników jeśli mieli do czynienia z tymi obręczami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź i opinie w sprawie tych obręczy.

Generalnie sprawa wygląda tak, że w serwisie w którym serwisuje rower itp. jeszcze nigdy się nie zawiodłem więc liczę na porządne koła. Mam jeszcze szprychy ze starego zestawu kół (Obręcze Mavic 317) z wyżej wspomnianymi piastami XT pod tarcze. I właśnie odnośnie tych szprych. Zostawić te co mam (nie wiem jaki producent) czy zainwestować w cały zestaw nowych?

No i do tego chciałbym czerwone nyple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź i opinie w sprawie tych obręczy.

Generalnie sprawa wygląda tak, że w serwisie w którym serwisuje rower itp. jeszcze nigdy się nie zawiodłem więc liczę na porządne koła. Mam jeszcze szprychy ze starego zestawu kół (Obręcze Mavic 317) z wyżej wspomnianymi piastami XT pod tarcze. I właśnie odnośnie tych szprych. Zostawić te co mam (nie wiem jaki producent) czy zainwestować w cały zestaw nowych?

No i do tego chciałbym czerwone nyple.

 

Olej nyple ... czerwone = aluminiowe = problemy.

A szprychy jak sa ok to zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłe srebrne Sapim za 1 zł/sztuka i są jak najbardziej ok, chyba, że chcesz lekkie koła to wtedy np. Sapim D-Light, tyle, że wtedy płacisz 3 zł/sztuka i szprychy plus zaplot wyjdą Ci tyle ile obręcz i piasta, także każde Sapimy, CnSpoke'i będą jak najbardziej wporządku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Posiadam takowe obręcze, całkiem przyzwoicie się spisały zimą.

Wkurzył mnie tylko producent podający wagę 460 gram. Realna waga to prawie 520. Wiem że takie różnice to dla wariatów anorektyków ale chciałem miec komplet kół poniżej 2 kg ale nie wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no akurat ja nie należę do osób którym zalezy na wadze. Sam przytyję i nic mnie nie da kilkanaście/set gramów mniej na obręczach:)

U mnie już klamka zapadła. Nyple będą normalne, ale nie czerwone jak wcześniej planowałem. Zależy mi na jakości, a nie na bajerach. Tak więc do piątku/soboty muszę czekać na przygotowanie maszyny do sezonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po dosc dlugim okresie testowania stwierdzam, iz obrecze Accenta spisuja sie wysmienicie, a kola jako calosc wygladaja wg mnie naprawde ładnie. Dzieki za pomoc Chłopaki!

 

Wysłane z HTC Titan, Board Express

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...