Skocz do zawartości

[reinkarnacja] Druga młodość kolarki - romet?


Rekomendowane odpowiedzi

A jak się ta szpachla sprawuje, bo ja osobiście kilka razy miałem z nią doczynienia i zawsze lubiła pękać i odpadzć przy lekkich uderzeniach i nie wyglądało to dobrze...

Ja raczej preferowałbym piaskowanie ramy lub też czyszczenie drucianką na szlifierce kątowej (wbrew pozorom zero wrzerów :thumbsup: ) i lekkie podszpachlowanie istniejących już wcześniej wgniotek itp. szpachlą samochodową np 4CR. 

A projekt założyciela tematu naprawdę robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia lakieru mam jedynie od śrub mocujących koła w widelcu i hakach. Poza tym mimo że wiele osób mówiło że taki lakier jest słabszy - u mnie nigdzie nie odłazi, nawet w miejscu gdzie miałem przez jakiś czas przykręconą manetkę przerzutki do ramy, lakier jest podrapany ale nie odchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie że moje obawy się nie sprawdziły  :sweat: . Ja również jestem w trakcie remontu starej kolarki, ale robię ją w troszkę innym stylu. Może w niedługim czasie uda mi się ją przedstawić na forum :icon_wink:. Dobrze że jest jeszcze parę osób które mają sentyment do takich rowerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

Pisałem niedawno, że mam plany na małe zmiany w moim rumaku, ale nie sądziłem że zabiorę się za nie tak szybko ;) Miałem w głowie pewien plan, który wejść w życie miał zimą jak będę miał trochę więcej wolnego, ale kilka przeszukań allegro i... już lecą do mnie nowe "tajle" ;) (to jakaś choroba :P )

Na razie nie zdradzę wszystkich zmian, jakie chcę wprowadzić, część z nich będzie kosmetyczna, ale założenie jest takie, aby wydobyć jeszcze bardziej z mojej kolarki ducha retro.

Dziś przyszła pierwsza część układanki - widelec chromowany. Celowo kupiłem od rozmiaru kół 28' aby zmniejszyć prześwit między koronką a kołem - u mnie jest 27' (czyli większe koło). W poprzednich postach widać że musiałem kombinować z hamulcem, który nie sięgał do obręczy mimo długich ramion, teraz już widzę, że będzie idealnie, bez żadnych adapterów :D

 

0phj.jpg

 

Myślę też, jak troche ożywić wizualnie rower np. malowaniem. Może jak dodam kilka jaśniejszych akcentów kolorystycznych - chodzi o jasne malowanie elementów ramy... Może macie inne pomysły?

 

Przykłady:

0zuh.jpg

vnc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość wygląda niesamowicie. Duży szacunek za robotę!

 

Widzę, że już poruszany był temat malowania i trwałości "spraya".

Skoro mówisz, że u Ciebie nie ma problemu z twardością lakieru i nie odłazi, to czy mógłbyś podać jakimi farbami (marka farby) malowałeś? Przymierzam się do malowania elementów, ale na biało, będzie to też moje pierwsze malowanie, więc nie chcę potem sobie pluć w brodę, że coś nie wyszło, bo słabej farby użyłem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ważne aby lakierować lakierami samochodowymi, mogą być w spreju. Nie pamiętam firmy, ale bezbarwny chyba był motip, użyłem też podkładu, co jest nie bez znaczenia bo powłoka trzyma się lepiej. Przed każdym naniesieniem  warstwy podkładu, bazy, klaru odtłuszczałem benzyną ekstrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki z częściami podocierały :)

 

Co prawda chciałem zmienić korbę na mocowaną na kwadrat, ale udało mi się znaleźć na allegro taką, jak miałem w oryginale (KETTLER), w świetnym stanie. Wystarczyło odkręcić jeden blat i zostawić większy (była dwurzędowa) i przystąpiłem do zmiany korby :D

 

bv7k.jpg

 

Z kolejnych nowości - przymierzyłem inną kierownicę, którą już kiedyś znalazłem na strychu i całkiem fajnie wygląda. Kupiłem też noski do pedałów CHRISTOPHE MINI, nieco inne niż tradycyjne, bo mniejsze, oraz nowy alu mostek Kalloy, bo ten co miałem był w nie najlepszym stanie - wyglądał jakby ktoś go okładał młotkiem  ;)

 

Fotki z telefonu, ale za jakiś czas chciałbym zafundować wszystkim chromom i elementom aluminiowym polerkę, wtedy dam lepsze foty.

 

Kiera:

po002.jpg

 

Mostek:

g32j.jpg

 

Noski:

vuz4.jpg

 

Czas to poskładać do kupy ;)

Edytowane przez nonameuser1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromy na korbie są w dobrym stanie, nie ma ani grama rdzy. Pozostałe części to juz tylko kosmetyka, mostek trochę polerowania wymaga, ale po prostu brakuje mu blasku ;) Myślałem nad zakupem filcowej tarczy na wiertarkę i jazda ;) Większość części już jest nowych, więc to tylko kwestia zrobienia ich na błysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...