Skocz do zawartości

[reinkarnacja] Druga młodość kolarki - romet?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hmm w sumie nie zdecydowałem jeszcze, ale im dłużej myślę, tym bardziej odchodzę od tego pomysłu. Torbie pod siodłem nic złego się nie dzieje, bo w deszczu i tak nie jeżdżę ;) Nie chce też przesadzić z dodatkami do roweru żeby za dużo tego nie było, być może do błotników muszę dojrzeć :P

Wrzuć jakiś temat i pokaż co tam nabroiłeś ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich po nieco dłuższej przerwie ;)

 

 

Najpierw małe przechwałki: dzięki koledze 3Xpro moj wehikuł trafil na początek drugiej strony "hitów" na wykopie :)

 

 

Co z nowości? Dzięki temu tematowi rozwiały się moje wątpliwości co do marki roweru, może nie doszedłem w 100% do tego co to za maszyna, ale na 200% wiem że to nie romet :)

 

Od pewnego czasu zacząłem mieć też problem z współpracą mojego taniego shimano z resztą napędu, hamulce okazały się idealnym urządzeniem do czyszczenia rantów obręczy, bo na pewno nie do hamowania ;) No cóż... to pierwszy rower do którego się zabrałem, nie mając też poza tym specjalnej wiedzy, więc uczę się na błędach.

 

 

Problem z przerzutką pchnął mnie w stronę pierwotnych koncepcji na odbudowę mojego "złomka", bo pomysł na jego odnowienie wziął się z ekscytacji jakiej doznałem przeglądając sporo galerii fixów. Nie czułem się wtedy, ani teraz jeszcze nie czuję się na siłach aby jeździć na ostrym kole, ale jest jeszcze jedno rozwiązanie - wolnobieg jednorzędowy :) Dziś przyszła paczuszka:

 

 

wp000527x.jpg

 

Dziękuję koledze bukakewarior za rady w sprawie przeróbki na singla.

 

Czeka mnie jeszcze zakup jakichś porządnych spowalniaczy, ogranicza mnie jednak dość duża odległość obręczy od mocowania hamulca około 70-75mm :/ Macie jakieś propozycje?

Edytowane przez nonameuser1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie jeszcze zakup jakichś porządnych spowalniaczy, ogranicza mnie jednak dość duża odległość obręczy od mocowania hamulca około 70-75mm :/ Macie jakieś propozycje?

 

ja propozycji nie mam, ale jestem zainteresowany tematem w równej mierze jak Ty, mam nadzieję że szybko znajdziesz rozwiązanie i je opiszesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja propozycji nie mam, ale jestem zainteresowany tematem w równej mierze jak Ty, mam nadzieję że szybko znajdziesz rozwiązanie i je opiszesz :)

 

 

Chyba już znalazłem rozwiązanie, za jakiś czas wrzuce tu info, aktualnie czekam na paczuszkę :)

 

 

Cześć,

 

Czy mógłbyś zdradzić ile wydałeś na renowację roweru ?

 

Części brałeś ze sklepu rowerowego czy jakieś forum czy może allegro ?

 

Pozdrawiam

 

 

Części brałem z różnych źródeł, w zależności gdzie je znalazłem :) (allegro i sklep rowerowy stacjonarny)

Przyznam że nie robiłem skrupulatnych podliczeń, bo trochę się ich boję ;) Na pewno budżet został przekroczony, jak to zwykle bywa i dochodzi jeszcze zakup dobrych hamulców o czym pisałem, więc będzie jeszcze więcej $$$

Wszystko zależy też czy prace wykonujesz sam, np. lakierowanie (ja robiłem własnoręcznie, więc za robotę nic nie płaciłem), części mechaniczne kupowałem w większości nowe, bo robiłem rower pod siebie a nie żeby każdą złotówkę zaoszczędzić na używkach, ale np. siodełko "prawie Brooks" udało mi się zrobić za grosze ;) Jak widzisz projekt jest ciągle rozwijany, rezygnuję z przerzutek, montuję SS, więc jak to policzyć? W końcu wydałem kasę na przerzutkę, manetkę, ale ostatecznie wyleciała z roweru ;) Wszystko zależy jakie podzespoły chcesz użyć, możesz na koła wydać 100 zł, mozesz i 500, chyba najlepiej zrobić własne zestawienie co sie chce kupić a nie opierać sie na czyimś projekcie. Myślę że około 500 u mnie wyszła całość na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły hamulce :)

 

wp000530x.jpg

 

Wszystko byłoby pięknie, ale jak zawsze musi pojawić się problem :/ Odległość mocowania mierzyłem z tyłu i na myśl mi nie przyszło, że z przodu może ta odległość być inna... Efekt jest taki ze z tyłu hamulec idealnie przypasował, z przodu ramiona nie sięgają o jakieś 4-5mm. Ponieważ na heble wywaliłem nieco kasy (a i tak nie dostane nic sensownego, nawet droższego, z większym zakresem), mam już pewien pomysł co zrobić z przodem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tą wspaniałą kierownicą nie będę się już rozpływać by wszyscy zrobili to za mnie :). Niemniej jednak mam nurtujące mnie pytanie natury technicznej - jak sobie poradziłeś z mocowaniem klamek hamulcowych. Przy owijce to prosta sprawa docina się fragment, ale u ciebie skóra jest jednym elementem, więc jeśli to nie problem chętnie zobaczyłbym zdjęcia okolic klamek w detalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, uwierz że wcale nie chodziło mi o wysępienie od Ciebie zachwytów, ale proponujesz hamulce tylko na tyle. Jak zauważyłeś i po części sam sobie odpowiedziałeś, w owijce musiałem zrobić nacięcia do uchwytów które trzymają klamki do kiery. Po drugie kupiłem te dziwacznie urodziwe klameczki i beznadziejnie wyglądała by tylko jedna taka klamka, cały ich urok w tym, że są dwie ;) No i sprawa dwóch hebli w szosie chyba nie jest herezją ;)

 

Odpowiadając na Twoje pytanie, musiałem zrobić nacięcia w owijkach, bo ten uchwyt, do którego przykręca się klamkę znajduje się pod skórą. Fotki wiele nie mówią, ale...

 

wp000551x.jpg

 

Dziś zamontowałem "adapterek" do przednich hamulców, o którym wspominałem. Jest wykonany z bloku, nie z rurki, musiałem go leciutko wbić od dołu, bo został stoczony tak, aby nie było luzu. Jak widać tragedii, przynajmniej moim zdaniem, nie ma. Od tyłu widelca jest to widoczne, ale od przodu trzeba się dobrze przypatrzeć, głownie dlatego, że sama szczęka hamulca jest dość masywna i sporo zasłania. Skuteczność hamulca jest bardzo dobra, przede wszystkim za sprawą samych hebli. Myślę że tak konstrukcja nie obniża siły hamowania, bo adapter nie ma żadnych luzów. Same Tektro R559 to bajka :D

 

wp000537x.jpg

 

wp000550x.jpg

 

wp000545x.jpg

 

Mogłem użyć mniejszej nakrętki do mocowania śruby hamulca do adaptera, ale wolałem oryginalną od hamulców, jest dość długa i przez to dość widoczna, ale skoro tak wymyślił sobie producent ;)

 

wp000544x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...