Skocz do zawartości

[buty]Exustar E-SM333K


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Wstęp

Pisząc tę recenzję jestem pewny, że będzie ona pierwszą na polskich stronach wzmianką z użytkowania tych butów. Chciałbym aby te kilka słów o Exustarach przekonały lub zniechęciły potencjalnych kupców. Ponieważ jest to pierwszy dzień po wyjęciu z opakowania i jednocześnie pierwszy kontakt z nimi recenzje ograniczę do aspektów organoleptycznych.

Zapraszam Wszystkich do testu długodystansowego butów spd mtb Exustar E-SM333K

 

Cena

Cena detaliczna sugerowana za te buty to bagatela 549,90 zł :woot: :woot: . Od razu na wstępie chciałbym wszystkich uświadomić, że to nie jest dobry interes. Co innego kiedy przychodzą zimowo-wiosenne wyprzedaże i ceny schodzą do 360zł. Ja miałem jeszcze większe szczęście i kupiłem je za 309zł z wysyłką w mudserwisie w Krakowie. Uważam, to za bardzo dobrą okazję patrząc na to co te buty oferują. O czym za chwilę. Wspomnę jeszcze o samym sklepie, który w mojej ocenie wypał świetnie. Buty zamówiłem późnym wieczorem w środę, natomiast w piątek rano miałem już je w domu. Co chwila otrzymywane powiadomienia na poczcie o realizacji zamówienia. Okazało się, ze nie trafiłem z rozmiarem i musiałem je odesłać. Paczkę wysłałem w piątek wieczorem, w środę w następnym tygodniu miałem już nowy rozmiar!

 

Rozmiarówka

Postanowiłem o tym również wspomnieć, szczególnie dla użytkowników butów Shimano, która ma niby zawyżoną rozmiarówkę. Na moim przykładzie buty Shimano r. 45, Exustar r. 45. Czyli Exustar też miałby mieć zawyżoną w stosunku do cywilnego obuwia. Ale, ale... żeby nie było tak kolorowo to rozmiarówka butów Exustar w poszczególnych modelach również jest inna. Dla przykładu buty Exustar E-SM343, które przymierzałem w rozmiarze 45 okazały się dla mnie o co najmniej 1,5 rozmiaru za duże, a obecne w rozmiarze 45 są idealne, dawno nie miałem tak dobrze spasowanych butów. Dlatego z butami exustar jest trochę problem jak się nie ma możliwości przymierzyć. Jest to strzelanie jak z karabinu z krzywą lufą, nigdy nie wiesz gdzie poleci kula :whistling:

 

Jakość

Trudno coś tu powiedzieć, buty wyglądają ok. Są dobrze uszyte, nic się nie odkleja, materiał nie jest poplamiony klejem. Punkt będzie dalej rozwijany w trakcie testu.

 

Wygoda

Do tej pory używałem jednych z tańszych butów ze stajni Shimano (2x M075, 1x nie pamiętam modelu Shimano), więc wszystkie moje porównania będą odnosiły się do nich.

Klamra rozwiązanie wygodne, ale nie niezbędne, owszem można sobie ją dodatkowo wyregulować trzymanie nogi, jednak moje rzepy do tej pory dawały mi również taką możliwość, bez żadnego luzowania itp. Myślę, że ta klamra to jest w tej chwili taki wymóg coś na zasadzie szeroko pojętej „stylówy. :icon_cool: Trzeba ją mieć żeby być na topie. Mam i ja

Kolce tak, tak w butach są również i kolce, fajnie co? – nie wiem, bo jeszcze nie zdążyłem ich zamontować. W każdym razie wraz z butami dostajemy kolce i klucz do ich montażu.

Podeszwa karbonowa wow! Widzę w waszych oczach zazdrość. Pewnie każdy z Was sobie teraz myśli ”Ja dałem za swoje SIDI 400zł i mam dwa rzepy i się cieszę, a tutaj chłopak kupił buty połowę tańsze i ma pełen wypas jakby zapłacił 3x tyle” Dla tych wszystkich mam słowo otuchy. Nie martwcie się, wy z waszymi SIDI nie powstydzicie się stanąć w pierwszym rzędzie na maratonie, mi przyjdzie okupywać ostatnie rzędy, lub zakleić logo taśmą izolacyjną. Do rzeczy, buty są zdecydowanie bardziej sztywne od moich poprzedników. Podeszwa jest tak sztywna i twarda, że niemalże mógłbym iść do kamieniołomu i kruszyć nimi skały, całe szczęście pozostaje mi tylko jazda rowerem w nich.

 

Wygląd

Macie tutaj kilka realnych zdjęć, oceńcie sami. Mnie się te buty nie podobają, wyglądają koszmarnie, całe szczęście, ze w czasie jazdy patrzę na drogę przed sobą, a nie stopy. Jazda w tych butach wymaga dużo większej kadencji niż w innych. Wiecie dlaczego? Im większa kadencja, tym się bardziej kształt rozmazuje i mniej widać szczegóły – to pomaga :). Zastanawia mnie aspekt wentylacji, która obawiam się będzie słaba. Sprawdzę to nie wcześniej jak za 2 miesiące, do Hiszpanii na żadne zgrupowanie się nie wybieram.

 

Galeria

 

Zdjęcie na wadze moich poprzednich Shimano M075 bez bloków r. 45

DSC_0004-2.jpg

Exustar E-SM33K bez bloków,przykręcone kolce r. 45

DSC_0006-2.jpg

DSC_0008-2.jpg

DSC_0010-2.jpg

DSC_0012-2.jpg

DSC_0015-2.jpg

zdjecie,pelne,357384,20130306,cos-ktos-poznaje-lub-nie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pixon. Akurat ostatnio szukałem opinii o tych butach i nic nie udało mi się znaleźć. Jeśli chodzi o wygląd to niestety trzeba się z Tobą zgodzić, szału nie ma. Mam nadzieję, że wynagrodzą to jakością. W porównaniu do Shimano są dużo bardziej "zabudowane", ciekawe jak będzie z tą wentylacją. Czekam na test długodystansowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Niemalże pierwszy tysiąc kilometrów buty mają za sobą. Do tego dwie pory roku również.

 

Początkowo bolały mnie nogi w tych butach, byłem tym trochę podłamany. Problem sam się rozwiązał. Prawdopodobna przyczyna ustania bólu to przyzwyczajenie się do tej sztywniejszej od shimano konstrukcji buta jak i samej podeszwy. Póki co z butami się nie złego nie dzieje, bardzo dobrze się w nich podbiega, kolce to rzeczywiście przydatna rzecz w terenie. Podeszwa NIE jest stworzona do chodzenia, dużo lepiej radzi sobie z tym shimano na zwykłej gumowej podeszwie. Pokazuje ona swoje plusy w czasie jazdy kiedy efektywnie przenosimy siłę mięśni na pedały. Póki co gorąco w butach nie jest bo i temperatury do tej pory nie przekroczyły 20°C.

Co więcej mogę napisać? póki co to dobry zakup. Wrócę tu po pierwszej fali upałów zdać relację z oddychalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Nie udało mi się przemoczyć doszczętnie butów. Co prawda jeździłem w nich w śniegu i lekko namiękły. But sechł jednak szybko.

 

Notka,

 

Jeśli kogoś to interesuje to buty są wykonane ze sztucznych materiałów w których noga się poci, efektem tego jest nieprzyjemny zapach z buta. Skutkuje to tym, że buty chyba będzie trzeba prać średnio raz na miesiąc, żeby nie było wstydu ich zdjąć i zostawić gdzieś.

 

Klamra

Szczególne słowa znania należą się klamrze. Rzeczywiście to bardzo fajna rzecz. Dzięki niej możliwe stało się bardzo sztywne zespolenie buta ze stopą. Dzięki czemu czuć wymierne efekty w czasie pedałowania. Z drugiej strony nie można przesadzić, zeby do stopy dochodziła krew, w przeciwnym razie będzie ona drętwieć, co z kolei bedzie nieprzyjemne.

 

Wytrzymałość klamry

Jest na niezłym poziomie. Byłem teraz na AMP'ach w Jeleniej Górze, gdzie na trasie było sporo kamieni. Po 3 dniowym jeżdżeniu zauważyłem, ze klamra jest mocno obdarta musiałem gdzieś o nią zahaczyć. Ufff, na szczęście nie pękła pomyślałem sobie, bo bym miał po jeździe.


Podeszwa

Bardzo dobrze się trzyma powierzchni, na stromych podejściach kolce są naprawdę przydatne. Super jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Kolejne słów kilka...

 

Buty mają już za sobą kilka dni jazdy w upalne dni. Wentylacja rzeczywiście nie jest najlepsza, jednak nie miałem jeszcze butów spd w której byłaby ona super.

 

Mam wrażenie, że sztywność podeszwy spadła w porównaniu do tej która była na samym początku,kiedy pierwszy raz włożyłem stopę w nowe buty i przeszedłem się w nich. Może to kwestia przyzwyczajenia się, sam nie wiem. Muszę poszukać swoich starych Shimano żeby ocenić jak to jest naprawdę.

 

 

Niepokojące jest to, że znalazłem drobne odklejanie się otoku podeszwy od powierzchni buta. Zastanawiam się czy to zakleić na własną rękę czy odsyłać na gwarancję. Chyba jednak to pierwsze wolę niż zostawać teraz bez butów na co najmniej dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...