Skocz do zawartości

[do 2000zł] Miasto, dojazd do pracy, sport


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy raz na forum, także wypadałoby się przywitać.

Zamierzam wrócić do sportu rowerowego i do tego celu potrzebuję oczywiście roweru.

Miałem sporą przerwę i chciałbym wrócić do dwóch kółek.

 

Potrzebuję roweru na dojazdy do pracy (7km w jedną stronę) w cyklu miejskim - 90% użycia.

Poza tym rekreacja, trochę sportu i ruchu :)

 

Wzrost: 196cm

Waga: 90kg

 

 

Myślałem o czymś takim:

 

Proszę Was o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich zastosowań tylko cross lub trekking.

Ta Merida to dobry wybór.

A jeżeli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, a zachować przyzwoity osprzęt roweru to - http://allegro.pl/juz-jest-lazaro-senatore-v4-na-alivio-i3066522471.html

Ew. Kands MAESTRO ale poszaleli z ceną w tym sezonie (w zeszłym był o 200zł tańszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich zastosowań tylko cross lub trekking.

Ta Merida to dobry wybór.

A jeżeli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, a zachować przyzwoity osprzęt roweru to - JUŻ JEST--------> LAZARO SENATORE V4 NA ALIVIO (3066522471) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ew. Kands MAESTRO ale poszaleli z ceną w tym sezonie (w zeszłym był o 200zł tańszy).

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Ten Kross całkowicie odpada?

Zależy mi jednak, by czasami mieć możliwość swobodnego poruszania się w terenie (lasy, pola itd).

Po wielkich górach nie zamierzam jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross B3 to niner. Służy głównie do jazdy w lesie po wielkich korzeniach (po to wymyślono mu większe koła niż w MTB aby nie grzązł w ciężkim terenie).

 

Dzięki za wyjaśnienie :)

 

A jaka jest w takim razie różnica między Meridą D-40 vs Lazaro Senatore V4 vs Kands Maestro?

 

BTW - nie mogę nigdzie znaleźć Kands Maestro.

Na Allegro tylko 3 wyniki, z czego 2 damskie.

 

PS - rama 21' będzie dla mnie odpowiednia? Przy moim wzroście i wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko 19cali - http://allegro.pl/rower-kands-maestro-full-alivio-tarnow-i3062068625.html

Zapytaj, może są w stanie załatwić 21

 

Kands Maestro jest na pełnym Alivio (przerzutka przód/tył, manetki)

Senatore częściowo na Alivio (w sumie tylko przerzutka tył) a reszta na ACERA (też dobre).

Merida 40D ma w sumie najsłabszą przerzutkę przednią ale za to ma lepsze oprzyrządowanie (koła, sztyca, stery, no i hamulce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko 19cali - ROWER KANDS MAESTRO FULL ALIVIO! -TARNÓW- (3062068625) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Zapytaj, może są w stanie załatwić 21

 

Kands Maestro jest na pełnym Alivio (przerzutka przód/tył, manetki)

Senatore częściowo na Alivio (w sumie tylko przerzutka tył) a reszta na ACERA (też dobre).

Merida 40D ma w sumie najsłabszą przerzutkę przednią ale za to ma lepsze oprzyrządowanie (koła, sztyca, stery, no i hamulce).

 

Znalazłem jeszcze:

 

- MERIDA CROSSWAY 40-V 2012 + gratis !!! - Rowery Trekingowe i Crosowe koła 28" - Sklep internetowy rower-sport.pl

- Rowery crossowe Kross turystyczne - tutaj widzę nawet 23' ramę :)

 

Ewentualnie coś od Unbike?

 

PS. Może jest jakiś sklep internetowy, gdzie warto zamawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40D od 40V jak można się domyślać różni się hamulcem :)

Evado 3.0 niezły ale d*** nie urywa nawet w tej cenie.

I podobno Kross sobie zatsrzega w tych rowerach dopuszczalną masę całkowitą 100kg (och***li). Do sprawdzenia bo nie chce mi się wierzyć.

Jak Cię zobaczą to będą wiedzieli, że masz po gwarancji bo razem z rowerem masz wagę ze 105kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podobno Kross sobie zatsrzega w tych rowerach dopuszczalną masę całkowitą 100kg (och***li). Do sprawdzenia bo nie chce mi się wierzyć.

 

ja też nie wierzyłem, dopóki nie zadzwoniłem do nich i miła Pani mnie uświadomiła że rower+bagaż+kolarz nie może przekroczyć 100 kg

ponoć taki zapis istnieje w karcie GW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40D od 40V jak można się domyślać różni się hamulcem :)

Evado 3.0 niezły ale d*** nie urywa nawet w tej cenie.

I podobno Kross sobie zatsrzega w tych rowerach dopuszczalną masę całkowitą 100kg (och***li). Do sprawdzenia bo nie chce mi się wierzyć.

Jak Cię zobaczą to będą wiedzieli, że masz po gwarancji bo razem z rowerem masz wagę ze 105kg

 

No to Kross odpada.

A Unbike coś?

 

I jakiś sklep polecacie by zamawiać rower? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author - 110kg (rower+kolarz+bagaż) - zapis w książce GW

Unibike - 120kg

Wheeler - 120kg - info z rozmowy z delerem (ponoć w karcie GW nie ma zapisu)

Kross - 100kg - kolarz+rower+bagaż

Trek - 136kg lub 125kg w zależności od modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140kg (łączna z rowerem)

Taka informacje dostałem od producenta, bo aktualnie na ich stronie nie można już pobrać warunków gwarancji.

 

Z tych Merid to według mnie jedynie Crossway, a który to już od Ciebie zależy czy chcesz mieć v-brake czy tarcze

 

Wysłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem Meride crossway 40d 2013, jest to moj pierwszy firmowy rower nie liczac Gianta ktorego mi ukradli z 8lat temu. Jestem pod wrazeniem sztywnosci wszystko tak spasowane i solidne jak by mial conajmniej 10lat wytrzymac.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem Meride crossway 40d 2013, jest to moj pierwszy firmowy rower nie liczac Gianta ktorego mi ukradli z 8lat temu. Jestem pod wrazeniem sztywnosci wszystko tak spasowane i solidne jak by mial conajmniej 10lat wytrzymac.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

Dzięki :) Kupię chyba coś tańszego i resztę wydam na akcesoria.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.bikko.pl/rower-gorski-univega-alpina-ht-510-shimano-slx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, nawet bardzo.

Z tym, że to MTB, a nie cross.

 

Dlaczego taki niezły? Osprzęt spoko?

Do jazdy w mieście po zimie przydałby się pewnie bardziej taki MTB niż Cross xD

 

Przemyślę jeszcze sprawę i pewnie na dniach się zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...