Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wzrost 186cm, noga 86 cm, 82 kg. Wydaje mi sie, ze długoscia rury podsiodlowej nie musze sie przejmowac w gre wchodzi tylko gora. Jaki rozmiar wybrac?
20" podsiodłówki 490 mm, więc powinieneś mieć jeszcze luz miedzy górna rurą a klejnotami. Długość efektywna ramy wynosi 599 mm do jazdy rekreacyjnej w zupełności wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad 20' i 21'. Kolega wyzej jest tego samego wzrostu ale dluzsza noga , rama 545/630 i wyglada to dobrze. W Cube 21' 515/620, w specu kolo 26' mialem dl horizontal 615 i jezdzilo mi sie bardzo komfortowo, boje sie ze Cube 20' bedzie za krotki. Jezdzic bede spokojnie raczej asfalt i sciezki lesne. Hmmm juz sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dlaczego radon byłby lepszy?Jaki rozmiar?
Jak pisałem jest na lepszych kołach co ten Cube, plus za sztywną oś, osprzęt porównywalny z niewielką przewagą Cuba. Rozmiar 20" byłby optymalny dla Ciebie górna rura 620 mm i podsiodłówka 505 mm Radon Race 7.0 bądź tańszy a podobnej klasy Radon Team 8.0 z krótsza górną rurą 610 mm i podsiodłówką 500 mm w rozmiarze 20"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chcę kupić taki rower:

 

http://www.gtbicycles.com/cze_en/2013/bikes/mountain/kashmir-niner-2-0

 

w rozmiarze L, bo tylko taki jest mocno przeceniony przez co jest w moim zasięgu finansowym. Pytanie czy aby nie będzie za duży. Moje wymiary 182 cm wzrostu, 86 cm przekroku, ręce raczej długie jak u małpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to, gdzieś na forum ze 2 lata temu i dopiero dziś nadszedł "ten czas";) Mam ok 192cm wzrostu, jak włożenie poziomnice pod jajka miara pokazuje 92cm. Ręce mam normalne względem reszty ciała. Nie jestem też anorektykiem;) Czy Camber z 2013roku w rozmiarze XL powinien być oki? Teraz mam Garego, w rozmiarze 19 i długość spoko (G2) ale podsiodlowka jest trochę za krótka. Jeździ się fajnie, ale sztyca mocno wysunieta... Camber L chyba by komicznie wygladal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stoję przed wyborem rozmiaru ramy dla roweru Radon ZR Team 8.0.

 

Moje parametry:

wzrost: 183 cm

przekrok: 83 cm

 

Przeznaczenie roweru:

- wycieczki po okolicznych lasach

- turystyka (kilkudniowe wyjazdy z sakwami) - zróżnicowany teren ale pewnie w większości asfalt/polne drogi

- raz lub dwa razy w roku weekendowy wypad w góry

Do jazdy po mieście mam drugi rower.

 

Aby mieć punkt odniesienia, wczoraj przymierzałem się do rowerów Cube'a.

Rama 17" była zdecydowania za mała. Na 19" czułem się dobrze jadąc na rowerze, pozycja była komfortowa, ale po zejściu z siodełka miałem wrażenie że przekrok jest za duży (mialem mało luzu).

 

Radony występują w parzystych rozmiarach, dlatego celuję w 18".

Z tego co porównywałem geometrię Radona 18" i Cube'a 19", wszystkie rozmiary są zbliżone (efektywna długość górnej rury 590mm), różnią się jedynie długością rury podsiodłowej (Cube 470mm, Radon 450mm). Czy oznacza to, że na Radonie będę się czuł jak na Cube tylko, będzie mniejszy przekrok? 

 

Radon 20" będzie chyba na mnie za duży. Przekrok w tym rozmiarze wynosi 823,8mm. W dodatku rama jest dłuższa o 20mm (610mm). Moja obecna rama jest dość długa (Gary Fischer z geometrią Genesis, z tego co mierzyłem 630mm), a w nowym rowerze chciałbym mieć pozycję bardziej wyprostowaną.

 

Poradźcie czy dobrze dobrałem rozmiar Radona, bo jutro chciałbym go zamówić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Radony występują w parzystych rozmiarach, dlatego celuję w 18".
I dobrze celujesz :thumbsup: 

 

Czy oznacza to, że na Radonie będę się czuł jak na Cube tylko, będzie mniejszy przekrok?  
Powiedzmy, że odczucia będziesz miał podobne. Żeby czuć sie tak samo na dwóch rowerach to muszą być one jednakowo bliźniacze jeśli chodzi o geometrię ramy, długość i kąt mostka, wznios kiery itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytłumaczenie, wolę komfort więc na 99 % kupię 22" a tak poza tematem geometrii to czy ktoś wie jak wygląda sprawa z bike-discount.de ponieważ rower chciałbym zamówić właśnie z tej strony a nie mam pojęcia czy to wiarygodny sklep i czy zamawiając rower do PL może mi zostać naliczona opłata celna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...