Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie czytałem opinie że na mój wzrost to 54 bywa za duże; a SUBIEKTYWNIE rama ta wydaje mi się maława (jak zsiadam to tak dziwnie mało pomiędzy nogami mam, a baranek obija mi sie o kolana (mówie o sytuacji gdy zsiadłem z roweru i mam rame pomiędzy nogami))

ale to chyba po prostu taki urok ram szosowych... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SUBIEKTYWNIE rama ta wydaje mi się maława (jak zsiadam to tak dziwnie mało pomiędzy nogami mam, a baranek obija mi sie o kolana (mówie o sytuacji gdy zsiadłem z roweru i mam rame pomiędzy nogami)) ale to chyba po prostu taki urok ram szosowych... ???
W rowerach szosowych najważniejsza jest długość górnej rury i jak Ci ta odpowiada to jest OK. Pamiętam jak miałem stalowego Peugeota w rozmiarze 57, to górna rura dotykała moich klejnotów. Teraz szosy mają niższe podsiodłówki, dzięki temu można uciąć co nieco z wagi ramy :)  Ważne że podczas jazdy nie obijasz sobie kolan o kierownicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Wzrost 180cm,

waga 90-100 kg,

prze krok 78cm, ( mierzone kilka razy i inaczej nie chce wyjść )

 

Wstępnie jestem zdecydowany na Cambera 29 Evo 19cali, po jeździe próbnej jest ok ( tak mi się wydaje - wcześniej jeździłem na HT 26 rozmiar 19 cali )

Na fullu 29 nigdy nie miałem przyjemności jeździć i stąd nie wiem czy to dobry wybór rozmiarówki.

 

Jak siedziałem na treku fuelu 29 w rozmiarze 17,5 cala to wydał mi się jakiś mały, siedziałem wyprostowany i stąd decyzja na cambera 19 cala ( cambera w rozmiarze M czyli 17 nie miałem możliwości po testować )

 

Dobry to wybór czy szukać dalej ?? Czy szukać rozmiaru M ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że nie mam porównania do ramy mniejszej czyli 17" oczywiście mówię o Camberze, może by mi bardziej pod pasowała. W 19" zdaje mi się, że jest ciut długa, ale to można zredukować mostkiem z 90mm przejść np na 60-70mm.

 

Z drugiej strony jak wcześniej pisałem nie mam żadnego doświadczenia z rowerami 29er i jaka powinna być prawidłowa pozycja. A nie chce wtopić 10K zł i za rok myśleć o wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Interesuje mnie rower: http://allegro.pl/rower-29-megamo-natural-1-xt-hyd-taper-manitou-air-i5281009573.html?source=mlt . Czy będzie odpowiedni do szybkiej, aktywnej jazdy po leśnych ścieżkach z częstymi przewyższeniami i zjazdami. Mam trochę wątpliwości co do kątu pochylenia komina, nie jest za bardzo pochylony do tyłu? taki wydaje się na zdjęciach. W tym momencie posiadam Krossa A6 2014, mam zamiar zakupić 29, i chciałbym się upewnić że ten będzie ok, niestety jest dostępny tylko wysyłkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że mi troche pomożecie. Zrobiłem dokładne pomiary i

Waham się między 20 a 22 Radona

http://www.radon-bikes.de/en/bikes/mountainbike/hardtail/zr-team-29/zr-team-29-70/ oraz zastanawiam się czy nie poczekać i dołożyć do http://www.radon-bikes.de/en/bikes/mountainbike/hardtail/zr-team-29/zr-team-29-80/

Długość nogi 91.5 (mierzone z poziomicą bez butów). Przekrok modelu 7.0 - 20 wynosi 82.4 a w 22 - 85.3

I tutaj rodzi się problem która ramę wybrać... Wzrost 191, noga jak wyżej. Liczę na was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że mi troche pomożecie. Zrobiłem dokładne pomiary i

Waham się między 20 a 22 Radona

http://www.radon-bikes.de/en/bikes/mountainbike/hardtail/zr-team-29/zr-team-29-70/ oraz zastanawiam się czy nie poczekać i dołożyć do http://www.radon-bikes.de/en/bikes/mountainbike/hardtail/zr-team-29/zr-team-29-80/

Długość nogi 91.5 (mierzone z poziomicą bez butów). Przekrok modelu 7.0 - 20 wynosi 82.4 a w 22 - 85.3

I tutaj rodzi się problem która ramę wybrać... Wzrost 191, noga jak wyżej. Liczę na was :)

Rama 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak z pozycją przy 20 i 22 ? Posiada ktoś podobnego mi wzrostu Radona 7.0 lub 8.0 ?
Bierz 22" wersja team ma krótkie ramy gdyż te rowery nie są zaprojektowane do ścigania, popatrz się na geo wersji race. Radon Team w rozmiarze 20" bedzie za krótki 610 mm horyzontalnie to mało na twoje 191 cm <_<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 22" wersja team ma krótkie ramy gdyż te rowery nie są zaprojektowane do ścigania, popatrz się na geo wersji race. Radon Team w rozmiarze 20" bedzie za krótki 610 mm horyzontalnie to mało na twoje 191 cm <_<

Jesli kolega preferuje pozycje jak na krzyzu..

Zalezy od proporcji-ja polecam r.20 i np canyona zamiast radona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rodszyld69

Niestety, ten model jest całkowicie poza moim zasięgiem :( Musiałbym poczekać do końca sezonu na ewentualną obniżkę :( Rowerek fajny, ale szkoda że w kolorze białym - Nie ukrywam jednak, że mi się podoba. Obawiam się jednak, że ten kolor szybko się zmieni...

Cały czas waham się nad Canyonem 5.9/Radon ZR Team 29 7.0 i Canyonem 6.9/Radon ZR Team 29 8.0 - na te dwa ostatnie musiałbym jeszcze odłożyć.

Najwyżej przemęczę się na 26 jeszcze sezon...

 

@tomtom1

Chyba 20 będzie faktycznie lepszym rozwiązaniem ponad 9CM do górnej rury...

Edytowane przez Daniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesli kolega preferuje pozycje jak na krzyzu.
Dla chłopa ze wzrostem 191 cm, rama o długości horyzontalnej 630 mm na pewno nie będzie za długa i nie będzie miał pozycji zbyt mocno wyciągniętej <_<

 

 

Niestety, ten model jest całkowicie poza moim zasięgiem
Chciałem tylko abyś porównał sobie geo ram Team i Race. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chłopa ze wzrostem 191 cm, rama o długości horyzontalnej 630 mm na pewno nie będzie za długa i nie będzie miał pozycji zbyt mocno wyciągniętej <_<

Chciałem tylko abyś porównał sobie geo ram Team i Race.

Dlugie nogi,krotki tulow=wieksze wyciagniecie;) mniejsza baza kol-lepsza zwrotnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jaka uzyskałem w sprawie Radona.

'Witam!

 

Firma Radon poleca rozmiar 20 cali dla osoby o wzroście 180 - 190 cm , natomiast 22 cale dla wzrostu w przedziale: 190 - 200 cm.

Z nogi wychodzi: 21 cali, ale taki z tego modelu nie jest produkowany, wiec jest Pan pomiędzy rozmiarami.

 

Rozmiar 20 i 22 będzie dla Pana dobry, a decyzję należy podjąć na podstawie:

Jeśli otrzymany wynik znajduje się pomiędzy produkowanymi rozmiarami warto zdefiniować docelowe przeznaczenie roweru:

- mniejsza rama lepiej będzie sprawdzała się w sporcie

- większa rama oferuje więcej komfortu i wygody

 

Pozdrawiam Grzegorz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do samego rozmiaru to jestem ciekaw czy M ma te swoje 610 mm <_<

 

Wracając jeszcze do tematu ram Krossa.

Miałem dziś okazję zmierzyć rower w rozmiarze S (Kross B6) i długość TT wynosi tam 580 mm - gdzie producent podaje 590 mm.

W mojej L-ce rzeczywisty rozmiar to 620 mm - gdzie producent podaje 630 mm.

Przez analogię należy domniemywać, że w M-ce jest 600 mm, a nie 610 jak podaje tabela na stronie Krossa.

 

Może się komuś ta wiedza przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jaka uzyskałem w sprawie Radona.

'Witam!

 

Firma Radon poleca rozmiar 20 cali dla osoby o wzroście 180 - 190 cm , natomiast 22 cale dla wzrostu w przedziale: 190 - 200 cm.

Z nogi wychodzi: 21 cali, ale taki z tego modelu nie jest produkowany, wiec jest Pan pomiędzy rozmiarami.

 

Rozmiar 20 i 22 będzie dla Pana dobry, a decyzję należy podjąć na podstawie:

Jeśli otrzymany wynik znajduje się pomiędzy produkowanymi rozmiarami warto zdefiniować docelowe przeznaczenie roweru:

- mniejsza rama lepiej będzie sprawdzała się w sporcie

- większa rama oferuje więcej komfortu i wygody

 

Pozdrawiam Grzegorz,1

Może pomoże, a może nie... mam 186 cm, noga 94, kupiłem GC AL 6.9 XL (ttH 630). Jestem zadowolony, na pewno nie jest za długi. Jeżdżę rekreacyjnie, ale raczej agresywnie, ostatnio poleciałem trasą jakiegoś wyścigu XC w Olsztynie, nie jest źle. Nie rozumiem tych za małych rowerów...Też myślałem o ZR 6.0, ale GC wyszedł taniej i w niemieckich testach porównawczych wypadł lepiej http://www.mountainbike-magazin.de/test/bikes/3-mountainbikes-der-999-euro-klasse-im-test-canyon-grand-canyon-al-6-9-poison-zyankali-29-team-radon-zr-race-29-6-0-shimano.1219424.2.htm Powodzenia w wyborze. Zdjęcia mojego wózka: http://pokazywarka.pl/v5of67/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do kupna http://www.bike-discount.de/en/buy/cube-race-one-black-n-flashyellow-238104 , tydzien temu ukradli mi mojego speca :verymad: . Mysle, ze w tej cenie to chyba najlepszy wybor, pelne XT i Reba (moze polecacie cos innego). Mieszkam na samym koncu Danii nad morzem, rower bedzie uzywany do dojazdow do pracy ok 3km oraz na krotkie wypady wzdluz wybrzeza. Wzrost 186cm, noga 86 cm, 82 kg. Wydaje mi sie, ze długoscia rury podsiodlowej nie musze sie przejmowac w gre wchodzi tylko gora. Jaki rozmiar wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...