Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem między rozmiarami roweru który chcę zakupić.

giant.png

 

Mój przekrok to 75cm (bez butów). Wzrost 169/170cm. Do tej pory jeździłem na Konie 18", lecz nie mam luzu jak stanę między "jajami" a górną rurą.

No i waham się między M a S.

Co myślicie?

Edytowane przez robertd12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym kupic treka x caliber. Mam dylemat czy 18.5 vs 19.5.www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/x_caliber/x_caliber_7/#. Jazda próbna wiele nie wniosła. Na 18.5 wysoko sztyce miałem, natomiast co do 19.5 zastanawiam sie czy TT nie jest zbyt długa. Ogólnie komfort jazdy b.dobry. Sprzedawca po ogledzinach stwierdził ,że 19.5 to jest to. Mój wzrost -183cm, przekrok 83cm, waga 77 kg. Typ jazdy rekreacyjny, żadnych maratonów itp. Asfalt, lekki leśny teren... Szybciej jeździłem na cube aim 26- 20". Troche krotki mi sie wydawał i wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoim wzrostem jesteś idealnie w środku przedziału podawanego przez Treka dla 19,5. Poza tym masz stosunkowo krótką nogę jak na swój wzrost więc 18,5 będzie raczej za krótki na długość. Górna rura jest jakieś 2 cm krótsza niż to podaje Trek.

Edytowane przez arek_wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym kupic treka x caliber. Mam dylemat czy 18.5 vs 19.5.www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/x_caliber/x_caliber_7/#. Jazda próbna wiele nie wniosła. Na 18.5 wysoko sztyce miałem, natomiast co do 19.5 zastanawiam sie czy TT nie jest zbyt długa. Ogólnie komfort jazdy b.dobry. Sprzedawca po ogledzinach stwierdził ,że 19.5 to jest to. Mój wzrost -183cm, przekrok 83cm, waga 77 kg. Typ jazdy rekreacyjny, żadnych maratonów itp. Asfalt, lekki leśny teren... Szybciej jeździłem na cube aim 26- 20". Troche krotki mi sie wydawał i wysoki.

 

Żona jest mniej więcej tego samego wzrostu, przekrok też jakoś podobny i jest zadowolona z 19,5". Nie ma problemów ze skręcaniem - sprawdzone na Singltreku pod Smrkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Wybór padł na Trek X caliber 7 rozmiar 19.5 (rzeczywisty 18.5).

Ze swoim wzrostem jesteś idealnie w środku przedziału podawanego przez Treka dla 19,5. Poza tym masz stosunkowo krótką nogę jak na swój wzrost więc 18,5 będzie raczej za krótki na długość. Górna rura jest jakieś 2 cm krótsza niż to podaje Trek.

Faktycznie górna rura jest o ok 2 cm krótsza. Edytowane przez Przemek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rower w rozmiarze 17". Pozycja wydaje się być odpowiednia, jest komfortowo, ale gdy noga zsunie mi się lekko z pedała przy większym skręcie trę butem o oponę. Wystarczy, że stoa zsunie się o 2 cm od osi pedału w stronę śródstopia. Czy rama jest za mała, czy może wystarczy kupić buty z protektorem, aby się nie zsuwały. Rower w rozmiarze 19 był zdecydowanie za duży bo nie miałem odstępu w kroku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar stopy raczej średni, a z tym wysuwaniem stopy to też nie jest jakoś daleko właśnie. Nie jest to też regułą, że ocieram, ale jak jest deszczowo, to podeszwa buta czasem mi zjedzie, ale jak w domu sprawdzałem kiedy do tego dochodzi to kwestia 2 cm. Do tej pory do głowy by mi nie przyszło, że takie problemy mogą się zdarzyć i w sklepie jak robiłem przymiarkę to na to nie zwróciłem uwagi, ale dlatego, że przy kołach 26 na jakich wcześniej śmigałem problem był wręcz niemożliwy. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie jest to też regułą, że ocieram, ale jak jest deszczowo, to podeszwa buta czasem mi zjedzie

Jak to jest okazjonalne to przyczyna nie tkwi w rowerze.

Może pomyśl o pedałach z bolcami:

http://www.cyklotur.com/czesci/pedaly-rowerowe/bmx-dh-fr-platformowe/p,pedaly-apd-f11-alu-czarne-author,286488.html?_pli=3f64b2

Noga będzie pewniej się trzymała platformy.

Ciśnie się propozycja spd-ów ale to chyba za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy wy macie miarki w domach i umiecie się nimi posługiwać ? nieraz przekrok jaki podajecie to jest zupełne sience fiction może jesteście z innej planety albo jakieś  - za stary jestem  " cyborgi " 

pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może inni wciskają sobie ramę w ........ ale to powinno się odbywać w stanie statycznym, nie rozumiem ja k ktoś nie umie zmierzyć z prostego wymiaru pokażcie to to na forum. ---- ja mm 186-187 wzrostu i  prze-krok 84 cm  może inni wkładają  ramę se w  ............  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...