Skocz do zawartości

[mostek] Jaki mostek do wyższej kierownicy w 29er


pim

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Miałem przeprowadzać gruntowną modernizację mojego 29er, ale jak to w życiu bywa nieprzewidziane wydatki ;(

 

Mam Authora Tractiona z 2011. Sztyca 450 mm i co za taką konfiguracją idzie kierownica jest zbyt nisko. Idąc najtańszym szlakiem chcę wsadzić mu bardziej wzniosły mostek. Obecnie mam 80mm i 7* wzniosu.

 

Jedyny jaki znalazłem to taki: http://bbbcycling.com/bike-parts/stems/BHS-25

 

Problem mam jeden. Mianowicie, chcę zachować stabilność prowadzenia taką jaką rower posiadło obecnie. Czym większy kont mostka tym jest on krótszy ( patrząc z góry). Kupić 90 czy 110 mm ? Wydaje mi się, że 1 cm zrekompensuje wznios i kierownica będzie w takiej samej odległości od siodła, ale wyżej o kilka cm.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt ci sensownie nie pomoze poki nie wkleisz fotki roweru idealnie z profilu lub chociaz dokladnie opiszesz, jak ustawiony jest mostek, jaka kierownica, co z podkladkami na sterowce

 

pozniej musisz napisac, ile cm chcesz podniesc kokpit

 

na razie zlosliwie, acz z dobrym zamiarem, polecam slownik ortograficzny

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to dosyć skomplikowana sprawa, przy dłuższym mostku wznios będzie jeszcze większy, przy mostku 90 mm jego efektywna długość będzie mniejsza o około 5 mm od obecnej, jednak wznios będzie większy o 45 mm niż obecnego, a to jest bardzo dużo, pewny jesteś , że tego chcesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to prosta sprawa

sztyca 450mm sugeruje że masz dużą różnicę pomiędzy mostkiem a kierownicą

Nie raklamując żadnej firmy jeżeli masz pare set pln'ów na zbyći umów się na bg fit lub analogiczny system, gdzie dobiorą ustawienie roweru pod Ciebie

Niby zapłacisz więcej ale na samodzielnym doborze sprzętu straciłem więcej kasy i czasu na podmiankach

Żeby było śmiesznie mnie cały czas prostują - skracją mostek itp

Ale u mnie jest trochę nawyków z szosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, kont kątowi nierówny :) Chciałem poprawić ale forum nawala. Wstyd :sick: . Tak to jest jak w pracy chce się szybko posty pisać :teehee:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Jak widać. Gdyby był kasa to bym kupił nowy amortyzator i rurę wyżej przyciął. Chodzi o jak najmniejszy koszt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, a ile chcesz dzwignac do gory i dlaczego tak duzo?:) wg mnie jest calkiem okej, ostatecznie mostek 10-12*, ale nie 25 - jesli bola cie plecy, dolny odcinek np to poza dziobem siodla lekko w dol moze pomoc jeszcze delikatne obnizanie siodla co wyjazd lub 2 o 2-3mm do momentu, w ktorym negatywnie bedzie sie to odbijac na bolesnosci czworoglowych przy kolanach...no i trening funkcjonalny/core w domowym zaciszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Rower jest wygodny i nic mnie nie boli, no tylko szyja od podnoszenia głowy gdy chcę oglądać krajobrazy :)

 

I dlatego myślę o wyższej kierownicy / mostku. Sztycę mam 450 mm i gdybym miał wymiary na 400 mm niczego bym nie zmieniał. Myślę o podniesieniu o ok 3 cm. To powinno wystarczyć. A czy gdy będzie za wysoko nie mogę dać mniej podkładek ( wiem mogę ) i jak to się odbije na sterowności. Nie ścigam się i zwinność maszyny nie jest mi potrzebna, raczej cenię stabilność. O kupnie kierownicy nie myślałem, dziękuję za sugestię.

 

Kupiłem w dobrej cenie:

 

http://allegro.pl/mostek-ritchey-comp-30stopni-31-8mm-dl90mm-i3066580378.html

 

Zobaczymy co z tego będzie :)

 

Dziękuję raz jeszcze za porady.

Edytowane przez pim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...