Skocz do zawartości

[napęd] chrupie na 8mce


sebasw

Rekomendowane odpowiedzi

Dadi wystarczy wyregulować przerzutke przedną, naciągnij troche linke pokrętłem przy manetce.

Dzięki za podpowiedzi. Ale jest pewne ale... przy odkreceniu tego pokrętła przy manetce fakt tarcie znika na ustawieniu 3x8 ale jest problem ze zmianą przedniej korony na większą (z 2 na 3 - nie chce wskoczyć).

Wróciłem do poprzedniego ustawienia bo mam przed sobą obowiązkowy pierwszy przegląd.

A tak na przyszłość... w takim wypadku to odkręcać tę śrubkę H przy przerzutce ?

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w necie jak sie reguluje (jest tego troche) i zabierz sie sam do tego. ja nie bylem ze swoim rowerem ani razu w serwisie :) i wszystko robie sam. na poczatku siedzialem z 3-4h nad regulacja przerzutek ale za kazdym razem idzie mi szybciej i lepiej. naucz sie sam najlepiej, to nie takie trudne, a zrobisz duzo lepiej niz serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że w serwisie regulują "na sucho", a dokładnie i tak trzeba wyregulować samemu podczas jazdy (znaczy nie w czasie jazdy :( tylko pojeździć zobaczyć co jest nie tak i doregulować), bo po takiej regulacji "na sucho" zawsze pozostaną jakieś niedociągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście nikt nie ma problemów z obsługą całej kasety ze środkowej tarczy z przodu? W różnych napędach które regulowałem trzeba się było zdecydować jaki zakres obsługuje środkowa tarcza bez ocierania łańcucha o wózek przedniej przerzutki. Ja ustawiłem sobie zakres 2-7 na kasecie na 8. Na 1 i 8 już lekko ociera. Niekiedy udaje się ustawić tylko np 2-6 jak przerzutka przednia ma wąski wózek np. Deore. Nigdy nie korzystam z serwisu ale chyba mają rację w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też sie wydaje, ze raczej przłożeń 2-8 i 2-1 nie da sie idealnie wyregulowac. :( Pantograf przedniej przrzutki musiałby być niwiarygodnie szeroki zeby nie ocierać przy takim "przekoszeniu" łańcucha. Jestem ciekaw czy jest ktoś na forum kto ma np. kasete 8 i na środkowym blacie z przodu jeździ na wszystkich blatach z tyłu bez problemu (ocierania). Ja mam własnie ósemke z tyłu i maks co moge wyciąganć na środku z przodu to zakres od 2 do 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...