Skocz do zawartości
  • 0

gary fisher tarpoon misiczki :) (2010)


tobo

Pytanie

Nazwa: gary fisher tarpoon misiczki :) (2010)

Data dodania: 16 luty 2013 - 17:46

 

Rower mojej niewiasty.

 

 

Zobacz rower

 

Moja żona dostała ode mnie rower miejski, bo obecnie warunków do jazdy terenowej nie ma.

Rower został wybrany zgodnie z obecnym zastosowaniem, szybko na asfalcie.

 

Mimo że wydawał się być sensownym rozwiązaniem okazał się pomyłką.

Żona nie chciała nim jeździć, czuła się na nim niepewnie.Trzy jazdy i rower stał nieużywany.

 

W tym momencie miałem do wyboru: albo upierać się przy "słuszności koncepcji" a albo dobrać coś niekoniecznie słusznego ale w rzeczywistości bardziej odpowiadającego.

 

Mongoose został sprzedany, kupiłem garego fishera, model tarpoon.

 

Rower przeszedł gruntowną przemianę - koła mavica, inne opony (seryjne ważyły kilo/sztuka), kierownica, mostek, hamulce.

 

Amortyzator to wiekowy bomber z1, po 15 latach potrzebował wymiany uszczelek, działa bardzo ładnie.

Korba to wymontowana ze speca korba shimano xt, model 760, w specjalnym specowym malowaniu. Miała być w moim rowerze ale ostatecznie zmieniłem zdanie.

 

Rower jest magiczny - nie działa w nim żadna inna przerzutka niż zamontowany fabrycznie altus :)

Założyłem deore, założyłem xt, inne manetki, kasetę 9sp i.... był tylko problem. Napęd pracował ospale, nieprecyzyjnie.

Założyłem altusa i ożył.

 

Żona woli tarpoona niż typowo miejskiego hybrydziaka, ale co ja poradzę. Na tarpoonie jeździ, do pracy, na przejażdżki, czuje się nim dobrze.

 

Na zdjęciu zimowe koła - shimano/alexy/opony nokiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...