Skocz do zawartości

[lutowanie ramy] sztuka, czapki z głów...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

jasne Mixchris (k.. wyjdzie, że Cię tu po prostu nie lubią). Tylko, że jak szukasz rewolucji to pomyliłeś targi. Jakieś jesienne bike expo lub inne sobie pooglądaj. NAHBS od samego początku był "zlotem" rzemieślników hołubiących tradycji. Te targi pokazują nie tylko, że stara dobra szkoła ma się dobrze, ale ewoluuje dopasowywując się do czasów współczesnych. I to jest piękne!

A o sterach nie pisz, każdy kto trochę więcej się interesuje tym kierunkiem, zna marki od dawna, podpatruje, ogląda wie, że tak samo jak Chrisy tak i Paule, thomsony i kilka innych są "standardowym" wyposażeniem tych rowerów? Dlaczego? Bo są sprawdzone, bo są trwałe, rzekłbym "klasyczne", dorobiły się znamiona "firm kultowych" i co najważniejsze chyba - są AMERYKAŃCKIE. A oni w przeciwieństwie do nas cenią swój rynek i ludzi którzy dla nich tworzą. Równie dobrze mogłeś napisac, że wszyscy uparli się na "ramy ze stali" :)

Rowery są śliczne ale to nie pokaz haute couture do końca, większośc tego sprzętu nadaje się do jazdy i to bardzo! To, że są po za zasięgiem Twoim czy kogoś innego nie znaczy, że to nie są rowery z krwi i kości.

A Englisha proszę nie przytaczaj, chyba znamy go tu bardzo dobrze. Linka to taki drobiazg, ale stalowe korby to już słodki kąsek. I jakież przywołanie starych legendarnych revolutionów syncrosa.

Z trendów rozszerzających się? Na szybko? Bikepacking jak wspomniałem (który w USA i tak ma swoją wielką rzeszę miłośników) , i ... coraz odważniejsze korzystanie z carbonu. A korzystając z technologii którą (chyba) pierwsze wprowadziło colnago powstają takie smaczki jak independent na łącznikach.

Aha, no i globalne wprowadzenie tarczówek w CXie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne Mixchris (k.. wyjdzie, że Cię tu po prostu nie lubią)

 

O to się nie martwię bo nie jesteś jedyną osobą na tym forum. Warto mieć własne zdanie, nawet jeżeli komuś się to nie podoba bo jest wbrew jego poglądom. W końcu poniekąd po to jest to forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

PS. możecie potwierdzić, czy tylko w mojej przeglądarce nie działa "Tube Notcher" ze strony NOVA, którą wrzucił anarchy (zakładka Tube Mitering)?

 

U mnie śmiga. Był coprawda lekki czkawek z Javą ale pojszło...

 

tubenotcher.jpg

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
a tak przy okazji - adamos, Ivan, Kazafaza i cała reszto Przecudnej Brygady - jak takie zdjęcia na Was działają? Motywatorsko - tak , zapisuję się na kurs, kupuję rury, nawet mam imadło i młotek.

 

Tutaj kolego anarchy wracamy do początku wątku, gdzie napisałem że jak się ktoś bawi palnikiem 30 lat to o wyniki mu raczej nie trudno.

Ale jak to mówią: "na naukę nigdy za późno" i jak oglądam takie filmiki, to raczej bardzo motywująco to na mnie działa :)

 

http://vimeo.com/59024899

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cisza taka (chyba wszyscy studiują tablicę mendelejewa), to ja sobie pozwolę nostalgicznie ale jak najbardziej w temacie.

Już jednego linka do rur podałem, tu wklejam w formie zdjęc, linka "zdecydowanie" do firmy nie ma :)

 

Rury

 

DSCN3622.JPG

 

pióra

DSCN3623.JPG

 

smakowite łączniki (już wiemy skąd popularne "mufki"?)

 

DSCN3624.JPG

DSCN3625.JPG

 

haczyki

 

DSCN3626.JPG

 

a skąd? ano stąd:

DSCN3627.JPG

"katalog" na 1939/1940, wydanie: maj 1939rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ożesz Ty! Normalnie Archiwum Akt Dawnych Wrocławia, Szczecina i Budziszyna...

 

Jak rozumiem jesteś dumnym posiadaczem tego katalogu rowerowego?

 

Ciekawym bardzo, czy dałoby radę w którymś z powyższych miast znaleźć rower/ramę wyprodukowaną przez ten "dom handlowy"...

 

Piękna rzecz kolego anarchy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Jak rozumiem jesteś dumnym posiadaczem tego katalogu rowerowego?

Dumnym może nie, ale szczęśliwym na pewno. Kilka lat temu wchodząc w pakt z samym diabłem zostałem jego właścicielem. Jeśli dodam do tego, że poprzednik był totalnym szajbusem na punkcie rowerów, że w latach 70 zbudował swojego pierwszego fula (!) i że umarł "przypadkiem spadając ze schodów" historia zaprawdę robi się gęsta i mroczna. I wszystko powyższe to szczera prawda.

Wracając do katalogu: zawiera wiele, wiele ciekawostek. Na 364 stronach można oglądnąc nie tylko całe rowery męskie, damskie, sportowe, dziecięce ale i wszystkie części. Przy czym "części" kiedyś znaczyło dokładnie "części" a nie podzespoły. I tak mamy tu nie tylko siodła ale wszystkie śruby "do", sprężyny, nity do skóry,naciągi itd I tak z każdym działem: lampy, koła, ramy, korby (patrząc na ilośc "standardów wtedy dziś mamy prawie "monopol" na rynku-samych stron z korbami, osiami i miskami jest 110!), hamulce, dzwonki, ba! nawet siateczkowe osłony co by "kiecka" w szprychy nie wpadała.

Naturalnie są także narzędzia, i stojaki na rower (w tym dwustronny na 2 rowery) i ścienne.

Co jakiś czas - jak pozwolicie - będę wrzucał co ciekawsze kąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A ja odpowiem tylko tak : fap, fap, fap...

 

... i szykuj kolego jakieś środki utrudniajace zaśnięcie. Chyba z tej moje wizyty w Paprykarzowie to wiecej będzie machania prawicą niż pedałowania :icon_mrgreen:

 

A-tam... W sumie drobiaz ale też cieszy :)

 

http://krzywekolo.wordpress.com/2013/03/01/apgrejd-z-nosa-xd/

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chwila, chwila...

 

Jeśli ktoś choć powierzchownie liznął historię Imperium Brytyjskiego to wie że Angole to nie nikt inny jak Francuzi, którzy tak po prawdzie byli skandynawskimi wikingami :D

(Wikingami z premedytacją napisane małą literą gdyz był to zawód a nie ekhem, ekhem... narodowość...)

 

Nie bój dziada. Paul Milnes juz czeka w schowanku na swoją kolejkę. Tylko koła do niego poskładam i widelczyk przeszmugluję z Hamburgerowa...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
adamos, przy okazji-dasz oko nacieszyc co tam skrywasz?

 

Dzisiaj odgruzowałem i przywiozłem z garażu moją starą "stalówkę", więc tak jak obiecałem - pokazuję...

I muszę teraz przyznać, że tak jak w 1996/97 rama wydawała mi się naprawdę dobrze zrobiona, to jednak "ząb czasu" i ostatnio oglądanie tych wszystkich wystawowych dzieł sztuki zrobiło swoje :(

Tak czy inaczej, wiem że to rama pancerna i na pierwszy rzut oka zero rudej :) Reszta, wiadomo - jak na tamten czas - mocno budżetowa: szitmano altus (3x6) + hample tektro (o dziwo, kaseta i korba wyglądają "świeżo") :)

Całość była robiona pod wymiar w zakładzie Bogusia Kondeja w Toruniu, który chyba po dziś dzień tak sygnuje niektóre rowery.

Odgruzowałem i przywiozłem z myślą o postawieniu jej na średnim kółku, ale teraz jak na nią patrzę to mam sporo wątpliowści...Pomierzymy, zobaczymy...

Sorka za jakość fotek, ale tak na szybko, "z łapy" robiłem...

 

19qjgw.jpg2gubpkk.jpg2yzkfa8.jpg

295coz4.jpg24lk7rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cienkoscienne Reynoldsy, Columbusy... . A moze by tak metoda "malych kroczkow" i zajecia praktyczne pt : zastosowania rur ze stali wysokoweglowej poza branza sanitarno-grzewcza...

 

Drogi BIKERZE mamy dla CIEBIE ciekawą propozycję:

  • MOŻESZ czynnie uczestniczyć w tworzeniu wizerunku TWOJEJ ramy.
  • MOŻESZ stworzyć niepowtarzalną konstrukcję.

Poniżej przekazujemy do TWOJEJ dyspozycji cały asortyment części, oraz gadżety, które możesz zastosować przy projektowaniu swojej RAMY. W przypadku wątpliwości służymy swoją fachową pomocą.

 

Myślimy, że jest to wyjątkowa oferta, z której SKORZYSTASZ.

 

Cenę budowanej ramy NATYCHMIAST przekażemy po przesłaniu nam konstrukcji!

 

Jeśli BĘDZIESZ miał kłopoty z geometrią ramy, nasza firma zrobi to za CIEBIE.

http://www.bikemielec.com/na_zamowienie.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

PonuryRybaku to jakiś PonuryŻart z Twojej strony chyba... :)

Primo pierwsze i najważniejsze my tu o wykonaniu samemu ramy mówimy, nie o własnej geo.

Po drugie primo my tu mówimy o stali, a szczególnie tej jej szlachetniejszej odmianie, Mielec od lat spawa z orii, o stali mówi się od 2-3 lat ale jak na razie ciekawych wyników chyba brak, nawet na miarę ich pasztetowych aluminiaków. Zresztą tu będę mógł powiedziec więcej za około 2 miesiące :) (bo lubię mówić o czymś mając jako takie podstawy)

A po trzecie primo - jak chcesz szczegółów na temat ram mieleckich to Ci na priva mogę co nie co napisać, źli nie sa, chyba nawet lepsi od Niesławnego Pana Kondeja ale to nie ta półk co przytaczani Orłowski, Rychtarski, English, Engine itd itp:)

Mały przykład? Proszę bardzo, 29er, mielec, poziome haki pod singla i linki w środku ramy -brzmi pięknie? (nie mój ale ja budowałem):

DSCN214.1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Niesławnego Pana Kondeja

 

No to teraz się dowiedziałem :woot: Jakieś złe doświadczenia kolego anarchy? ;)

 

Może inaczej: w latach 90-tych, jak mieli jeszcze zakład na Starym Mieście w Toruniu, to w promieniu 100km trudno było znaleźć lepszych od nich.

 

Później rzeczywiście słyszałem opinie, że Kondej się "sknocił", ale wtedy już z ich usług nie korzystałem, bo albo byłem poza krajem, albo przy rowerach "grzebałem" sam.

 

@ponuryrybak - poczytaj sobie opinie o ramach z Mielca choćby na pinkbike'u - delikatnie mówiąc to nie mają najlepszych opinii. Sam widziałem połamane ramy z Mielca, ale to od kolegów trialowców, a oni są trochę "inni" :laugh:

 

@Ivan - jak się jeszcze nigdzie nie zapisałeś, to niedawno trafiłem w sieci na "relatywnie tani" - bo aż 10-dniowy kurs. Co myślisz? Może słyszałeś jakieś opinie?

 

Frame Building Course : Bicycle Frame Building : Bike Frame Building : Cycle Frame Building Course Canterbury Kent UK : DownlandCycles.co.uk

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team
Wieść z połowy stycznia :P No i niebardzo sie to łapie do tytułu postu bo to nie lutowanie :P

 

Wszystko się zgadza, tyle że mnie się to wyzwanie i ta rama tak bardzo podoba, że czapki chociaż trochę uchylić muszę, a to już będzie w temacie :P

Intersi mnie jeszcze mocno dokładna cena tej ramy, którą Genesis jeszcze nigdzie się nie chce pochwalić.

 

BTW. Ivan zdecydowałeś się może na któryś z kursów? Sprawdzałeś ten z posta #93?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

hehehe 


ten przytaczany powyżej to zupełnie jak moja Sarna (kolor! hehehe), ale Sarna zdecydowanie ładniejsza...

A z inne beczki - panieSocjologu, marzycielu VanilliBikes :) nie nazywaj nas "koniobijcami", co niektórzy mogą poczuć się nie tak  :whistling: 

a tak w ogóle peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

a jak tam z Vanillą? :)
u mnie jedna z czołowych którą "też chciałbym mieć" :) ,szczególnie w ich genialnym odłamie SPEED VAGEN
(dla przypomnienia nielicznym.. "pasjonatom" hehe):

7797592800_012300330c_z.jpg

profilowanie tylnych piór(!) i to ich malowanie
mógłbym nawet wziąć od nich .. gumiaki   :)
Boots_04.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...