Skocz do zawartości

[do 3000pln] Rower MTB do ścigania


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam Panowie/Panie,

 

Poszukuję roweru o wytycznych jak w temacie czyli MTB do scigania a także:

rodzaj trasy - głownie leśne ścieżki 85% - asfalt (do pracy) 15%

rower nowy - używki odpadają, nie pytajcie dlaczego poprostu odpadają;)

najlepiej abym mógł go "dosiąść" w wwa czy niewielkim promieniu od stolicy

a teraz trochę parametrów: 182cm , 72kg, odleglość gleba - nabiał = 83 cm - także rozmiar ramy coś między 18" a 19", dobrze powyliczałem?;)

obecnie nastawiony jestem na Merida Matts 500D 2012, link poniżej:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2992155681&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Znajdzie się coś lepszego od tej meridy - biorą pod uwagę wsio powyżej wypisane;)

Liczę na propozycję,

pozdr:)

Napisano

Do ścigania to najlepiej jak się noga nadaje a nie rower ;)

temat był wałkowany XXXX razy, poszukaj po forum...

A ta merida ? XCR w rowerze za 2849 zł, faktycznie okazja lol

Napisano

Najbardziej dziwi mnie to że chcesz wydać fajny kawałek kasy i dla chęci posiadania NOWEGO rezygnujesz z roweru który może mieć ...

Rasowy powietrzny amortyzator - jakąś RS Rebe czy innego FOX`a ...

Hamulce z pułki do której nie musisz się schylać ...

I tak dalej ...

 

Jak ma to być Merida to niech będzie np taka

 

MERIDA MATTS TFS 800-D 2011 PRZECENA KURIER GRATIS (2993940077) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Pozdro

Napisano
Można też próbować składać

 

Tylko jak wszystko ma być nowe to nie ma sensu :) ... ale przy własnoręcznym składaniu rower jest dokładnie taki jaki chcieliśmy .

 

pozdro

 

Edit ...

 

Co 800d z 2011 ma lepszego od 500d z 2012 ...

 

Amor

Hamulce

Korba

Manetki

 

 

Dla mnie to wystarczające powody aby kupić właśnie 800d.

 

Pozdro

Napisano

Na szybko przeglądając allegro w zakładanym budżecie z okolic stolycy nic nie widzę ...

 

Ale z używkami to jest mniej więcej tak ze obserwacje się toczą przez miesiąc czasem dwa zanim trafi się coś co klepniemy :)

Na moją ramę Reactiona czekałem prawie pół roku ... miałem już myśli "samobójcze" już kilka razy chciałem kupić coś innego aż w końcu trafiłem. :)

 

A co do rozmiaru ... mam podobne parametry do ciebie i mam ramę z nazwy 20` a rzeczywista długość podsiodłowej to około 19,5` osobiście uważam że 18` jest za małe ... przy 18` bez sztycy 400 mm się nie obejdzie.

 

Pozdrawiam

Napisano

rzezniol

 

A jak ten kellys sie ma do tych merid?

czyli 19" byloby najlepsze... nie ma tych modeli w tym roz sa 18 i 20:/

Napisano

jak szukasz roweru do ścigania, a nie ma ramy 19" to zdecydowanie bierz 18" (zresztą ja mam 184 cm i jeżdżę na 18" dla mnie to idealny rozmiar)

 

ja również polecam używane albo powystawowe rowery, ponieważ często można je kupić za połowę ceny, a przy ewentualnej odsprzedaży dużo się nie traci

 

poza tym jak już zdecydujesz się na używany/powystawowy rower to zastanów się na kołami 29-calowymi, według mnie te rowery lepiej sprawują się na górskich maratonach, a przy budżecie 3000 zł można już całkiem fajne używane duże koła kupić

Napisano

Mierzyłem dziś Merida 500D rama 18" oraz 20" i rzeczywiście 18" - niby ok, sprzedawca doradzał właśnie tą a z kolei 20 jakby za duza... myślę ze 19" byłoby idealne ale niestety nie ma:/ Co w takim wypadku byście wybrali?

Kolega powyżej polecił nowego:

http://allegro.pl/merida-matts-tfs-800-d-2011-przecena-kurier-gratis-i2993940077.html

Czy w tej cenie coś używanego ale w dobrym stanie polecilibyście?

moje propozycje używek:

http://allegro.pl/rower-trek-6500-2012-xt-slx-stan-bdb-l-i3001887995.html

http://allegro.pl/kellys-magic-rama-xc-xc-lx-deore-i3010482968.html

http://allegro.pl/rower-scott-scale-40-xt-lx-stan-bdb-r-m-i3005143626.html

http://allegro.pl/cube-acid-jak-nowy-20-cali-rock-shox-xt-hydrauli-i3016261719.html

http://allegro.pl/cube-reaction-18cali-i3010096134.html

 

Który wg Was najlepszy?

pozdr

Napisano

Mi z wiadomych powodów najbardziej podoba się ostatni Reaction ... czarna anoda to jest to co do mnie przemawia :)

 

Kellysa i Cube Acid bym odrzucił na samym starcie bo mają kiepskie amorki odpowiednio XCR i Dart ... oba na podobnym poziomie nie maja nawet szans stawać do konkurencji z powietrznymi.

 

Generalnie lokalizacje jakby jakieś nie twoje dlatego tych rowerów ci nie podkleiłem ...

 

Co do rozmiaru (znowu) ... ja mam jakieś takie nieodparte wrażenie że notorycznie sprzedaje się za małe rowery ...

Będziesz się ścigał weź mniejszy będzie zwrotniejszy lepszy ... to po kiego wymyślili 29`ery skoro większe koło z zasady skręca gorzej jest mniej zwrotne ?

 

Ja na Reactionie 20` przy wzroście 180 z nogą 83 cm mam sztycę wyciągniętą prawie pod limit ...

2 cale mniej w 18` to 2 cale dłuższa sztyca czyli z ledwością wyrobi sztyca 400 mm ... nic nie wyszło w niebie kierownica na kolanach.

 

No ale ... :)

 

Tak czy inaczej zawsze do roweru najpierw należy się przymierzyć bo rozmiar ramy to jedno, długość górnej rury to drugie, luz w przekroku to trzecie :).

 

Pozdro

Napisano

do rybciasum:

No comment

 

Po prostu wydaje mi się że za 5 lat do roweru za 3000zł dostaniesz pełne alivio i sztywny widelec, i napiszą Ci że to najlepszy sprzęt do ścigania jaki może być ;)

Napisano

Bierz używkę i się nie zastanawiaj nawet nad nowym rowerem. Sam chciałem kupić używkę z allegro (allegro umozliwa raty z naprawde niskim oprocentowaniem i bez wielkich formalnośi) ale nadarzyła się okazja u mnie w mieście.

Za 3000zł kupiłem rower:

-rama krossa a10 (alu-carbon)

-amortyzator manitou r7

-przerzutka tył shimano xtr z carbonowym wozkiem

-przerzytka przód shimano xt

-kiera ritchey wcs carbon

-mostek i sztyca ritchey wcs

-nowiutkie koła ritchey ocr disc

 

Rower w naprawde świetnym stanie, i znam jego uzytkownika i wiem jak był uzytkowany :)

 

Wiec warto poszukać używki bo w takiej cenie bankowo nie kupisz roweru na takim osprzęcie :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...