Skocz do zawartości

[rower] Kobieca wyprawa w świat po operacji stawu


Gość prazynka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kolego szybkilopezie - możesz przedstawić mi jakieś konkretne dowody na to że dobry rower na stalowej ramie waży 20kg?

Skoro średniej klasy rama stalowa waży 2,5 kg a aluminiowa nierzadko przekracza 2 kg to jak z tych pięciuset gramów robi Ci się 20 kilogramów? Pączkowanie czy brak realnej wiedzy na temat ram cr-mo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no tak.. do ramy stalowej przykręca się tylko elementy z żeliwa :) pomyśl trochę Koliego

ale żeby nie schodzić z głównego tematu - Prażynka, pomyślę 2 dni, może 3 :) Podejdę do Synkrosa, pogadam z Krakowem jeśli chcesz.

Jak coś pisz na priva.

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazynka

no tak.. do ramy stalowej przykręca się tylko elementy z żeliwa :) pomyśl trochę Koliego

ale żeby nie schodzić z głównego tematu - Prażynka, pomyślę 2 dni, może 3 :) Podejdę do Synkrosa, pogadam z Krakowem jeśli chcesz.

Jak coś pisz na priva.

D.

 

 

Ok, chodźmy na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak realnej wiedzy na temat ram cr-mo?

o właśnie

kolega jest zdaje się fachowcem od stali,

i pomoże poradą.

Jak coś pisz na priva.

o no, własnie

brawo

 

dowody na to że dobry rower na stalowej ramie waży 20kg?

hi hi hi, mój romet cały stalowy prócz piast ważył z wyposażeniem, 15,5 kg, a było to 20 lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazynka

W jednym z ostanich numerów bikeBoard byl artykuł o przygotowaniu i wyborze sprzętu na dalekie wyprawy. Jak jesteś zainteresowana to mogę Ci przysłać skany tego artykułu.

 

 

Chętnie się zapoznam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyprawach się kompletnie nie znam więc roweru nie polecę.

Zastanawia mnie jedynie fakt jak na Konie Sutrze można się wybierać w las mając do wyboru inne rowery ?

Dziękuj Bogu, że nie było rozmiaru i odrzuciłaś ten typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazynka

Na wyprawach się kompletnie nie znam więc roweru nie polecę.

Zastanawia mnie jedynie fakt jak na Konie Sutrze można się wybierać w las mając do wyboru inne rowery ?

Dziękuj Bogu, że nie było rozmiaru i odrzuciłaś ten typ.

 

 

Hej, dziś byłam w kolejnym sklepie i dosiadałam się do ramy: http://rower242628.pl/p/28/1725/columbus-cromo-28-quot--meskie-cross-turystyczne-rowery-wg-typu.html

 

Nie wiem co sądzić. Zerknijcie na zestawienie tej ramy z ramą Surly przez jednego z forumowiczów:

20bade4941dad0admed.jpg

 

Rama 56 Checker Pig za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Serwus

 

"Columbus"? Ciężko mi patrzec gdy ktoś tak bezczelnie nadszarpuje Imię Święte! :) Jedyne co mają wspólne to zawartośc stali w ramie.

Rzekłbym tak-gdybym miał 2 tygodnie do wyjazdu i nadal nie miał roweru to może bym na niego spojrzał. Plusy? To już wiemy-rama i wideł. I to że jest dostępny. Nic ponad to a cena za tej klasy sprzęt wydaje mnie się lekko naciągana. Nie jestem przekonany do dynama-stawiam na sprawdzone dobre piasty i lampkę na baterię. Zawsze można odpiąc i wykorzystac jako latarkę (po co dublowac sprzęt). Hamulce nie opisane-pewnie coś poniżej nawet alivio. Słabo.

 

Co do porównania rowerów-nie wiem co miało wykazac? To co widac z tabel? Inne kąty i kierownica wyżej co i tak uzyskano podkładkami. Ale jak już jesteśmy przy tym porównaniu - kobiety "na ogół" kręcą bardziej siłowo a nie kadencyjnie - przekłada się to na sposób siedzenia na rowerze: kobiety siadają "z tyłu", mężczyźni nad suportem. UOGÓLNIAM. Zatem rower z łagodniejszym kątem podsiodłowej może byc teoretycznie lepszy i wygodniejszy. I jeszcze jedno - przy np sztycy z tytanu (wiem wiem "na bogato") przy mniejszym kącie podsiodłówki -sztyca lepiej się "ugina" - kolejny mały plusik w poprawie komfortu (bez zwiększania masy roweru).

 

Tak przy okazji - Salsy są genialne, ich model Fargo uważany jest za ideał. Ale są drogie - za Twoje 4tys można by kupic ramę wideł i może sztycę z siodłem (rok temu u polskiego przedstawiciela kosztowała około 2900, rama). Taniej, dużo taniej wypada np one-on, albo singular cycles - firma droga ale mają jeden klasyczny, niedrogi model (ramy).

 

I jeszcze o samej ramie - Prażynko -patrz w tabele (to pewnie wiesz już dobrze) nie na wysokośc ramy ale na jej długośc górnej rury - to ona decyduje czy wisisz nad kierownicą czy siedzisz wygodnie. Masz dłuugie nogi, ale od strony geo roweru to masz (że tak wyrażę się brutalnie) .. krótki tułów :) Zatem rama musi byc krótka. Sugerowałbym między 50 a 52cm.

 

Kaeres - kona sutra to świetny rower i szkoda, że rozmiaru nie było. Bardzo małym nakładem pieniędzy i chęci można miec niezły rower na co dzień w las (inna kierownica i opony) i raz do roku prawdziwego włóczykija. Zmiana powyższych podzespołów jest tak samo "problematyczna" jak przygotowanie roweru do wyprawy.

Takiego roweru bym szukał.

 

ps: w temacie on-one: pompino :)

2012-04-06-09-36-52_2.jpg?w=357&h=500

rama około 130 funtów, geometria "szybka" (ostry kąt sterówki - 73*), miejsce na bagażnik i bidony. Mały minus-Anglia, i haki w poziomie.

Waga tradycyjnie przekłamana - najmniejszy model waży około 2,400

 

I jeszcze przytaczany Singular

Rama tak klasyczna i oldskulowa, że aż zęby bolą :) Widelec z oczkami pod bagażnik a wygięte pióra dają nadzieję na "pracę" i pochłanianie drgań.

http://www.singularcycles.com/shop/index.php/frames/singular-peregrine.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazynka

Właśnie też mi się wydaje, że cena jest masakryczna jak na ten rower, a siodełko nieco cofnięte wydłuża odległość do kierownicy. Generalnie, to widzę sens składania. Co do moich nóg, to nie są one aż tak długie chyba, bo stojąc nad rurą, to przy rozmiarze 52 miałam odstęp na trzy palce, co najwyżej. A ręce chyba mam jednak długie. Mogę się pomierzyć, tylko który z opisów, bądź kalkulatorów jest najbardziej sensowny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

3 palce wystarczą :) :)

To nie enduro gdzie jak dłoń wchodzi to minimum. Pamiętaj o długości górnej rury-jeśli siedziałaś na czymś i było dobrze, źle to zapytaj, popatrz w tabele co tam było i do tego się odnieś. A tak w ogóle-poszukałbym kogoś z podobnym rowerem i pojeździł tydzień, no weekend chocby. Przystawka na sucho w sklepie to bardzo poglądowa ocena sytuacji, Coś może wydawac się za długie, krótkie ale sprzedawcy nie zawsze chce się tak porządnie dopasowac rower do użytkownika. O przejażdżce czy chocby postawieniu roweru na trenażerze na ogół możemy zapomniec. Składanie tylko ta ... "jedna faktura"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazynka

3 palce wystarczą :) :)

To nie enduro gdzie jak dłoń wchodzi to minimum. Pamiętaj o długości górnej rury-jeśli siedziałaś na czymś i było dobrze, źle to zapytaj, popatrz w tabele co tam było i do tego się odnieś. A tak w ogóle-poszukałbym kogoś z podobnym rowerem i pojeździł tydzień, no weekend chocby. Przystawka na sucho w sklepie to bardzo poglądowa ocena sytuacji, Coś może wydawac się za długie, krótkie ale sprzedawcy nie zawsze chce się tak porządnie dopasowac rower do użytkownika. O przejażdżce czy chocby postawieniu roweru na trenażerze na ogół możemy zapomniec. Składanie tylko ta ... "jedna faktura"!

 

 

Byłoby najlepiej pojeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O! Koleżanko prazynko, widzę że cały czas roweru na wyprawę szukasz?!

 

Jak dobrze rozumiem ruskie sklepy i e-mail do Kony w sprawie tej Sutry nie przyniósł efektów?

 

Zerknąłem w specyfikację "Columbusa" - a tam nie ma specyfikacji :D Kolega anarchy dobrze radzi - nie brać...

 

Będę miał na uwadze - jak mi jakiś "gotowiec" w oko wpadnie w budżecie, to Ci tu wkleję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazynka

Jeszcze ten model mi sprzedawca polecał, ale go nie ma na stanie:

 

Hercules Ebikes und Fahrräder im Detail

 

O! Koleżanko prazynko, widzę że cały czas roweru na wyprawę szukasz?!

 

Jak dobrze rozumiem ruskie sklepy i e-mail do Kony w sprawie tej Sutry nie przyniósł efektów?

 

Zerknąłem w specyfikację "Columbusa" - a tam nie ma specyfikacji :D Kolega anarchy dobrze radzi - nie brać...

 

Będę miał na uwadze - jak mi jakiś "gotowiec" w oko wpadnie w budżecie, to Ci tu wkleję...

 

 

 

Nie mieli ramy 53. Nie mogę też kupić części osobno, bo nie pokryje mi tego jedna faktura :(

 

Dzięki za linki, przydadzą się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hercules to dobra firma

trzeba by się przymierzyć,

tam po za dość podłą kasetą

i niezbyt popularnymi hamulcami,

jest ok

 

Kaeres - kona sutra to świetny rower i szkoda, że rozmiaru nie było. Bardzo małym nakładem pieniędzy i chęci można miec niezły rower na co dzień w las (inna kierownica i opony)

no właśnie, też tak myślę

a co do kiery

to klamki pośrednie z przełaju by wytarczyły.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

A cotam... Skoro wybór jeszcze niepopełniony...

 

Kona Sutra 2012

 

Jeśli budżet dałoby się rozciagnąć nieco to Salsa Fargo 3

 

 

Choć ofkors mój typ na dziś to Pompa na Alfie plus kilka dodatkowych zakupów od Planet-X/On-One zeby uczynić Lachociąga w pełni tour ready.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No proszę - brawo kolego Ivan, do niedawna Kona Sutra na CRC była niedostępna (model 2012). Ciekawe jak i skąd wszystkie rozmiary wygrzebali? :woot:

 

Trochę ponad budżet, ale myślę że rower wart swojej ceny i pewnie zaraz zacznie znikać, pomimo że jeszcze 2 miesiące temu można go było upolować za sporo mniej dukatów.

 

Można jeszcze rozważyć ściąganie roweru zza Wielkiej Kałuży, no ale poniższa propozycja biorąc pod uwagę nieszczęsny podatek i cło też wyjdzie nieco ponad budżet.

 

Novara Randonee Bike - 2013 at REI.com

 

Jak widać na załączonym obrazku Novarę można dość solidnie dociążyć ;)

 

001.jpg

 

Jako ciekawostkę - bo sporo ponad założoną przez Ciebie kwotę - dorzucę jeszcze aluminiowe holenderskie Travelmastery od Santosa (cena nówki na osprzęcie Deore/LX to 1450 Ojro)

Te stalowe, bardzo cenione przez rowerowych globtroterów, są drogie i praktycznie niedostępne na rynku.

 

Travelmaster Specials | Santos - Custombuilt Bicycles

 

Wniosek: albo brałbym gotową Konę z CRC, albo doposażał zaproponowanego wyżej "Pompa na Alfie" On-One'a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazynka

Kona o tysiaka droższa :/ nie licząc transportu. Składanie samodzielne to zakup części u różnych sprzedawców, a mi potrzebna jedna faktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zaraz, zaraz, ale roweru On-One'a nie składasz tylko dokupujesz w sklepie torby, mocowania i inne pierdoły (trzeba sprawdzić, co on-one/planet-x ma wsklepie on-line), a oni wystawiają Ci na całość jedną fakturę, wyszczególniając tylko dokupione akcesoria...

To chyba nie jest problem?

 

PS. Na transporcie roweru z Anglii, też można zaoszczędzić. Jak masz znajomych, to zamawiasz rower na ich adres, a oni wysyłają Ci rower kurierem do Polski - koszt ubezpieczonej przesyłki 150-175 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kaeres - kona sutra to świetny rower i szkoda, że rozmiaru nie było. Bardzo małym nakładem pieniędzy i chęci można miec niezły rower na co dzień w las (inna kierownica i opony) i raz do roku prawdziwego włóczykija. Zmiana powyższych podzespołów jest tak samo "problematyczna" jak przygotowanie roweru do wyprawy.

Takiego roweru bym szukał.

Jakby nie patrzeć to jest to podejście od ... tyłu.

Ja bym szedł w rower przygotowany przy zakupie pod laski, polne dróżki (bo po takich prażynka zamierza jeździć poza wyprawami), a zmieniać go w dalekodystansowca tylko przed wyprawą.

Trekking w tym przypadku wydaje mi się znacznie lepszym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazynka

Jakby nie patrzeć to jest to podejście od ... tyłu.

Ja bym szedł w rower przygotowany przy zakupie pod laski, polne dróżki (bo po takich prażynka zamierza jeździć poza wyprawami), a zmieniać go w dalekodystansowca tylko przed wyprawą.

Trekking w tym przypadku wydaje mi się znacznie lepszym wyjściem.

 

 

Zgadzam się z Maniakiem, konkretnie wolę dojechać autem pod las i tam śmigać, a wyprawy to druga sprawa.

 

 

Jeszcze zastanawia mnie ten rower:

Radon Scart 70 : Rowery : Katalog Rowerowy bikeKatalog.pl

Proszę o jego ocenę.

 

Zerknę na tego On-One'a, myślałam, że w nim trzeba coś zmieniać

 

Patrzę na wymiarówkę on-one, i po prostu kocham to:

 

5'5 "do 5'10" (165-178cm) M (51 cm) 5'9 "do 6'1" (175-185cm)

L (54cm)

 

 

Mam 177 cm. Cudownie być na granicy dwóch rozmiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Przy tych nakładach CRC funduje Ci darmową przesyłkę. To primo.

 

On-One kosztuje dodatkowe 30 funtów. To secundo.

 

Jazda rowerem typu przełaj/monster cross - czyli wszystkie 3 pomienione przeze mnie - po leśnych ścieżkach wychodzi nawet lepiej niz na góralu czy trekingu. Szybciej jest :) Tymbardziej że Kona i Salsa to wyprawówki a Pompa to uniwersalny przełejowiec/dojazdówka/Hack-bike i naprawde zniosą niezwykle dużo... To tertio...

 

A cały dział z akcesoriami na Planet-X w linkaczu. Mozna wybrać sobie w zasadzie wszystko co się zda na wyprawkę...

 

Pompa pod jednym względem odstawia reszte podanych tu - nie tylko przeze mnie sprzętów - na lata świetlne ze względu na Alfa... Jak mi sie zdawa ten którego pokazał anarchy też jest na Alfie...

 

Jak dla mnie podstawowe pytanie to czy Sutra vs Pompa z dodatkami nie wyjda tak samo cenowo...

 

A i jeszcze sprawa rozmiaru. Tak się składa że ja też jestem w 80-85% rekomendowanych rozmiarówek pomiędzy. Generalna zasada mówi ze jeśli rower ma być do zabawy, skoków i fruwania bierze sie rozmiar mniejszy, jesli to zasię cuś do spokojnego tłuczenia kilosów, rozmiar większy...

 

A... No i last but not least... Tylko rowery ze stalowymi ramami. Pomimo ze bedziesz jechać raczej do cywilizowanych krajów mozliwość taniej i prostej naprawy stalowej ramy to podstawowy bonus jaki masz w zamian za nieco wyższą wagę...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...