Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów 6-11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszym poście jest informacja, że kasety i manetki do 8 rzędów można swobodnie mieszać, co najwyżej będzie brakowało przełożeń.

mam jednak pytanie co w przypadku, gdy mam manetki 7 biegowe i zamontowałbym kasetę 8 rzędową. Mam łańcuch 5-7 rzędowy (KMC Z50). czy on będzie na 8 rzędowej kasecie (używane 7 rzędów) działał czy konieczny jest łańcuch 8 rzędowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam taką sytuację, jutro przyjeżdża do mnie scott spark, mam przełożyć korbę xtr'a 960 (44z) w miejsce deore dyna sys (42z), przednia przerzutka jest na jakiś direct-mount. Na foto widziałem że jest jakieś 0,7cm zapasu nad koronkami. Orientuje się ktoś czy upchnę tam korbę z takim blatem? A nawet jeśli to czy przerzutka ją prawidłowo obsłuży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, mam pytanko czy napęd złożony na następujących komponentach ma możliwość dobrego działania???

komponenty: 

Korba SLX M660 Dyna-sys

Manetki SLX M660 Dyna-sys 

Przerzutka przód Deore XT M770-10

Przerzuutka tył Deore XT M773 

kaseta i tu uwaga Deore 9 rzędowa 

oraz łańcuch 9 rzędowy(nie pamiętam jakiej grupy ale w technologi HG-X ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po głowie chodzi mi taka kombinacja:

Korba: Deore FC-M610 3x10 (chciałem kupić slx-a 3x9 lecz to już graniczy z cudem)

Przerzutka tył to SLX RD M662 (9-o rzędowa)

Przerzutka przód SLX FD-M660 3x9

Manetki SLX M660 3x9

Kaseta 9-o rzędowa prawdopodobnie HG61 + łańcuch CN HG53

Czy takie "podmienienie korby" będzie działało w napędzie 9-o rzędowym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie naprawdę, aż tak źle to wygląda? Każdy grosz się liczy, kupuję kasetę i jeśli miałbym do wyboru wydać dodatkowe 120 na dwa nowe łańcuchy albo użyć te które mi zalegają w szafce wybrałbym to drugie. Tylko czy naprawdę tak łatwo je zajeździć? Jeśli zajechałyby się tylko łańcuchy to nic straconego, ale gorzej jak ucierpiałaby na tym przedwcześnie kaseta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie - czy ktoś testował nowe 10-rzędowe przerzutki SRAM'a zwane Type 2, ze starszym napędem 3x9 (manetki x9)?

Nie mam potrzeby ani ochoty zmieniać całości na 10-rzędową, a Type 2 powinien rozwiązać latanie łańcucha. Niby to i to jest w systemie 1:1 a ponoć niekompatybilne.

 

Teorie internetowe już wyczytałem, to samo zalecenia producenta wg którego wszystko co stare trza wyciepnąć. Ale bardziej mi chodzi o to czy w praktyce ktoś to ogarnął? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...