Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów 6-11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Aż takiego harpagaństwa nie planuję, jak już to set:

Kaseta 9-tka

Łańcuch 9-tka

Korba 9-tka

Przerzutka Przód 9-tka

Przerzutka tył 10-tka

Manetki 10-tki

 

Na logikę powinno śmigać :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby jak ?

 

Przerzutka tył by była 10-tka i manetki 10tki, więc tu by wszystko grało, a w samym skoku "po kasecie" przerzutki 9 rzędowej i 10 rzędowej chyba nie ma jakiejś wielkiej różnicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś negatywne skutki stosowania łańcucha connex 800 z 9 rzędową kasetą? Pytam, bo założyłem właśnie taki łańcuch, wszystko działa, więc zastanawiam się, czy jest sens, w przypadku gdy będę kupować nowy zestaw łańcuch + kaseta brać łańcuch 9 rzędowy, który jest droższy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Droższy?

ten przy connexie nie godzien leżeć :P

A jedynym negatywnym skutkiem jaki mi sie na myśl przychodzi to ewentualna mniejsza tolerancja miedzy skrajnymi przełożeniami na których nie trze łańcuch o przerzutkę. W zależności o przerzutki da sie to ustawić w tak szerokim zakresie ze nikt tak szeroko na 3 rzędach nie jeździ.

 

co dokładnie zyskujemy za te 40 zł?

Zyskujemy jedynie spinkę connex link nic więcej. Nooo i węższy łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domin34 nie wiem jak ty chcesz połączyć kasetę 9rz z przerzutką i manetką 10rz

 

Nie wiem czy wiesz ale kaseta 9 biegowa i 10 biegowa mieszczą się na tych samych bębenkach czyli jeżeli strzelam bębenek ma 8 cm to skok pomiędzy zębami w kasecie 9rz będzie wynosił 0.88 cm a skok pomiędzy zębami w kasecie 10rz będzie wynosił 0.8 cm.

Jakbyś nie patrzył taki system nie ma prawa działać przerzutka będzie Ci przerzucać powiecmy o te 0.8 cm a kaseta będzie potrzebować prawie 0.9 cm czyli to nie będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a jak wyglada kompatybilność kasety 8s z łańcuchami 9s?

Sprawa wygląda tak, ze mam kasete 8rz (nie wygrzebałem jaki model), jezdzi obecnie na łańcuchu 8s - tutaj tez modelu nie wygrzebałem... jedynie wiem, ze ofc HG i od shimano. Po pomiarach wyszło, że jest wyciagniety o ok 1%. Wiszą u mnie nieuzywane łańcuchy pod 9s - prawie nowe - PC971 i HG93. Co o tym myślicie? Nada sie na podmianke, dodatkowo zeby kasete zajezdzac na 3 lancuchach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Opis na pierwszej stronie konkret! Jednak pomimo wszystko potrzebuję pomocy:

 

SHIMANO

Do kasety 7 rzędowej i mantek Revoshift 3x7 wrzuciłem nowszy model tylnej przerzutki Aivio RD-M430 (obsługuje 9 rzędową). Jeśli jest ona w Shimano Index System 2:1 to powinna smigać (nie jest to Dyna Sys - opis z pierwszej strony), jednak tak sie nie dzieje. Manetka przestawia prerzutkę o ponad jeden bieg, czyli nie jest 2:1, lecz coś blisko 1:1 ? 

Chętnie wymieniłbym te Revoshifty na jakieś klamkomanetki jesli by to coś pomogło. Czy  też jedynym rozwiązaniem jest wymiana Aivio RD-M430 na starsze Aivio RD-M410 z SIS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Revo shift to gorsze gówno od kwadratowego koła ... wywal to w kosmos i kup sobie sram MRX a jak chcesz precyzje pracy na gripach to Sram Attack lub Rocket. Co prawda działać powinno. mieszanie technologii 2:1 i 1:1 skutkuje tym ze biegi zmieniają sie co 2, równo co 2 lub co pół zależy jak to zmieszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revo shift to gorsze gówno od kwadratowego koła ... wywal to w kosmos i kup sobie sram MRX a jak chcesz precyzje pracy na gripach to Sram Attack lub Rocket. Co prawda działać powinno. mieszanie technologii 2:1 i 1:1 skutkuje tym ze biegi zmieniają sie co 2, równo co 2 lub co pół zależy jak to zmieszamy.

 

No właśnie chcę się pozbyć gripów. Czy jak kupie Altusy 3x7 (SL-M310 lub coś doradźcie) to ten wózek RD-M430 może zostać, czy muszę kupić M410 ?

http://rowerek.pl/index.php?products=product&prod_id=1797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy takie coś miało by rację bytu.   Kasta, łańcuch itp pod 10-kę a korba Deore M590 pod 9-kę ?  ew. zmiana zębatek w korbie pod 10-kowe ?   Pytam o to gdyż chce przejść na 10-kę i nie było by problemu gdyby nie fakt że w moim rowerze korba i spd to jedna całość (  pomyliłem kierunek odkręcania pedałów i przekręciłem gniazdo imbusa przez co mają dożywocie)  i przy wymianie korby konieczny jest też zakup spd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Zatem jeśli czytam poprawnie:

 


Przerzutki 10s niby też są w 1:1 ale nie zupełnie dlatego dziać będzie ale nie tak jak powinno.

 

 


Zestaw Sram Type2 z resztą 9s - korba, kaseta, manetki, przednia przerzutka - raczej nie pojedzie poprawnie?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...