Skocz do zawartości

[łańcuch] 8s w miarę budżetowy


nieborak

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Connexa 804, trwały, dość dobrze współpracuję z kasetą Srama i tani. Lepszy od srama pc851, trwałość zbliżona do hg92, fakt nieco szybciej się rozciąga i gorzej działa z kasetą shimano, ale za tą cenę naprawdę dobry łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga tyczyła się łańcucha a tu chyba nie uzyskasz 2 kg. Szukać gramów warto gdzie indziej anie na tak istotnym elemencie. Tu różnice są minimalne. Wspomniany przez Ciebie HG-70 ma wagę różną w zależności od liczby ogniw. Przy 116 jest to 311 g. Więc jak sam widzisz różnice są prawie żadne.

 

Ja od zawsze mam Shimano i raczej się to nie zmieni. Do mojej 8-ki najprawdopodobniej kupię tego LX-a ale gdybym się zdecydował na coś innego to z pewnością był by to Connex 800 lub 804.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sam łańcuch odpowiada za to czy wchodzi płynie. Ważną rolę odgrywają same manetki jak i ustawienie tylnej zmieniarki. Do tego czy jest słyszalna praca to też kwestia kasety i tego w jakim jest stanie. Raczej uświadomione w temacie osoby patrzą na wytrzymałość a reszta no cóż coś tam zawsze słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie moga pracowac inaczej, jak Ci moge powiedziec ze w moim odczuciu kaseta xt jest glosniejsza od alivio, ale co przez to ma byc gorsza ? mi osobiscie bardzo sie podoba dzwiek kasety xt jak lancuch twardo wskakuje tam gdzie ja chce, jesli chcesz to moge Ci podac realna wage connexa 800 bo akurat lezy w woreczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

connex do najcichszych nie należy, lubi też sobie drżeć i wydawać na już używanej korbie dziwne odgłosy. Jednak z czasem ustają a fakt ze jest przeciw pancerny i kosztuje ok 50 zł ustawia go dla mnie na 1 miejscu. Chcesz cichacza, lekkiego i ładnego kup sobie accenta i wyrzuć po 500 km. to najcichszy i najkulturalniejszy łańcuch jaki miałem i zarazem najgorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...