Skocz do zawartości

[rowery] Accent Peak 29 vs Author Tracion 29 2012 ?


Jurcyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad kupnem tych rowerów.Mam 180 cm wzrostu.O Authorze trochę już czytałem, jest on rowerem z pogranicza kategorii MTB i cross.Natomiast o Accencie nie wiem nic.Co to za firma ? Wiem,że robią niezłe ramy ale czy można gdzieś kupić Peaka 29? Jakie doradzacie wielkości ram? Ostatnio z rowerów rasowych jeżdziłem na Treku 930 rama 21".Czy za te rowery opłaca się wydać około 3 tys.?

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepiej accenta peaka, rozmiar tylko i wylacznie 17,5", jesli author to rowniez 17,5"

 

Ciekawe mają te Authory górne rurki

 

17" ma 606 a 19" 630 ...chyba rzeczywiście lepiej 17 tylko z ze sztycą bo to ma 432 mm a przy wzroście 180 może być problem ...hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepiej accenta peaka, rozmiar tylko i wylacznie 17,5", jesli author to rowniez 17,5"

Dzięki, popytam we Wrocławiu, może mi ktoś złoży Peaka za 3 tys?. Czekam również na odsłonę Unibike Evo 29 2013.Co sądzisz o jego ramie?

 

Ciekawe mają te Authory górne rurki

 

17" ma 606 a 19" 630 ...chyba rzeczywiście lepiej 17 tylko z ze sztycą bo to ma 432 mm a przy wzroście 180 może być problem ...hmmm

Tutaj dodam,że zależy mi bardziej na wygodnej pozycji, tzn. żeby za bardzo nie obciążać kręgosłupa.To co piszesz zgadza się z propozycją jednego z formułowiczów dotyczącą Unibika Evo 29 17" (ma górną rurę 600mm).Również ten Traction kusi dobrym osprzętem, ponoć jest szybki na szutrach i leśnych duktach.

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepiej accenta peaka

 

Nabial ja to wiem bo sam mam Peaka :) tylko czy z 3 tyś uda mu się złożyć rower lepszy od Authora ?

 

 

Jurcyk jak już będziesz składał to proponuję samemu szukać części (jakieś okazje na allegro itp.) i później dać do serwisu żeby poskładali, taniej wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabial ja to wiem bo sam mam Peaka :) tylko czy z 3 tyś uda mu się złożyć rower lepszy od Authora ?

 

 

Jurcyk jak już będziesz składał to proponuję samemu szukać części (jakieś okazje na allegro itp.) i później dać do serwisu żeby poskładali, taniej wyjdzie :)

Jest jeszcze jedna droga, ryzykowna- kupno używanego.W przypadku Peaka będzie bardzo trudno , ale ostatnio za 3 tys. widziałem Specialized Carve Comp 29 19"! Długo nie postał na Tablicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3 tyś kup Authora, nic lepszego raczej nie znajdziesz

 

To potwierdzam. Nie znalazłem niczego innego z tej półki cenowej co miałoby powietrzny amorek w standardzie:) A co do tego, że:

 

jest on rowerem z pogranicza kategorii MTB i cross

 

to powiem tak: Na pewno są lepsze rowery stricte MTB, ale ten spokojnie daje radę. Jeśli nie mieszkasz w górach, albo nie ścigasz się (na takim poziomie że to już sprzęt Cię ogranicza) to Author spokojnie sobie poradzi w każdym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3000 tyś nie złożysz peak-a na takim osprzęcie ja składam i już przekroczyłem 3000 a amor mam niskiej klasy ale z drugiej strony wszystko możesz dobrać pod siebie indywidualnie ja nie żałuje a lepszy amor kupię latem a ten zostawię na zimowe jeżdżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy Author za 3000 czy Accent "custom" za ~3500? Może jednak warto dołożyć i mieć rower szyty na miarę, w specyfikacji odpowiadającej wymaganiom? Bo jeśli po zakupie authora będziesz chciał wymienić, hmm, cokolwiek co Ci nie pasuje, to i bardzo łatwo dobrniesz do 3,5 tys., i równie łatwo tę granicę przekroczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej do Authora cenie powinien być jeszcze Agang :

GANGSTA 7.29 - specyfikacja modelu AGang > rowery AGang

Tak jak Author z Velo, również rozmiar 17" ...

 

Jak na moje oko Agang będzie dużo fajniej jeździł niż Author ...

Rulez, chodzi ci o jazdę w górach czy też jazdę ogólnie, przyjemność z jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem okazje jeździć dzisiaj na Tractione 2012 i Peaku 2012. Moim zdaniem zależy gdzie chcesz jeździć. Miałem przez 2 lata Tractionia i jest świetny na szutry, drogi, i wszystko co jest w miare proste.

Edytowane przez goldziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór nie jest prosty, postanowiłem nie składać Peaka, upatrzyłem sobie Gangstera w dobrej cenie ale Radon ZR Race 5,0 też jest fajny i tylko 5 paczek droższy.W przyszłym tygodniu będę się przymieżrzał do Gangstera i Tractiona.

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...