Skocz do zawartości

Dookoła lubuskiego


kaspeed

Rekomendowane odpowiedzi

WItam po raz pierwszy na forum.

 

Zamierzam w okolicach początków maja (o ile pogoda pozwoli) wybrać się na wycieczkę wokół naszego województwa lubuskiego. Umyślam sobie właśnie przebieg trasy http://www.gpsies.com/map.do?fileId=orhdksoiotkegwhh . W linku podana jest wersja wczesna do obróbki, w której proszę was o pomoc. Proszę osoby znające tereny przez które chcę jechać o wskazanie dogodniejszych tras dla dociążonego roweru o oponach 1.75 lub max 2.0 oraz o ewentualne polecenie miejsc wartych zwiedzenia, dla których warto zboczyć z trasy kilka kilometrów. Zamierzam pokonywać średnio około 70km dziennie.

 

Pozdrawiam

KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa jest całkiem przyzwoicie poprowadzona. Jak dokopię się do swoich map z okolicznych regionów to mogę napomnieć co warto zobaczyć. Ma się rozumieć, że taka wyprawa to wraz z noclegiem który jest zaklepany z wyprzedzeniem czy z własnym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa jest całkiem przyzwoicie poprowadzona. Jak dokopię się do swoich map z okolicznych regionów to mogę napomnieć co warto zobaczyć. Ma się rozumieć, że taka wyprawa to wraz z noclegiem który jest zaklepany z wyprzedzeniem czy z własnym sprzętem?

 

Jak dopracuję trasę do końca zacznę rezerwować jakieś noclegi, ale jeżeli będzie za drogo (długi weekend majowy może wpaść w termin) to zabieram namiot i wyjdzie pół / pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą internetu, przewodnika Polska Niezwykła, wydań lubuskiej z cyklu "niezwykłe, tajemnicze" itp. poprawiłem i uszczegółowiłem trochę trasę. Link: Fahrradtour Bojadła | Ziemia Lubuska | GPSies . Kolejna poprawka to przebiek nie przez Zbąszynek, lecz Chlastawę ze względu na tamtejszy kościółek. Z tematów nieujętych w mapie to kościół templariuszy w Chwarszczanach (wtedy trasa Witnica-Dębno-Ksztrzyń (O) przez Chwarszczany) jednak widziałem na kilku zdjęciach, że kościół w remoncie, więc może lepiej kiedy indziej tam się udać. Poza tym chciałbym zrobiś małe kółko po Parku Ujście Warty. Przewiduję 9 dni przy przebiegach 80-100km. Jakieś porady? Czy ktoś wie jak wyglądają możliwości przejazdu przez poligon Żagański?PS zachód województwa poprowadzony niemieckim szlakiem d12 Odra-Nysa, BaseCamp Garmina strasznie nie chciał nim prowadzić, ale wyjściowo ma być dokładnie tym szlakiem z małymi wypadami w stronę polską w niektórych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę że przejeżdżasz obojętnie obok najpiękniejszego parku i kompleksów zamków na całej trasie. Wjedź do Łęknicy/Bad Muskał (Park Mużakowski). Wpisz w googla to zobaczysz co ciekawego tam jest.

Jeśli chodzi o przejeżdżanie z trasy rowerowej Odra-Nysa to będzie ciężko z przejazdem na Polską stronę, ponieważ mosty są poniszczone lub jest ich brak.

Pomyśl również nad zmianą trasy na bardzo ruchliwych odcinkach drogi Wschowa-Szlichtyngowa, oraz Przemków-Szprotawa.

Odnośnie trasy powyżej Słubic nie wypowiadam się bo nie znam tych okolic.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę że przejeżdżasz obojętnie obok najpiękniejszego parku i kompleksów zamków na całej trasie. Wjedź do Łęknicy/Bad Muskał (Park Mużakowski). Wpisz w googla to zobaczysz co ciekawego tam jest.

Jeśli chodzi o przejeżdżanie z trasy rowerowej Odra-Nysa to będzie ciężko z przejazdem na Polską stronę, ponieważ mosty są poniszczone lub jest ich brak.

Pomyśl również nad zmianą trasy na bardzo ruchliwych odcinkach drogi Wschowa-Szlichtyngowa, oraz Przemków-Szprotawa.

Odnośnie trasy powyżej Słubic nie wypowiadam się bo nie znam tych okolic.

Pozdrawiam.

 

Chriss dzięki za info. Jeżeli chodzi o Łęknicę, to miałem przyjemność obejrzeć, więc co do zwiedzania to uzależniam to od okoliczności jakie wystąpią na trasie. Podobnie Park Ujście Warty, Gubin, Frankfurt itp miejsca na trasie D12. Rzekę zamierzam przekraczać w Kostrzyniu i Przewozie po mostach. Most w Przewozie znalazłem w Panoramio https://ssl.panoramio.com/photo/50389096 . Wschowa-Szlichtyngowa widzę, że można przez Konradowo ominąć, co do odcinka Przemkowskiego to miałem nadzieję, że ktoś się wypowie o możliwościach przejeżdżania przez tereny okołopoligonowe. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odcinek Przemków-Szprotawa dosyć dobrze znam bo jechałem kilka razy tamtą trasą w stronę Bolesławca. Można przejechać przez dawne lotnisko czy jakieś hangary.. już dokładnie nie pamiętam. Jak Zerknę w dane z GPSa to później mogę dać znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...