Skocz do zawartości

[Hamulec] Avid XX montaż klamki do kierownicy


jaro86

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

Pierwszy raz montuję Avida XX i mam wrażenie, że coś jest źle.

Montaż (matchmaker) nie dochodzi do klamki nawet przy mocniejszym dokręceniu śruby. Raz dołem odstaje, raz górą, a raz otwory są po pół na górze i dole. Nie da się ustawić tego uchwytu żeby ładnie przylegał do klamki. Co ja robię źle?

 

p1110528i.jpg

p1110527.jpg

p1110526u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest całkiem nowy, wyjęty z oryginalnie zapakowanego pudełka prosto z fabryki, nigdy nic nie było w nim grzebane. Nie ma luzu, natomiast nie dojdzie za fixa i koniec. Klamka jest dociśnięta, ale to chyba nie powinno tak odstawać? W końcu średnica kierownicy (race face sixc) taka sama jak każda jedna :/ manetki pasują idealnie.

Edytowane przez jaro86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, widzę, ze też się mordujesz z tym problemem. Miałem taką obejmę, na dwie śruby tyle ze w Tektro Auriga Comp, a więc półka hamulców sporo niższa :), ale mocowanie jest raczej takie samo (bardzo podobne :)), i też nie przylegało idealnie z dwóch stron. Oglądałem też Avidy X0 i też nie przylegało z jednej strony. Były ustawione tak, żeby od góry była jak najmniejsza szczelina, natomiast od dołu przecież i tak nie widać, Choć wtedy pewnie siła mocowania spoczywa w większym stopniu na tej dolnej śrubie, ale shimano ma tylko jedną i daje radę, więc i tobie też radzę zrobić tak jak ja i jak widziałem to w sklepie na przykładzie X0 .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką obejmę, na dwie śruby tyle ze w Tektro Auriga Comp, a więc półka hamulców sporo niższa :), ale mocowanie jest raczej takie samo (bardzo podobne :)), i też nie przylegało idealnie z dwóch stron.

 

Gdzie Ty widzisz podobieństwo między obejmami Aurig i XX? Dwie zupełnie inne bajki. To tak, jakby powiedzieć, że Maluch jest podobny do bolidu F1. Przecież oba posiadają 4 koła.

 

Inna sprawa, że nie spotkałem się nigdy z idealnie spasowanymi obejmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta obejma nie trzyma korpusu w miejscu gdzie jest śruba tylko trochę dalej w miejscu gdzie korpus rozszerza się . W zależności od średnicy kierownicy dochodzi bliżej lub dalej - coś jak klinowanie w odpowiednim miejscu. Zauważ że aby gwint złapał to trzeba delikatnie jakby nadrzucić mocowanie. Podaj na pw maila do siebie to wyśle Ci jak to wygląda u mnie. Nie martw się o dokręcanie - przy 5-6 nm nie ma szans abyś coś uszkodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty widzisz podobieństwo między obejmami Aurig i XX? Dwie zupełnie inne bajki. To tak, jakby powiedzieć, że Maluch jest podobny do bolidu F1. Przecież oba posiadają 4 koła.

 

Inna sprawa, że nie spotkałem się nigdy z idealnie spasowanymi obejmami.

 

No może masz rację, że przesadziłem z tym porównaniem, jednak chodziło mi o to, że też było mocowanie klamki na dwie śruby i też nie mogłem tego ustawić.

 

ziomuado - wrzuć fotki jak ci to tak ładnie przylega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...