Skocz do zawartości
  • 0

RALEIGH Competition (chyba) (1981)


Hanzo

Pytanie

Nazwa: RALEIGH Competition (chyba) (1981)

Data dodania: 18 październik 2010 - 18:40

 

Rower kupiłam z myślą o przerobieniu na ostre koło lub singla. Jednak na chwilę obecną decyzja nie została jeszcze podjęta.Będzie przy nim trochę do zrobienia, na początek suport. Koła są w dość kiepskim stanie, prawdopodobnie trzeba będzie wymienić szprychy, są dość mocno skorodowane. Obręcze, mostek, korba zostanie wypolerowana. Trzeba będzie wymienić linki i pancerze. Musze też wymienić sztycę na troszkę dłuższą, około 4 cm.Generalnie bardzo fajnie się nam jeździ. :)Jak do tej pory wymieniłem na razie linkę i pancerz od tylnej przerzutki, stara była już w tak kiepskim stanie że przerzutka nie działała prawidłowo.Wyczyściłem i nasmarowałem przednią piastę.Wymieniłem tylną ośkę, ta która była poprzednio była za krótka ktoś ją przyciął na 115mm. Smar w tylnej piaście bardziej przypominał kit niż smar.Dokupiłem błotniki żebym mógł jeździć w kiepską pogodę do pracy.Wyczyściłem sztycę i rurę podsiodłową, któryś z poprzednich właścicieli zapaćkał ją jakąś substancją która obecnie jest trudna do zidentyfikowana. ;) Prawdopodobnie był to jakiś smar który zasechł i "zjełczał" (chyba). Nowe koła są już zrobione i czekają na kasetę, łańcuch i zaciski.Zastanawiam się nad renowacją siodełka, ponieważ zaczyna się trochę rozklejać.Ostatnio udało mi się doczyścić znaczek firmowy na główce ramy. Rower jest już prawie skończony.Zmieniłem koła wraz z oponami i dętkami. Został także wymieniony napęd na nowy oraz zmieniłem skórę na siodełku.Pozostaje jeszcze owijka na kierownicę i zmiana sztycy.Rower już praktycznie skończony. Owijka jest pod kolor siodełka, czyli biała. Sztyca wymieniona na troszkę dłuższą.Generalnie bardzo fajnie jeździ się na nim. Zbiłem trochę wagi na kołach, pomimo tego czuć że są dużo sztywniejsze niż poprzednie. Rower przywrócony do porządku po zimie.

 

 

Zobacz rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...