Skocz do zawartości

[10546g] Accent EL>>Norte Disc by bartnik


bartnik

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam nie narzekam - nie jezdze po asfalcie duzo wiec zal mi byl 89pln/szt na detonatory. Jak na 2-3 imprezki rocznie wystarczą.

Poza tymi imprezkami jeżdżę wyłącznie terenowo.

ASFALT TO ZUO ;)

 

Nie polecam tych opon - lekkie nie są, przyczepne też niespecjalnie, wykonanie jest marne. Fajnie jeżdżą tylko na ubitych szutrówkach.

a co chesz za 28 pln ?

Nie rozumiem tekstu o wykonaniu - , że niby grzebień od matrycy? - zetrze się.

na szuter to ich kompletnie nie widze (szczególnie że kupiłem szerokość 1,5 - są też szersze w sprzedaży).

Jak wczoraj na dojeździe do pracy na szutrzepod ostrą górę stanąłem na pedały - to czywiście od razu zerwałem koło - zero przyczpności na sypkim . To są opony na asfalt - moim zdaniem wyłącznie na asfalt

Nie ważyłem ich bo nie miałem czasu wieczorem w przeddzień rajdu ale jak będę je zdejmował - zważę.

Wg producenta podawane jest różnie (albo 550 albo 660 g)

Toczenie na asfalcie przy 4bar w porownaniu do maxxis-ow larsenow - ktore dobijalem na zeszlorocznym Żuławy Wkoło nieporównywalnie lepsze.

No i ciszaaaa (tzn trochę oczywiście szumią - ale nie bzyczą jak larseny ani nie pierdzą jak inne bardziej terenowe opony).

Asfalt był suchy/wilgotny(miejscami) - nie miałem problemów z przyczepnością na zakrętach, ale też jakoś ekstremalnie się nie wykładałem.

Zresztą nikt rozsądny na mokrym chyba nie kładzie się na maksa.

 

Nie twierdzę - że to są super-najlepsze opony na świecie, ale jak ktoś potrzebuje tanich opon na asfalt - są warte zakupu moim zdaniem.

Zresztą kupiłem je po przeczytaniu opinii o tych oponach w dziale 'testy' na naszym FR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

może kolega ma węższą wersję ?

choć i tak za mało się wydaje

 

Waga moich po przejechaniu ok.800km

7e1h.jpg
qh76.jpg
 

....jakoś dziwnie mnie wciągnęło to szosowanie :)

dopiero w tym tygodniu wróciłem w teren, bo mi się szosa jednak zaczęła już nudzić (ale ma swój ukryty urok :).

mimo wszystko stwierdziłęm , że od zap...nia po asfalcie wolę zap...nie w terenie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie ma się wyśrubowanych oczekiwań typu : ferrari w cenie trabanta

trudno być zawiedzionym.

Podtrzymuję wszystko,co wcześniej napisałem.

Ich największą wadą jest chyba masa (Continental X-King 26x2.2 waży ok. 485g :P )

ale też dzięki niej nie przebiłem ani razu dętki,

bo warstwa bieżnika jest gruuuba.

A dętkę miałem schwalbe 14a , czyli tę co waży 95g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

mimo wszystko stwierdziłęm , że od zap...nia po asfalcie wolę zap...nie w terenie :yes:

no to se pozap...em 

w niedziele na lesnej wycieczce z żona -  OTB i złamana kość śródręcza bye2.gif

tymczasem z chin dotarła karbonowa rama, wiec obecny projekt niebawem ulegnie zamknięciu.

pojedzie pewnie jeszcze na ŻW 2013 (znów na cienkich kiszkach)

a potem rozbiórka i przekładka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez gips ciężko z tym - na pewno złamana :bye2:

 

rama w Polsce ale w UC (celnym)



W tym sezonie Larseny poszły do kosza, bo się skończyły.

Poza tym jednak na moją jazdę trochę brak im objętości.

ccbk.jpg 9ckb.jpg


 

Ponieważ w jednym z FOSSów wyłamał sie wentyl (czesta awaria)

wróciłem do Schwalbe

 

Druga zmiana jaka nastąpi wynika ze zużycia bloków do pedałów.

Ponieważ pedały także dogorywają, pojawił się dobry moment na zmianę.

kr3s.jpg
 

i to już będą ostatnie zmiany na starej ramie

pedały przykręcę jak zdejmą mi gips z prawicy.

9leu.jpg
dp4a.jpg
 

Teraz rower wygląda bardziej gorsko :D


Pedals: (Pedały) …...............................Look S-Track..............................Sh. PD-M520.............................289 - 372 g = -83 g
Tire (Front): (Opona przednia)..............Conti X-king 2.2 RaceSport..........Maxxis Larsen TT 26x1.9............478 - 437 g = +41 g
Tire (Rear): (Opona tylna)....................Conti Race King 2.2 Supersonic ...Maxxis Larsen TT 26x1.9............466 - 467 g = -1
g ;)

Tubes: (Dętki)..................................... Schwalbe SV14A....................... FOSS ...............................200 - (124+121) g = -45 g

 

Całość 10 634 - 88 g = 10 546 g

 

Proszę MODa o aktualizacje masy w temacie.

W rankingu też wciąż widnieje V zamiast D

 

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i rama po opłatach :(

jakby ktoś pytał

4.7% clo

23 % vat wartosci razem z clem (vat to najbardziej zlodziejski podatek jaki znam - podatek od tego co mi zostalo po podatku dochodowym :verymad: )

xt9y.jpg
 

jak widać nie jest zbyt ciężka :)

qvs1.jpg
 

mały plener przed domem ;)

g8mo.jpg
 

 

wiecej fot TU

sorry za dodupny balans bieli, ale ni chcialo mi sie edytowac

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do masy niestety jest roczarowanie

na ebay-u bylo podane 1200 +/- 45 g

niestety jest +156g :(

mlpa.jpg
 

co do geo:

FM038.jpg

to 17-ka wiec jest dluzsza horyzontalnie 1.9 cm od el-norte

powinno byc lepiej bo wg kanonu że oko-kier-os kola powinny byc na jednej linii accent jest za krotki dla mnie

zlamana dlon po otb w sierpniu zdaje sie to potwierdzac ;)

Norte_geo_0.jpg

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   No wagowo to troche mne zatkało, to w prawie tyle co RDX-y (niby waza ponad 1400, ale pivoty do odkrecenia są) a i cięższa o ponad 100g od Uvinegi za 1700zł . Gdyby nie ten vat, albo gdyby to był niener, to byś dalej zrobił niezły interes, ale tak to wyszło dosyć smutno. 

   Możesz się pocieszyć tym, ze masz dużo karbonu a nie skorupkę pod jajka i raczej długo Ci ta rama pojeździ:) Zastanawiajaca jest ta waga w uwzglednieniu tego , że rama ma PM zamiast IS-a, linki w środku wiec odpada wiekszość tych metalowych "trzymadałek", nawet haki pod koła są z wungla, a wyszła im cięższa od dobrej ale "przed fotopowej" carbo ramy na IS-ie, aluminiowych hakach, pivotach i innym złomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna rura nie za długa ale przy 17" w normie , ja mam 563mm dla przykładu :). Delikatnie rekreacyjna geometria przy tych kątach.

Ale masa faktycznie może rozczarowywać. Do tego dochodzą jeszcze stery, czyli kolejne 80-100gram.

Może i większa ilość carbonu będzie przekładać się na większą sztywność ale gadanie że ramy poniżej 1000gram są jak wydmuszki które pękają po pierwszym wyjeździe w teren to chyba opinie tych którzy zazdroszczą i nigdy nie używali carbonu. Wszystko zależy od tego jak się jeździ i czy ma się farta , bo mi dziś przy 30km/h pod ramę wpadła gruba gałąź i pewnie było by po ramie gdyby nie zatrzymała się na zębach od korby ;) Wydaje się że ta ich katalogowa masa -1200gram sprawdzana była na chińskich wagach ... Mogę zapytać ile finalnie kosztowała Cię rama ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w chinolu mam 581mm to chyba roznica raczej spora w porownaniu z 563

widel chcialem nieco bardziej plaski

o cene nie pytaj - po zobaczeniu tej wagi stal sie to temat drazliwy

mialem naddzieje na ramie urwac 700g a zostalo 550 - ledwo starczy na zejscie ciut ponizej 10kg (bo pare jeszcze innych rzeczy wymieniam)



dodam,ze oprocz zalozen o ktorych pisalem wczesniej i wszystkie zostaly spelnione

kierowalem sie tez tym, zeby wezly glowki i suportu mialy porzadne "skrzynki"

co daje sztywnosc na skrecanie. W tylnch widlach tez nie brak przekroju,

wiec licze ze masa ta przelozy sie na precyzje prowadzenia w zakretach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rame carbonową, nawet lezejszą od tej z watku 1250g. Zaliczyła juz n gongór, skosiła ostatnio nawet 15cm brzoze i jeździ dalej jak nowa, a kask się rozleciał na 4 części. Puki co ma 2 sezony a rower dostał ksywkę tupolew:). Ramy powyzej 1000g maja bardzo cienkie ścianki rur w miejscach gdzie rama nie przenosi obciażeń, od jazdy ona nie peknie, ale od strzału z kierownicy juz tak. Dobry przykład jest Merida FLX i O.9, ta pierwsza to pancerny czołg, znam sztuki, które ścigają sie po 5-6 sezonów i są w pełni sprawne - moja powinna już dawno się połamać (nakazywała by logika:)), zaś O.9 jest rama radykalnie dalikatniejszą mimo nowszej technologii, teoretycznie lepszych włókien i innych patentów, jest poprostu "za mało ramy w danym rozmiarze" :)

Edytowane przez mansua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gadanie że ramy poniżej 1000gram są jak wydmuszki które pękają po pierwszym wyjeździe w teren to chyba opinie tych którzy zazdroszczą i nigdy nie używali carbonu

Rama nawet powyżej 1000 gramów nie jest pancerna i zdecydowanie nie nadaje się do beztroskiej eksploatacji, nawet na szosie. 



 

Wydaje się że ta ich katalogowa masa -1200gram sprawdzana była na chińskich wagach ... Mogę zapytać ile finalnie kosztowała Cię rama ?

Mój chinolek ważył dokładnie tyle ile podał sprzedawca, mimo że byłem sceptycznie nastawiony do jego informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za mało km mam nabite na "kartonie" żebym się wypowiadał na jego temat , tak jak jeszcze nie udało mi się żadnej ramy zajechać .

Obecnie mam Carbonowego No Sainta masa 1045gram oraz ostatnio upolowałem Flasha 3 masa ramy około 950gram.

Wytrzymałości nie zamierzam testować ale mogę jedynie napisać że nawet 95 gram różnicy ma wymierny wpływ na sztywność.

No Saint jest sztywny i bardziej żwawy , tzn każdy ruch kierownicy jest gwałtownie odczuwalny , w Cannondale trochę brakuje tej sztywności i ten tylny trójkąt zaprojektowany żeby pochłaniać wstrząsy dale uczucie niesamowicie "gumowej" ramy.

Przy 1350gramach możesz liczyć na dużą sztywność , pewnie nie odczujesz znacznej różnicy w sztywności przesiadając się z Accenta lub odczujesz z korzyścią dla chińczyka ;) Czekam na foto całości !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...