Skocz do zawartości

[10546g] Accent EL>>Norte Disc by bartnik


bartnik

Rekomendowane odpowiedzi

roznica bedzie na pewno

jak akcentem lecialem po szosie to przy wyzszych predkosciach wyraznie czulem prace glowki - male szarpniecia kierownica powodowaly plywanie calego przodu

kola mam sztywne - wiec ich wina to nie byla

 

w nowce po nacisnieciu tylnych widel calym ciezarem gdy rama lezy na boku ugiecie wynosi jakies 3mm (?)

wiec tu sztywnosc jest potezna.

Wiem ze na pewno bede zadowolony z tej ramy tylko taki niesmak z ta masa.

Moze tez ona wynikac z tego, ze prowadzenie przewodow wewnatrz jest w specjalnych kanalach - to dodaje masy.

Na poczatku sie zmartwilem, ze nie dali zadnej zylki do przeprowadzenia linek, ale sprobowalem linką

i wystarczy jednym koncem wepchnac a drugim wychodzi.

 

btw - pytanie

1.czy dla linek przerzutek zastosowac teflonowe rurki wewnatrz ramy (takie jak do systemow zamknietych)

czy pchac gole linki ?

 

rower bede skladal dopiero w pazdierniku - nie wiem czy zdaze na nim w tym sezonie pojezdzic

postanowilem kupic amor z taperowana rura (ni chce redukowanych sterow) i nie ukrywam ze celuje w fox-a

2.jakie macie zdanie - brac 'open bath' czy FIT ?

 

w fullu mam open bath i pracuje to wysmienicie . nie mialem okazji posmakowac fit-a,

ale w nowkach wszedzie to stosuja - nie wiem - czy to tylko pogon za masa, czy sa tez jakies korzysci w pracy?

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, odpowiedź z mojej strony mało precyzyjna :)

Jestem na nie dla wewnętrznego prowadzenia linek, nie zetknąłem się jednak z takim, które polega na zrobieniu wewnątrz ramy kanałów prowadzących, także nie mam pojęcia czy puszczenie teflonowych rurek w takim przypadku coś by pomogło. Być może raz miałem z czymś takim styczność, w karbonowej ramie mtb firmy Cube - rurka bliżej nieokreślonego typu była założona w dolnej rurce tylnego trójkąta.

W ramach z którymi się stykam puszczenie linek wewnątrz wiąże się z zabawą w trafianie. Niektóre są zupełnie beznadziejnie pomyślane i wtedy jest naprawdę kłopot by przeciągnąć linkę przez ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    A jakieś średnicy masz ten otwór wejściowy w rame ? MBike Barracuda, też chinol, ma pełne pancerze od klamki po przerzutkę, a w ramie idzie poprostu cały panerz z linką w środku, żeby to łądniej i "nowocześnie" wygladało. Jest to jak na razie jedyny patent , który ma rece i nogi jak spotkałem. Wiekszosć innych kończy się mocowanie pancerza na trytytki chamsko do ramy, chociazby w Level A+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kanały pod przerzutkę pancerz nie wchodzi - stąd moje pytanie o teflon - ciensze to.

Tak naprawdę nie wiem jak to w środku wyglada - czy jest to integralne z rama, czy rurka wiekszej srednicy laczaca otwory.

Jeszcze nie probowalem przewodu hamulcowego pchac bo nie mam luznego kwalka, ale pancerz przerzutkowy przechodzi



Niektóre są zupełnie beznadziejnie pomyślane i wtedy jest naprawdę kłopot by przeciągnąć linkę przez ramę.

 

czytalem o sposobie na nitke i odkurzacz

jednym koncem wpuszczasz nitke a do otworu 'wyjsciowego'

przykladasz ssawke i w ten sposb nitka sama ci wychodzi

-nie mialem okazji wyprobowac ale intuicja mi mowi,

ze dratwa lub mocna welna byla by lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

mam pytanie co do pedałów, czy były już jeżdżone, jeśli tak to jak się sprawują w porównaniu do 540 od shimano?

jest jakaś rożnica przy wpinaniu, wypinaniu ?

 

na razie kręcę na trenażerze

wpięcie Look-ow nie odbywa się z takim mechanicznym trzaskiem jak Szimano,

ale bardziej pluszowe jest. Niemniej jednak jest o wiele mniejszy problem, żeby dobrze trafić w szczęki bez patrzenia.

Trzeba precyzyjnie ustawić bloki w kierunku "obrotowym" - tzn kąt - czy pięty bardziej na zewnątrz czy do roweru.

Związane jest to z małym luzem kątowym - zdarzyło mi się kilka razy przypadkowe wypięcie - po poprawieniu kąta bloku

problem zniknął.

Wypięcie jest nieco słabiej wyczuwalne niż w Szimano (tam zawsze miałem odczucie katapultowania buta),

ale dla przyzwyczajonych do spd-ow nie będzie żadnego problemu

- zobaczę jeszcze jak będzie po wyjechaniu w plener.

 

Podparcie jest o wiele lepsze niż 520/540 (przynajmniej w moich butach Sh. MT41), bo podeszwa ładnie się podpiera

na korpusie pedałów. Precyzję podparcia mogę śmiało porównać do Szimano XT (m780)

które ujeżdżam w fullu. Strach się bać, jak się jeszcze klatki do Look-ow dołoży :) , a takie mam zamiar zastosować w fullu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie patent działa,

ALE

w jednej złamał mi się komin wentyla, który jest z cienkiego aluminium.

Częsta awaria - poszukaj w necie

Złamał się przy awaryjnym pompowaniu pompką ręczną (powietrze uciekało chyba przez niedokręcony wkład wentyla)

więc jeśli chcesz kupić, to koniecznie kup pompkę z wężykiem, żeby nie złamać tego komina.

Dopóki pompowałem stacjonarną pompką-wszystko było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z ekwipunkiem pewnie 90 kg.

Dziurę złapałem raz i rzeczywiści dowiedziałem się o tym na drugi dzień rano - tak wolno schodziło powietrze.

Przy zalepianiu trzeba uważać, żeby za mocno nie przygrzać tej dętki bo mi się cała nadtopiła...

ale wystudziłem i już po ostrożniejszym podgrzewaniu zlepiłem paluszkami jak na filmie i śmiga do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy zanim zacząłeś składać bądź też w trakcie użytkowania roweru na ramie El Norte frezowałeś może mufę suportu bądź główkę sterów? Pytam bo zamierzam zamówić tę ramię i zastanawim się czy przed pierwszym złożeniem nie przefrezować mufy i główki pod stery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie podepne pod to frezowanie. Gość w jednym z serwisów powiedział mi, ze lepiej sprawdzić gwint (czytaj poprawić) w mufie, aniżeli zbierać nie równo położony lakier na styku miska-rama wzdlużnie do osi roweru. Ze niby przez to nie kręci sie do końca gładko korba na całym obwodzie (pakiet nowy, oczywiście HT2) . Lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=warsztat, który mi go składał pierwotnie nie frezował, bo był suport wwewn. na kwadrat.

Jak zakładałem zewn. to tylko zeszlifowałem drobnym papierem ściernym farbę na krawedzi mufy - tak mi doradził mechanik w tym warsztacie,

twierdząc, że tylko gówniane ramy mają konieczność frezowania. Te porządniejsze (wśród nich accent - złożyli już pewnie dziesiątki accentów)

ponoć są wykonane na tyle dokładnie , że wystarczy tylko właśnie papierkiem ewentualne zacieki usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...