Skocz do zawartości

[amortyzator] Jaka jest różnica między manitou tower expert a pro?


zondrin

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie czy ktoś się orientuje jaka jest różnica miedzy tymi dwoma amortyzatorami? Znalazłem dwie waga (dla mnie mało istotne) oraz rodzaj sprężyny (czy to tylko różnica w nazwie??).

 

Czy ktoś miał możliwość porównania ich pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expert wcale nie jest bardziej czuły, poniweważ PRO też ma spreżynę odpowiedzialną za inicjowanie ugięcia, tyle, że ta sprężyna jest mniejsza, ponadto tłok powietrzny w PRO jest inaczej wykonany i zapewnia większą płynność, PRO jest lżejszy.

Dodatkowo Expert ma inny tłok w tłumiku odbicia, co powoduje większe opory.

 

Różnice w budowie możesz sobie pooglądać tu :

http://www.manitoumtb.com/assets/Service%20Manuals/2011%20Fork%20Service%20Manual.pdf

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w Tower Pro jest jakaś mała sprężynka ... Z manitou testowałem Minute Pro i Expert, które technicznie są odpowiednikami Towerów i zawsze praca Expertów bardziej mi odpowiadała ... Trudno powiedzieć czy moja subiektywna opinia dotycząca dwóch różnych systemów wynika z odpowiednich ustawień czy z zastosowanych różnych sprężyn. Aczkolwiek opinia ta nie jest odosobniona.

To samo tyczy się starszej Tory318 i Reby ... Niby niższy model a jednak praca bardziej odpowiadająca.

 

Jeśli jednak w Twoim odczuciu system MARS od ACR działa lepiej i bardziej czule to też dobrze. W końcu od tego tyle tych systemów by każdy mógł znaleźć coś dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...