Skocz do zawartości

[opony] Uniwersalne i w miarę lekkie


Sol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
Przy oponie Vulpine 2.1,podany rozmiar w cm to 50,dla Nano raptor 2.1 tez podobnie (51cm). Czy rozmiarówka tak jest zgodna z relanym wymiarem,czy podobnie jak S-Works zaniżają wartości??

tak, to realne szerokości

 

Sol, widzę, że dwa razy potykałeś się o naprawdę bardzo dobrą i rzadko przytaczaną Nanoraptorkę

Ja dokładnie w podobnych warunkach używam-piach, szuter, ścieżki ziemiste, pola jak to w Zachodniopomorskiem.

I powiem Ci-genialna opona! Wagowo słaba bo koło 600 gramów ale jak to po twardym idzie! W piachu ładnie sobie radzi (dużo lepiej niż np przytaczane MK w wersji pierwszej), profil ma okrągły w zakręty się kładzie bezpiecznie. A guma po bokach jakaś miękka że i nawet korzenia się przyyklei (pisze przyklei a nie przyczepi bo zębów tam jak na lekarstwo). I jeszcze jedno-komfort- nie wiem w czym rzecz ale ta oponka na niskim ciśnieniu (około ... 1-1,2 bara :) ) daje mi kilka centymetrów skoku a jak na razie ino raz sneka załapałem.

A drugie co bym polecił spróbowac to właśnie Aspena.

 

Ach, jak miałeś pierwszą wersję MK to swe urazy schowaj, Conti przemyślało sprawę i zniknęły opony w układzie trójkącików i i rombów (SpeedKingi i MK głównie)

Teraz skupili się na kwadrato-trapezach i jest ok. To naprawdę inne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezdzil ktos w terenie na smart samie 29x1,75. Waga realna, jak wazylem, ok. 440 gram.

 

temat jest o oponach 29er, a nie trekingowych :)

 

Ja tylko tak informacyjnie - Schwalbe na 2013 r. ma w swojej ofercie opony Smart Sam w rozmiarze 29er. Informacja jak informacja, ale czytając wątek widzę że to temat o oponach dla golinogów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anarchy - dzięki, ale już wybrałem. Podszedłem konserwatywnie i wziąłem komplet RaRa 2.25 SS. Z jednej strony uległem marketingowi (lepsze trzymanie, mniejsze opory, design specjalnie pod 29), z drugiej zadecydowały realia życia codziennego.

 

Te ostatnie polegają na tym, że nowa rama jest zakupem nie bardzo uzgodnionym z żoną, więc dobrze byłoby żeby nowy sprzęt jak najmniej odróżniał się od starego. A skoro na starym jest napisane Schwalbe ... ;)

 

@marekgda - temat jest o uniwersalnych i w miarę lekkich oponach do górala. Patrząc co mi tu i ówdzie wyrasta, szczerze wątpię, że targetem jest golinoga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówkę uszczelniłem eksperymentalnie 50ml ( płyn wtb tcs, obręcz wtb i 23 ). Cały płyn wtarłem szczoteczka w całą wew. powierzchnie opony tak ze prawie nic nie pływało. ( wiem ze nie ma to juz wlasciwosci superuszczelniajacych ale chcialem zobaczyć czy sie da )

Sponiewierana ( uprzednio umyta i wyszorowana ) saguaro potrzebowała już dobrych 150.. mleko długo puszało babelki przy rantach, lało sie i sikało wszelkimi dziurami ale załatało ;-) Trzyma juz 3 dzień bez straty wiec operacja sie udała

Edytowane przez madluki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no takich rzeczy to nie rob...na filmiku jeszcze brakuje tylko, zeby koles pompowal te opone przy uzyciu slomki do drinkow

 

jesli po uszczelnieniu rantow i zlapaniu cisnienia puszczaja pory na bokach opony, to mozna wytrzasac opone w danym miejscu kolejno eliminujac wszystkie nieszczelnosci - mniej zabawy, bez marnotrawienia mleka, ktore zostaje na pedzelku itp

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mialem Renegade Control 2Bliss 2.1. Rozmiar balona wiekszy niz Conti RK SS 2.2. Bardzo szybka opona, na plaskie maratony, lekka jak na ta ilosc materialu ktora ma w sobie. Super latwo sie uszczelnia, trzyma nawet bez mleka. Zywotnosc srednia ale bylem bardzo zadowolony.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.95 ma chyba 56mm objetosci, ponizej porownanie do ralfa 2.25 (58mm), wiec uwazaj, bo 2.3" moze miec az za duzo :)

 

http://www.team29er.pl/images/stories/Sprzet/Testy/specialized%20stumpjumper%2029/DSCF1282.JPG

 

ogolnie fajosko bzyczy, jest bardzo szybka, ale 'dry only'...jak dla mnie do fulla taka guma ma watpliwy sens

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...