Skocz do zawartości

Cube Exclusive Club


jarus220

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz ale chyba LTD Comp to znacznie niższy model niż LTD CC. Elite, Reaction i wszystkie LTD mają tą samą geometrię ramy. Tak naprawdę to różnice pomiędzy Reaction a LTD CC mogą być w cieniowaniu i szczegółach osprzętu:

 

Wybacz, ale czytasz to co piszesz???? Pytałeś, to są twoje słowa:

 

„Kto wie czym różni się rama Reaction'a od LTD CC poza napisami?”

To ci odpisałem napisze jeszcze raz. RAMA!! LTD CC jest ta sama co w modelach

Amid, Akces itd. Czyli defakto jest to pseudo LTD pomijam kwestie osprzętu, bo nawet do modelu z TESCO można włożyć XTR…..Natomiast Reaction ma wymiary ram z serii LTD i potrojne cieniowanie rur.

Informacje ze strony producenta:

http://www.cube-bikes.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale czytasz to co piszesz???? Pytałeś, to są twoje słowa:

 

„Kto wie czym różni się rama Reaction'a od LTD CC poza napisami?”

To ci odpisałem napisze jeszcze raz. RAMA!! LTD CC jest ta sama co w modelach

Amid, Akces itd. Czyli defakto jest to pseudo LTD pomijam kwestie osprzętu, bo nawet do modelu z TESCO można włożyć XTR…..Natomiast Reaction ma wymiary ram z serii LTD i potrojne cieniowanie rur.

Informacje ze strony producenta:

http://www.cube-bikes.de

 

 

Nie krzycz proszę a wytłumacz ;)

 

Jak na to co uczyli mnie czytać, to wszędzie podawane jest, że LTD CC ma tą samą geometrię co Reaction a nie Amid czy Access. Wspólne są dla tych modeli (Reaction i LTD CC) długości rur i kąty. Jedynie Reaction jest potrójnie cieniowany. Pokaż konkretnie tabelę, gdzie LTD CC zaliczyli do tej samej geometrii co Amid, Attention,Analog,AIM. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krzycz proszę a wytłumacz :P

 

Jak na to co uczyli mnie czytać, to wszędzie podawane jest, że LTD CC ma tą samą geometrię co Reaction a nie Amid czy Access. Wspólne są dla tych modeli (Reaction i LTD CC) długości rur i kąty. Jedynie Reaction jest potrójnie cieniowany. Pokaż konkretnie tabelę, gdzie LTD CC zaliczyli do tej samej geometrii co Amid, Attention,Analog,AIM. :P

 

Sorry że się uniosłem.

Jak wcześniej pisałem miałem rame LTD 2 poszła po 4 latach na gwarancje,gdyż pękła na spawie, reklamacja została uznana i dostałem rame LTD CC nawet się ucieszyłem. Już miałem jechać do Warszawy po odbiór roweru a tu nagle facet mówi, ze rura od amora nie pasuje bo jest za krótka. Więc się pytam jak to możliwe, co to za rama, jaki rozmiar a on mówi ze 18 nie dałem wiary. Poprosiłem żeby podął mi wymiar główki i górnej rury. Wymiary jakie mi podał to 14 cm główka ramy i 550 górnej rury. Więc sprawa chyba jest jasna. :):D

 

A co to za model AMID?

 

 

Model virtualny :030: chodziło o AIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wpadłeś na to że ciągu 4 lat mogły się zmienić szczegóły konstrukcyjne mimo że sama LTD czyli skrót od LIMITED jest dokładnie taka sama i ma identyczną geometrie ?.

 

Mało tego LTD 5 to pełna jednokrotnie cieniowana rama.

LTD 1 to tak jak REACTION potrójne cieniowanie.

Kąty są identyczne.

 

A co do tej jasności LTD CC do AIM-a to też nie za bardzo :P .

W moim katalogu REASPORT te ramy różnią się chociażby kątami.

 

Pozdrawiam

Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poprosiłem żeby podął mi wymiar główki i górnej rury. Wymiary jakie mi podał to 14 cm główka ramy i 550 górnej rury. Więc sprawa chyba jest jasna."

 

rychub1 wiesz co, dziś będę w sklepie gdzie stoi mój LTD CC właśnie na ramie 18" (odbieram go już w poniedziałek :blink: ). Zmierzę i podam Ci, choć w katalogu ta rama powinna mieć główkę ramy wymiaru 12 cm a rura górna oś-oś powinna mieć 561 mm. 14 cm główki powinna mieć rama 20" od Cuba LTD CC więc może Ci kit wciskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór na pewno nie będziesz żałować.Marka jest kultowa prezentuje się naprawde extra, prowadzi się super, sztywność ramy jest imponująca.

Kurcze, ciekawe, kiedy ja dostane swoją maszynę już prawie miech czekam, czuje się bezsilny,dzwonie,dzwonie i nic.. :029: :029:

Może ktoś posiada wagę ram modeli z tego roku, bardzo proszę o napisanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Ski team tak jest niestety.

 

Nie „pocieszaj” mnie, miałeś z nimi jakieś przeprawy, skąd wiesz???

Ostatecznie napisze meila do siedziby głównej w Waldershof i zobaczymy.

Swoją drogą myślałem ze Polsce sprawy odnośnie reklamacji uległy poprawie,

tym bardziej jeśli chodzi o tak duże firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mało tego LTD 5 to pełna jednokrotnie cieniowana rama.

LTD 1 to tak jak REACTION potrójne cieniowanie.

Kąty są identyczne.

 

Jarek,

 

widzę, że masz dostęp do sprawdzonych informacji nt. ram Cube'a. Ja mam Cuba LTD 4 z 2004 roku i nie mogę znaleźć informacji, czy rama jest pojedynczo czy podwójnie cieniowana. Czy wiesz może jak ten temat wygląda?

 

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W tych najnowszych wkładają: Schwalbe Nobby Nic.Ja mam jeszcze Schwalbe rancing ralph...

Pozdrawiam

Jarek

 

 

Cholera dziś się lekko sciąłem z kolesiem w sklepie. Poszło o opony w LTD CC. Tak się złożyło, że bedę miał składane koła od podstaw do mojego Cubusia bo oryginalne poszły w całości, na szybko do innego roweru. Felgi nie pamiętam jakie (100 g lżejsze od Taurusów i kapslowane, ponoć lepsze niż oryginał), szprychy oryginał, piasty XT. No i opony... Wiem, że wkładają do tej maszyny Schwalbe Rancing Ralph i Nobby Nic. Mój był podobno na Smart Sram. Ok zmianę modelu jestem w stanie pojąć ale dodatkowo mój był na Smart Sram 26x2,25 i to drutówkach !!! Proszę o pilne wytłumaczenie co do modelu stosowanych opon. Czy zawsze stosowane są kewlary? Potrzebuje tej wiedzy bo jutro muszę ponegocjowac jakie inne opony mam dostać w miejsce oryginału albo ile zbić na cenie (mam komplet swoich Racing Ralph Evolution i dętki Continental).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera dziś się lekko sciąłem z kolesiem w sklepie. Poszło o opony w LTD CC. Tak się złożyło, że bedę miał składane koła od podstaw do mojego Cubusia bo oryginalne poszły w całości, na szybko do innego roweru. Felgi nie pamiętam jakie (100 g lżejsze od Taurusów i kapslowane, ponoć lepsze niż oryginał), szprychy oryginał, piasty XT. No i opony... Wiem, że wkładają do tej maszyny Schwalbe Rancing Ralph i Nobby Nic. Mój był podobno na Smart Sram. Ok zmianę modelu jestem w stanie pojąć ale dodatkowo mój był na Smart Sram 26x2,25 i to drutówkach !!! Proszę o pilne wytłumaczenie co do modelu stosowanych opon. Czy zawsze stosowane są kewlary? Potrzebuje tej wiedzy bo jutro muszę ponegocjowac jakie inne opony mam dostać w miejsce oryginału albo ile zbić na cenie (mam komplet swoich Racing Ralph Evolution i dętki Continental).

Hej,

 

uważam, że propozycja jest OK. Nobby Nic to tegoroczna nowość - według informacji jaką uzyskałem prosto

od Schwalbe, ma znakomitą trakcję i w połączeniu z racing ralphem (niskie opory toczenia) stanowi doskonałe połączenie (NN na przodzie a RR na tył), w dodatku obie są z oplotem kevlarowym co wpływa na znaczną redukcję wagi w porównnaiu do drutówek.

 

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi takie zestawienie jak podałeś jest ok.

Ale mi chce gość wcisnąć Smart Sam 26 x 2,25 na drucie (waga 815 g !!!) Upiera się, że takie dostał w oryginale a mnie normalnie krew zalała bo wiem, że w tym modelu stosują kewlary. Jest też Smart Sam 2.25 kewlar light (590 g) lub Smart Sam Alpencross (680 g). Te bym jeszcze zniósł ale nie drucioka!!!

A komplet Racing Ralph i dętki Conti jest mój własny i chce go założyć jak nie dogadam się z kolesiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi takie zestawienie jak podałeś jest ok.

Ale mi chce gość wcisnąć Smart Sam 26 x 2,25 na drucie (waga 815 g !!!) Upiera się, że takie dostał w oryginale a mnie normalnie krew zalała bo wiem, że w tym modelu stosują kewlary. Jest też Smart Sam 2.25 kewlar light (590 g) lub Smart Sam Alpencross (680 g). Te bym jeszcze zniósł ale nie drucioka!!!

A komplet Racing Ralph i dętki Conti jest mój własny i chce go założyć jak nie dogadam się z kolesiem.

 

Sorry, coś Cię opatrznie zrozumiałem. Tak czy inaczej wygląda to na jakiś wałek. Luknij sobie na stronkę Cube'a

 

http://www.cube-bikes.de/xist4c/web/Hardtail_id_6622_.htm

 

Wynika z tego, że wszystkie LTD i wyżej mają albo same RR albo w kombinacji z NN. te Smart Samy wyglądają na jakiś hardcorowy staff do DH a nie do XC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że wszystkie LTD i wyżej mają albo same RR albo w kombinacji z NN. te Smart Samy wyglądają na jakiś hardcorowy staff do DH a nie do XC.

 

Tą strone przejrzałem setki razy, jak i http://www.gambacicli.it/cube.htm i normalnie mnie dziś zatrzęsło jak ten szmelc zobaczyłem na kołach. Ale wiesz co, gość wyciągnął je z kartonu z rowerem i wygląda, że takie zestawienie przyszło juz od producenta. Jak coś to się dowiem, czy po drodze nie zrobili gdzieś wałka w hurtowni. Ja nawet nie chcę patrzeć na te druciane kowadła :)

W sumie gość, ze sklepu jest w głupiej sytuacji (to spoko koleś normalnie) a ja jestem wściekły. Przyszedł też drugi taki LTD CC i jest jeszcze w paczce (dla mojego kumpla). Sprawdzę co tam założyli na koła. Jak kewlary to się będę domagał kewlarów a jak te druciaki to się wk.... :)

Jedyne co mi zostanie wtedy do dać swoje Racing Ralph Evolution ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...