Skocz do zawartości

Cube Exclusive Club


jarus220

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już wymieniłem gripy (na bezkorkowe) i pedały na spd, niby mało ale komfort się zwiększył. Rogów nie zakładam, dla mnie są zbędne. Rowerek sprawuje się super, ale co tu filozofować w końcu to CUBE :D

 

Możesz polecić jakieś porządne gripy bezkorkowe bo właśnie zobaczyłem, że brakuje mi jednego korka w tych oryginalnych (które zsuwają mi się co jakiś czas)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi, spoko. Ja przy zakładaniu sidewinder musiałem przesuwać hamulce, przerzutki itp na kierownicy, więc weź pod uwagę długość czy Ci będą pasować.

 

Jarusie, jaką Ty masz osłonę neoprenową do swojego Cube? Gdzie ją kupiłeś?

Maciek, jedno pytanko. Pojechałem wczoraj do Skiteamu i po długich przymiarkach nabyłem te sidewinder'y (są OK, choć nie są tak grube jak te oryginalne w moim cubie). Po przyjeździe do domu okazało się, że nie muszą przesuwać żadnych elementów na kierownicy, więc zabrałem się do wymiany. I tu jest ból - spędziłem chyba z 15 minut zanim docisnąłem jednego gripa na miejsce (mam odcisk na łapie i ręce jak z waty). Czy masz jakiś patent jak zrobić to prościej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz niby opisywali na forum jakieś patenty na mydło czy wodę czy powidło, ale ja się w to nie bawiłem, po prostu naciągnąłem te gripy. Na początek je nasunąłem, potem rower położyłem na ziemi i ruchem wkręcającym z całej siły wkręciłem. Pod koniec możesz przybić ręką czy o ziemię i same najdą. Jest plus, teraz siedzą jak zamurowane i mam zero przesuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim Cubie mam z tyłu przerzutkę Shimano XT. Jednak podczas zmiany przełożenia (zwłaszcza, gdy nie mogę przestać pedałować lub przerwa jest bardzo krótka) słychać nieprzyjemny odgłos przeskakiwania łańcucha na wyższy lub niższy tryb. Niby nic się nie dzieje ale ten dźwięk. Jechałem w weekend z kolegą co ma z tyłu jakieś Alivio i jak on zmenia przełożenie, to odbywa się to prawie bezszelestnie. O co chodzi? Czy może być to problem z regulacją przerzutki, czy może złej techniki zmiany przełożenie. A może po prostu ten model tak ma? Czy obserwujecie takie zachowanie się przerzutki również w waszych bike'ach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny Twoich problemów są w zasadzie trzy:

 

1. Za suchy łańcuch -najczęstsza przyczyna

2. Lekko niedoregulowana przerzutka

3. Za bardzo rozciągnięty łańcuch.

 

Z zasadzie nie ma prawa słyszeć zmiany biegów a już na pewno nie przy małym obciązeniu ( czyli asfalt po płaskim)

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny Twoich problemów są w zasadzie trzy:

 

1. Za suchy łańcuch -najczęstsza przyczyna

2. Lekko niedoregulowana przerzutka

3. Za bardzo rozciągnięty łańcuch.

 

Z zasadzie nie ma prawa słyszeć zmiany biegów a już na pewno nie przy małym obciązeniu ( czyli asfalt po płaskim)

 

Pozdrawiam

Jarek

 

Może nie napisałem tego wyraźnie, ale szczękanie przerzutki słyszę właśnie w trudnych warunkach (jazda pod górę z ciągłym obracaniem korbami). Czy w takiej sytuacji, nie powinno się słyszeć zmiany biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jako nowy przywitam się serdecznie z kolegami :mrgreen:

 

Teraz do sedna - widzę, że klub Cuba stał się fan clubem LTD CC i nie dziwie się. Ja zachorowałem na niego od pierwszego wejrzenia. Był z początku ciut za drogi dla mnie ale teraz mogę go kupić po obniżkach i zrobię to we wtorek. Trafiłem w jednym sklepie na 1,5 Cuba LDT CC stąd móje pytanie :D

Mam jednak mały dylemat: mogę kupić LTD CC jak leci "fabrycznego" albo na bazie LTD CC zrobić składaka.

Z LTD CC zastosowałbym ramę, stery, siodło, sztycę, przerzutki przód i tył, zacisk sztycy, korby XT, panczerzyki. Pozostałe elementy to:

- amorek Marzocchi Bomber EX Comp ETA 2004 105 mm,

- hamulce LX z prowadzeniem równoległym klocka,

- klamki i manetki LX,

- kompletne koła: piasty FORMULA OV91 i OV32S na łożyskach maszynowych czarne, do V-brakeów, tył na kasete 8/9sp, obręcze Mach1 XC 2,10 26cali 19x559, szerokość zewn 24,4mm, 36 otw, pdwójnie nitowane, waga 480g, LIMIT LINE, czarne, szprychy CN Spoke czarne oksydowane), dętki Kenda, opony Kenda Small Block 26x1,95 60 TPI kewlarowe 420 g,

- łańcuch KMC 9900,

- kaseta Sram PG 950 9 rzędową 32-11 zębów,

- mostek i rogi Ritchey Comp, kierownicę Ritchey Logic,

 

Składak byłby tańszy o ok 500 zł. Co myślicie o tych rozwiązaniach i co polecalibyście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników kultowej marki CUBE. Osobiście byłem posiadaczem LTD 2 niestety musiałem go reklamować, po 4 latach, defekt ramki.

W ramach gwarancji zaoferowano mi wymiane ramy na LTD CC jest tylko jeden problem okazuje się ze główka ramy w LTD CC jest dłuższa o 2 cm.

Mam pytanie do posiadaczy tego modelu o rozmiarze 18 cali, jaka jest długość owej główki ramy??,w moim LTD 2 było 12cm, albo mi chcą wcisnąć większą ramę,

lub LTD CC ma wymiary podobne do modeli: Amid, Akces itd.

Oczywiście podczas użytkowania rower sprawował się kapitalnie i nie zamieniłbym tej firmy na żadną inną, pozdrawiam wszystkich „kubańczyków”

 

Fotka kobry:

kobramx7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

niestety będe się prawdopodobnie wypisywał z klubu CUBE i przejdę do klubu MERIDA. Kupiłem właśnie tą ramkę:

dsc2979rv9.th.jpg

 

Ale nie ma tego złego... Prawdopodobnie będę składał na mojej Ramie Cube LTD2 22" hybrydę. Ogólna wstęną koncepcję zamieściłem w tym temacie: http://www.forumrowerowe.org/rower-hybryda-t19879.html

 

Zobaczę co z tego wyjdzie.

 

Chyba ze ktoś chce kupić ramkę CUBE LTD2 22" - możemy się dogadać.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się objawiał ten defekt ramki?

 

 

Pękała na łączeniu-spawie górnej rury i rury podsiodłowej. Tylko że przyczyna leży po stronie producenta gdyż założył za małą sztyce podsiodłową 31.4 zamiast 31.6mm tak mi się przynajmniej wydaje. Co do wymiarów LTD CC geometria ramy jest ta sama co w modelach

Amid, Akces itd. a nie jak w LTD comp pro itd. Jestem ciekawy jak ski-team rozwiąże ten problem bo okazało się ze rura sterowa w amorze jest za krotka i nie pasuje do tej ramki co mi przyznali. Na rower czekam już 3 tygodnie,masakra!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie czym różni się rama Reaction'a od LTD CC poza napisami? :question:

 

Tym co pisałem , rozmiarami główki i górnej rury.Modele od LTD comp wzwyż mają krótszą głowke i dłuższą rure górną.Reaction ma jeszcze potrójnie cieniowane rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co pisałem , rozmiarami główki i górnej rury.Modele od LTD comp wzwyż mają krótszą głowke i dłuższą rure górną.Reaction ma jeszcze potrójnie cieniowane rury

 

Wybacz ale chyba LTD Comp to znacznie niższy model niż LTD CC. Elite, Reaction i wszystkie LTD mają tą samą geometrię ramy. Tak naprawdę to różnice pomiędzy Reaction a LTD CC mogą być w cieniowaniu i szczegółach osprzętu:

- stery Reaction ma FSA, LTD CC - Ritcheya,

- korby Reaction ma LX, LTD CC - XT, (choć na zdjęciu Reaction ma XT)

- pedały Reaction ma SPD 520, LTD CC paltformy Fasten Alu,

- przednia przerzutka Reaction XT, LTD CC - LX,

- manetki Reaction - LX, LTD CC - Deore,

- kiera i mostek - Reaction Syntace, LTD CC - FSA,

- siodło Reaction Fizik Aliante Sport, LTD CC chyba Scape Activ 3 (nie wiem dokładnie),

- sztyca podsiodłowa Reaction RFR Light, LTD CC - FSA Sl-280.

 

Ceny katalogowe Reaction - 6599 zł, LTD CC - 4800 zł.

 

Jeśli mają te same ramy to LTD CC jest rewelacją cenową !!! Szczególnie na wysprzedażach kiedy kosztuje ok 3500 zł :) Daltego sam biorę takiego :D

 

 

Acces ma jeszcze inną geometrię, z bardzo wysoką główką.

Cube podaje, takie geometrie:

- Elite, Reaction, LTD jedna grupa,

- Aim, Analog, Attention, Acid - druga grupa,

- Access osobno i jedyny o tej geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...