Skocz do zawartości

[koła] Sztywne, lekkie 29" - 1500 zł - dla 92kg


marcinel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Będąc zadowolonym z informacji tu udzielanych, chciałem zasięgnąć porady odnośnie kół do Mondrakera Podium 29". Pojawiło się parę groszy w skarpecie (żona nie zdążyła zawłaszczyć:-), jakieś 1500 zł i co w tej kwocie mogę otrzymać, trzymając się zasady dobrego stosunku jakości do ceny... Sezon na wyprzedaże trwa w najlepsze i chciałbym to wykorzystać.

Czy warto pachać się w używki z wyższej półki, które mają przejechane już ponad 1000 km? Poniżej podaję linki do aukcji na alledrogo, które mnie zainteresowały...

 

http://allegro.pl/kola-roval-29-komplet-ze-specializeda-epica-i2776021382.html

http://allegro.pl/kola-ztr-crest-29-novatec-711-712sb-sapim-laser-i2769262257.html

 

A jeśli nowe, to kogo polecacie, aby takie kółka mi poskładał i z jakich części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A konkretniej, tzn., jaki model DT?

W sumie to Tobie zawdzięczam wybór Mondiego (opis modelu testowanego) i powiem, ze sie nie zawiodłem, jak do tej pory (2 tyg. użytkowania wiadom, nie jest to specjalnie długi okres, aby "coś" wyszło) jeżdzę nim, niczym w orce - im więcej błota, piachu tym lepiej - wyżywam się na maxa, bo przy 3 małych dzieci trzeba odreagować ;-)

Musze jeszcze kupić dłuższą sztycę, bo jeżdzę na pozyczonej, a tutaj tez nie lada problem, bo wybór ogromny i ceny (za taki kawałek rurki) powalające. Coś doradzisz? Byłbym wdzięczny...

 

Pozdarwiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem testy kół i różne opinie - zawsze lepiej kupić lepsze, niż gorsze o ile przekłada się to rzeczywiście na jakość. Wierzę, że tak jest w tym przypadku i za 250 zł więcej mam nadzieję, że będę miał faktycznie większa z nich pociechę.

A odnośnie sztycy ktoś mógłby się wypowiedzieć, nie chcę już zakłądac kolejnego wątku.... Potrzebuję 31,6/400. I tutaj rozpiętość cenowa jest bardzo duża (55-450zł - o jakiś mega cenach nie będę nawet pisał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zestaw jaki zamierzam zmontować mimo że do 92kg mi jeszcze daleko to:

piasty dt 350

obręcze pacenti tl28 z wysyłką z UK cena ok 400pln/szt

szprychy dt comp lub sapim race + nyple alu

tubles jak zwykle: taśma 25mm gorilla tape + wentyle od superstar components

 

docelowa waga to ok 1800g czyli 1/2kg mniej niż mój obecny zestaw

Edytowane przez pawelLUB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

zestaw jaki zamierzam zmontować mimo że do 92kg mi jeszcze daleko to:

piasty dt 350

obręcze pacenti tl28 z wysyłką z UK cena ok 400pln/szt

szprychy dt comp lub sapim race + nyple alu

tubles jak zwykle: taśma 25mm gorilla tape + wentyle od superstar components

 

docelowa waga to ok 1800g czyli 1/2kg mniej niż mój obecny zestaw

 

Hmmm... Skoro SSC to nie taniej bylo cale kola u nich zamowic? Niby Tesla to nie DT ale ja tam druciarzom ze Szwajcarii nie wierze. No chyba ze chodzi o druty :D

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Skoro SSC to nie taniej bylo cale kola u nich zamowic? Niby Tesla to nie DT ale ja tam druciarzom ze Szwajcarii nie wierze. No chyba ze chodzi o druty :D

 

Szacunek...

I.

 

wentylki już mam, zamówiłem sobie kiedyś dwa komplety, a jakoś nie mam przekonania do piast novateca z logiem ssc

Edytowane przez pawelLUB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...