Skocz do zawartości

[katowice] wypady w góry. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Byłby ktoś chętny na zrobienie Małego Szlaku Beskidzkiego? Weekendowo, ale z zahaczeniem o piątek lub poniedziałek, opcja do dogadania, termin pewnie wrześniowy, ewentualnie koniec sierpnia. Marzy mi się jakiś dłuższy wypad i myślę, że MSB byłby na początek dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byłby ktoś chętny na zrobienie Małego Szlaku Beskidzkiego? Weekendowo, ale z zahaczeniem o piątek lub poniedziałek, opcja do dogadania, termin pewnie wrześniowy, ewentualnie koniec sierpnia. Marzy mi się jakiś dłuższy wypad i myślę, że MSB byłby na początek dobry :)

Ja byłbym chętny.

 

Byłby ktoś chętny na Rychleby w niedzielę?  Dojazd autem, mam 2 wolne bagażniki, mocowanie pod widelec oś 9mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wybrałem się na Pasmo Małych Pienin, jeszcze nigdy się  nie nanosiłem roweru na plecach. Są momenty gdzie człowiek czuje się jak w raju, a są takie że ma się ochotę je... rowerem i iść do domu, szczególnie okolice Wysokiej gdzie do pokonania jest błotnisto-korzenno-kamienista ściana, a człowiek ma ze sobą rower i buty z metalowymi blokami.

 

Na niebieskim szlaku błota przeokrutnie dużo, dobrze że w okolicach Wysokiej uporali się z wiatrołomami bo bym się chyba popłakał ;)

 

Foty: https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums/6044892469820069185

 

P8071320.JPG

P8071300.jpg

P8071346.JPG

P8071321.jpg


Jak wygląda szlak czerwony z Kościenka na Turbacz i następnie powrót zielonym przez Ochotnicę? W jakim czasie jestem to w stanie zrobić jadąc trochę szybciej niż wycieczkowo? Jak tam wygląda z przewyższeniami?

Pytam bo nie wiem czy pchać się na tę trasę, jadę sam i nie chciałbym zostać gdzieś na trasie ;)

Małe Pieniny są mocno błotniste, podejrzewam że Gorce jeszcze bardziej, a to zawsze wydłuża czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, mogę z Tobą zrobić te trasę ale na pewno nie mocnym tempem. Od ponad miesiąca robię tylko szosę więc nie jestem wyjeżdzony w terenie. Chodzi głównie o zjazdy choć w trakcie pewnie powoli się "wstrzelę". Decyzja w zasadzie należy do Ciebie bo nie chcę się na siłę za kimś wozić. Jest cały dzień do dyspozycji więc nie widzę powodu dla mocnego tempa. Jak jutro nie popada to będzie całkiem fajnie bo akurat ta trasa do błotnistej nie należy. Jak zastanie nas burza to mi to lotto bo już namokłem w tym sezonie za wszystkie czasy. Mogę być w Szczawnicy na powiedzmy 8 rano i jedziemy. I tak będę jak coś jechał z góry więc pasuje mi się spotkać przykładowo na mostku tuż przy dolnej stacji kolejki lub gdziekolwiek niżej.

 

Co do trasy to na Lubań jest 10 km cały czas podjazd (870m/2 godz). Potem interwał na Knurowską (500m/2 godz). Odcinek z przeł na Turbacz jest bardzo trudny tylko od Fiedorówki do Kiczory (550/2 godz). Potem jest już lekko więc nie ma co pisać. Z powrotem od Turbacza pod Gorc jadę zazwyczaj z trochę ponad godz max 1,5 dodz. Nawet jak będę miał bardzo słabe tempo to w 8 godz się wyrobimy do Ochotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, możemy się ugadać na jutro, 8 rano może być, przynajmniej nie będziemy robić podjazdu w upale :) Moje tempo nie jest oszałamiające, po za tym robię co chwilę foty ;) , a zjazdy tym bardziej po mokrym to jedna wielka asekuracja. Masz na myśli mostek przy kolejce na Palenicę?

 

Czyli wstępnie jesteśmy ugadani, mam kiepskiego neta więc mój tel. 501-746-176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutro jestem kompletnie nie przygotowany dlatego w grę idzie tylko niedziela. Poza tym w końcu chcę zobaczyć wyścig. Jak się zgadzasz to jesteśmy umówieni na Niedzielę. Mam Twój tel więc się dogadamy. Mój to 660-026-011.

 

Tak o to miejsce przy ścieżce rowerowej mi chodzi. Po południu wyślę sms'a jak by się coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się na Przehybę i Radziejową, zaczynałem żółtym ze Szczawnicy, szlak czerwony bardzo przyjemny, a niebieskiego w paśmie Małych Pienin nie trzeba polecać :) Czerwony szlak momentami rozryty i błotnisty przez wycinkę, no i te przewyższenia, gdy już myślałem że nabrałem wysokości rozpoczynał się zjazd :D

 

Foty: https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums/6045642406625314001

 

P8091446.jpg

P8091450.JPG

P8091460.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z racji niepewnej pogody wybrałem się na krótki trip, udało się zobaczyć Wąwóz Homole i wejść na Wysoką gdzie wywołałem duże zdziwienie pchając się tam z rowerem ;) No i zielony z Wysokiej do Wąwozu Homole mistrzostwo świata, wąski singiel po łąkach gdzieniegdzie przeplatany korzenno-kamienistymi sekcjami :)

 

Foty: https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums/6046322132767481249

 

P8111568.jpg

P8111601.JPG

P8111606.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to moj pierwszy post i szukam właśnie osób do wspólnej jazdy w terenie górzystym.

Obejrzałem zdjęcia oraz filmiki które tu wysyłacie i wygląda to rewelacyjnie :) Można się załapać na jakąś wyprawę z Wami? Na początek najlepiej gdzieś względnie niedaleko na jeden dzień.

 

Tylko z tego co widzę na filmikach wszyscy macie w pełni resorowane rowery, a ja jeżdżę na Scott Aspect 930 (29er) jedynie z przednim amortyzatorem XCR. Myślicie, że nada się w taki teren?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem ostatnią trasę w Pieninach, jutro trzeba wracać :(

Dzisiaj postanowiłem pojechać na słowackie szlaki w tym czerwony legalny po Parku Narodowym, myślę że to jeden z najlepszych szlaków po jakich miałem okazję jechać, co prawda było mnóstwo błota i jazda była asekuracyjna, ale kilkukilometrowy singiel po korzeniach i agrafki to to co lubię :)

I brawo dla Słowaków za oznakowanie szlaków, na żółtym przy każdym słupku obowiązkowo ławeczka :)

 

Foty: https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums/6046719686978813489

 

P8121654.JPG

P8121675.JPG

P8121696.JPG

P8121706.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...