Skocz do zawartości

[Wycieczki] Wrocław zgłoś się. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Byłem dziś w okolicach jazu bartoszowickiego i sobie przejechałem odre :) Trzeba tylko na środku uważać żeby się nie zatrzymać, bo jest kilka cm wody. A niefajnie by się wracało mając przemarznięte i mokre stopy :]

Jak w weekend znowu spadnie śnieg to może przykryć to miejsce.

Polecam, bo nie często jest taka okazja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś chętny na jakąś w miarę lajtową wycieczkę 50-60km 23 marca, o ile pogoda dopisze? Nie jestem z Wrocławia, a tutaj studiuję i chętnie poznałbym tutejsze trasy. Najlepiej jakiś szuter, las, ale asfalt też OK, byle to nie była jakaś ruchliwa droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

LajtekPL - przejdz sie do ksiegarni pod arkadami lub na wita stwosza lub gdziekolwiek, popros o mapy okolic wroclawia 1:50000. Wybierz cos z tego.

 

 

Do tego jako uzupelnienie wzgorza trzebnickie.

 

A jako kolejne uzupelnienie czytaj forum i przylacz sie do wyjazdów :)

 

prościej chyba mu będzie wejść na geoportal.gov.pl i tam "mapy" albo "mapy 2" - są i zdjęcia lotnicze i mapy topograficzne w różnych skalach (nawet 1:10 000) - możliwe do ściągnięcia na telefon z Androidem (oruxmaps, locus maps). Gdyby chciał drukowane to można je kupić w Wojewódzkim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej na Dobrzyńskiej (czy jakoś tak, II piętro), arkusz kosztuje (kosztował) kilka złotych.

Poza tym okreslenie okolice Wrocławia to dość szerokie pojęcie. Na wschodzie - to np. wzdłuż Odry do Czernicy, z wieżą widokową (w sezonie mieli tam niezłe ciasto z truskawkami pieczone przez miejscowe koło gospodyń wiejskich). Na zachodzie np. Las Mokrzański, pałacyk w Wojnowicach, południowy zachód to okolice Skałki/Samotworu - Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy (plus Karczma Rzym ;-) ). Trochę dalsze to Milicz i stawy milickie (np. Myśliwski Zamek/Hubertówka z pysznymi obiadkami z dziczyzną itp.)

Długo by wymieniać, trzeba wziąc mapę, rower i spróbować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drukowanymi mapami ja mam ten problem, ze jak zmienisz trase to moze byc ciezko :) A tak za ok 20pln masz pokryty teren okolic wrocka z trasami rowerowymi.

 

Lajtek - jezdzic mozna na czymkolwiek co ma 2 kola i zeby tylek nie bolal po pol godzinie :]]]

 

 

z siedzeniem aktualnie mam problem poruszyłem ten temat w dziale sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...