Skocz do zawartości

[Wycieczki] Wrocław zgłoś się. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie czy ktoś wybierał się do Środy Śląskiej z Wrocławia jeżeli tak to jaką trasę polecacie ?? oczywiscie wykluczam możliwosc jazdy drogą 94.

mogę polecić następującą trasę, mało asfaltu, dużo lasu, ale nie jest trudna:

start w leśnicy, szlakiem rowerowym (chyba niebieski) przejazd przez cały Las Mokrzański. Wyjeżdża się na przystanku autobusowym - (chyba pętla). Po drugiej stronie ulicy jest gruntowa droga do lasu - zielony szlak pieszy - na każdym rozjeździe i skrzyżowaniu prosto - wyjazd z tyłu Pałacu na Wodzie w Wojnowicach. Przejazd przez park pałacowy i wyjazd główną bramą, w lewo na asfalt i od razu w prawo ścieżką do lasu (chyba szedł tamtędy bike maraton) cały czas zielony szlak. Wyjazd z lasu w miejscowości Łąkoszyce. Na pierwszym skrzyżowaniu w lewo- to droga gruntowa, ale główna - bardzo szeroka, ze znakami drogowymi - brakuje jej tylko asfaltu. Droga gruntowa dochodzi do drogi asfaltowej - skręt w prawo do Miękini. Tutaj są dwie możliwości:

- jeżeli preferujesz asfalt to na pierwszym skrzyżowaniu w Miękini w prawo do miejscowości Klęka (jest też drogowskaz na prom w Brzegu) - droga asfaltowa jak po bombardowaniu (ale krótko) - w miejscowości Klęka na pierwszym skrzyżowaniu w lewo do Zabór Wielki

- jeżeli wolisz las to fajny jest szlak rowerowy przez Rezerwat Zabór http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Zab%C3%B3r Na pierwszym skrzyżowaniu w Miękini w lewo (na prom i do Klęki w prawo) wyjazd na główną drogę w Miękini i za kościołem w prawo - wjazd miedzy budynki - jest oznaczony szlak rowerowy (chyba czerwony), ale łatwo przeoczyć.  Po lewej stronie mijasz zabudowania i kiepską drogą gruntową jedziesz prosto - na pierwszym rozjeździe drogi skręcasz w lewo i po kilku kilometrach wjeżdżasz do rezerwatu - jedzie się przez cały czas groblą wysypaną tłuczniem pomiędzy rozlewiskami, w kilku miejscach mogą być większe kałuże. Nie radzę się zatrzymywać - olbrzymie ilości komarów. Z lasu wyjazd w lewo na asfalt (w pobliżu miejscowości Zabór Mały) 

prosto przez Lubiatów i w Kobylnikach znowu dwie możliwości:

- prosto asfaltem przez Szczepanów , stacja kolejowa i po kilku kilometrach Środa Śląska - droga trochę dziurawa, ale ruch jest mały

- przez las - w Kobylnikach po prawej będzie tablica z mapą, a naprzeciwko tablicy, w lewo z afaltu, czerwony szlak rowerowy do samej Środy - bardzo przyjemna droga - w kilku miejscach może być kopny piach, ale ogólnie jedzie się szybko i przyjemnie. W miejscowości Jaśkowice kończy się las, przejeżdża się przez tory i drogą gruntową przez pola wjeżdżasz do Środy - szlak prowadzi w okolice kąpieliska / aqua parku

To jedna z moich ulubionych tras - mało asfaltu, mało samochodów. Większość trasy jedzie się przez las, w cieniu. W prawie każdej miejscowości masz tablice informacyjne i mapę szlaków rowerowych. Szlaki rowerowe są dosyć dobrze oznaczone.

Trasy na południe od drogi 94 (czyli wioski Lutynia, Jugowiec) nie polecam - asfalt w większości jest strasznie dziurawy, a drogi gruntowe rozjeżdżone ciężkim sprzętem rolniczym. Dodatkowo przez cały czas jedziesz jak na patelni - albo słońce pali, albo mocno wieje (a jedziesz na zachód czyli na 90% pod wiatr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli są chętni na wypad w Góry Kocie w przyszłym tygodniu (pon-nd po wcześniejszym umówieniu) to proszę pisać w temacie/PW.

 

 

 

Hej, w czwartek przyjeżdżam Z Białegostoku w okolice Wrocławia dokładnie będę nocował w Pietrzykowicach i z chęcią pokręcił bym trochę po okolicznych szlakach, najbardziej odpowiadał by mi piątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehlo,

 

Wyjazd ok. 12:00 z Gądowa. Najpierw Oborniki Śląskie->Trzebnica (fajne górki). Później miała być Oleśnica ale po przejechaniu kilku kilometrów (i trzech fajnych podjazdach i zjazdach) DW340, w Cerekwicy, stali mili panowie w granatowych (nowych ;-)) mundurach, którzy wykorzystując Fiata Ducato z włączonymi bulajami, blokowali drogę i nie puszczali ponieważ "jest międzynarodowy wyścig kolarski". No cóż, w tył na lewo ;-) zurück do Trzebicy (znów górki ;-)) i drogą na Długołękę przez Głuchów Górny, Łozinę i Szczodre (trasa częściowo paskudna i nie na szosówkę). Później z Długołęki na Kamień->Piecowice->Kiełczów->Wilczyce i Wrocław do Stadionu Miejskiego i do domku.

 

103.58 km, 4h27min, Vśr/Vmax: 23.3/44.1 km/h

Rowerek MTB (Dema Cassida) opony slick. ;-)

 

http://www.endomondo.com/workouts/239032247/3089500

 

zapomniałem dodać: przedwczoraj albo źle spałem, albo mnie przewiało, albo po prostu starość i korzonki. Wczoraj wieczorem ledwo się ruszałem ale odpowiednie dawki Nimesilu + gorące kąpiele postawiły mnie (w miarę) na nogi. Na pedały. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj: Gajków-Las Wojnowicki-most Tysiąclecia-Popowice-Książe Małe-Mokry Dwór-Blizanowice-Las Siechnicki-Kotowice-Radwanice-Czernica-Wojnowice-Jeszkowice-Nadolice Małe-Krużewniki,o Pardom Dobrzykowice-Kamieniec Wrocławski 75 km ,trasa zróżnicowana pół na pół asfalt -szutry,leśne dukty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo wro:)

wlk oft:

info od Pilona:

Maupo gnido dworska, mówisz i masz:

we środe, 2. października przylatuję o 11:25

w piątek, 11. października wylatuję o 17:50

:*:*:*:*

trza spotao piskownicy  organizować na browara:)

ps: te miłe słowa na początku to do mnie:D

ps2: mix- mogę ale tylko do piaskownicy pod blokiem:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos by sie pisał ?

http://www.powiatwolowski.pl/pl/Aktualnosci/IV-Powiatowa-Masakra-Rowerowa.html

Nie wiem jak jest teraz z pkp, ale chyba maja jakiś kłopot z moście w brzegu dolnym. Więc można by sie bujnąć do obornik i z tamtąd do wołowa. Chyba, że ktos ma w autku miejsce :>

Podobnoż zgłoszenia do czwartku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...